Konta firmowe stanowią w dzisiejszych czasach nieodłączny element prowadzenia działalności gospodarczej. Bez rachunku bankowego przedsiębiorstwo nie może się rozwijać ani przyjmować mobilnych płatności od swoich kontrahentów. Warto mieć to na uwadze wybierając bank proponujący rozwiązania finansowe dopasowane do indywidualnych potrzeb firmy.

ZAŁÓŻ KONTO FIRMOWE PKO >>

PKO konto firmowe – na co zwracać uwagę?

Decydując się na PKO konto firmowe, trzeba zwracać uwagę na kilka podstawowych aspektów dotyczących warunków prowadzenia konta. Do tych podstawowych czynników zaliczamy:

  • Opłaty i prowizje
  • Dostęp mobilny do konta
  • Sposób składania wniosku
  • Czas trwania umowy
  • Dodatkowe usługi

Powyższe kwestie to tylko niektóre aspekty, na jakie warto zwrócić uwagę, analizując ofertę banku w zakresie prowadzenia rachunku firmowego. Bank PKO pod względem warunków posiada jedną z najatrakcyjniejszych propozycji rynkowych, której warto się przyjrzeć nieco bliżej. Najważniejsze przed podpisaniem umowy jest dokładne sprawdzenie opłat i wszelkich prowizji. Konta dla firm powinny być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne w korzystaniu oraz dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa.

Inne produkty dla firm

pko kredyt gotówkowy
pko kredyt firmowy
pko lokata

Konto firmowe PKO BP – jak założyć?

W przypadku PKO konto firmowe można założyć na kilka sposobów. W tym celu można udać się bezpośrednio do oddziału i złożyć wniosek o nowe konto w banku dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa. Można także spróbować wysłać wniosek drogą online, który będzie rozpatrzony nawet tego samego dnia. Istotne jest to, aby podczas wysyłania dokumentów posiadać ważny dokument tożsamości, dane firmy oraz ewentualne uprawnienia do jej reprezentowania jeśli nie jest się właścicielem. Konto firmowe PKO BP jest łatwe do założenia, dzięki czemu coraz większa liczba właścicieli firm decyduje się na jego założenie. Możliwość składania wniosku online to innowacja, na jaką zdecydował się bank PKO SA. Konto firmowe dostępne jest zarówno dla nowych przedsiębiorców, jak i tych działających na rynku już od wielu lat.

Konto firmowe PKO BP – opłaty i prowizje

Konto firmowe PKO to bardzo atrakcyjna opcja dla wszystkich przedsiębiorców pod względem wszelkich opłat i prowizji za realizację przelewów i innych transakcji płatniczych. Opłaty, które wynikają z umowy o świadczenie usług bankowych wyglądają następująco:

Opłata za prowadzenie konta 0 zł
Opłata za przelewy krajowe 0 zł
Opłata za kartę debetową 0 zł
Opłata za wpłaty i wypłaty gotówki 0 zł

Pod względem opłat i prowizji PKO konto dla firm jest jednym z najtańszych dostępnych na rynku. To dość istotne szczególnie w przypadku nowych i małych przedsiębiorców, którzy szukają oszczędności praktycznie wszędzie tam, gdzie tylko się da. Warto jednak wiedzieć, że istnieją pewne ograniczenia co do ilości darmowych transakcji. W przypadku przelewów jest to 10 operacji, a każda następna do symboliczny koszt rzędu 1 złotych. Pod względem warunków współpracy z bankiem w tym zakresie PKO BP konto firmowe okazuje się być ciekawą opcją.

Konto firmowe PKO BP – opinie

Biorąc pod uwagę zadowolenie konsumentów z usług, jakie świadczy ta instytucja, konto firmowe PKO BP opinie posiada głównie pozytywne. Klienci biznesowi podkreślają fakt braku opłat za prowadzenie rachunku firmowego oraz łatwy dostęp do wpłatomatów i bankomatów na terenie całej Polski. Alternatywą dla tej usługi jest konto firmowe PKO SA, które jednak nie ma tak atrakcyjnych warunków współpracy, jak PKO BP. Według opinii rachunek bankowy dla firm w tej instytucji to najlepsza możliwa opcja, jaka aktualnie dostępna jest na rynku finansowym.

Czy warto mieć konto firmowe w PKO BP?

Zdecydowanie warto mieć konto firmowe w banku PKO, do którego dostęp możliwy jest z poziomu aplikacji mobilnej oraz strony internetowej. Wygoda użytkowania, brak ukrytych opłat oraz atrakcyjne warunki współpracy to główne cechy, jakimi wyróżnia się oferta finansowa tej instytucji. Zdecydowanie warto założyć własne konto firmowe w tym banku i cieszyć się funkcjonalnością połączoną z komfortem pracy na co dzień.

Sprawdź konta firmowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)