Każdy, kto posiada własny rachunek bankowy w danej instytucji prędzej czy później zastanawia się, w jaki sposób można szybko i bez zbędnych formalności zamknąć konto. Czy można to zrobić bez dodatkowych kosztów? Jakie są najpopularniejsze metody zamykania rachunku bankowego dostępne w dzisiejszych czasach? Sprawdźmy, jak to wygląda na przykładzie banku BNP.

BNP Paribas zamknięcie konta – jak to zrobić?

W przypadku BNP Paribas zamknięcie konta nie wymaga wielu formalności, a całą tę procedurę można załatwić bez zbędnego stresu i kosztów. Co ciekawe, bank BNP Paribas nie daje możliwości zlikwidowania rachunku poprzez wysłanie wiadomości systemem transakcyjnym. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że tego typu prośby są najczęściej ignorowane przez tę instytucję. Wiąże się to ze sporym ryzykiem, iż dyspozycja tak naprawdę nie została złożona przez właściciela rachunku

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Biorąc pod uwagę ofertę banku BNP trzeba zauważyć, iż konto prowadzone przez tę instytucję według opinii konsumentów znajduje się w ścisłej czołówce rachunków dostępnych na rynku. Co ciekawe, w BNP Paribas zamknięcie konta osobistego możliwe jest na kilka sposobów, a mianowicie:

  • Listownie;
  • Osobiście;
  • Telefonicznie.

Wybór konkretnej formy kontaktu z bankiem w celu zlikwidowania konta osobistego nie ma większego znaczenia jeśli chodzi przyjęcie wniosku przez bank BNP. Zamknięcie konta zawsze będzie miało taki sam skutek niezależnie od tego, czy będzie zrealizowane osobiście w wybranym oddziale, czy telefonicznie. Oczywiście najszybszą i prawdopodobnie najwygodniejszą opcją załatwienia tej sprawy będzie serwis internetowy.

Dodatkowe produkty BNP

bnp kredyt gotówkowy
bnp infolinia
bnp oddziały

Jak zamknąć konto w BNP Paribas – krok po kroku

Aby zamknąć rachunek osobisty w banku BNP, wystarczy zabrać ze sobą aktualny dowód osobisty. Taki dokument będzie potrzebny podczas osobistej wizyty w oddziale, aby pracownik banku mógł zweryfikować autentyczność danych kontrahenta. Jak zamknąć konto w BNP Paribas? To bardzo proste. Wystarczy uzupełnić stosowny wniosek, podpisać i przekazać go w ręce doradcy. Dodatkowo konieczne będzie wskazanie dyspozycji odnośnie tego, co bank ma zrobić ze środkami pozostałymi na rachunku. Zamknięcie konta BNP Paribas wymaga też uregulowania wszelkich płatności wobec banku odnoszących się do korzystania np. z karty płatniczej.

To ważne! Okres wypowiedzenia w BNP wynosi do 30 dni kalendarzowych. W tym okresie warto zaprzestać wszelkich działań na tym rachunku i zadbać o to, aby znajdowały się na nim środki pozwalające na uregulowanie zaległości wobec instytucji finansowej.

Jak wygląda listowna likwidacja konta w BNP Paribas? Jak zamknąć konto wysyłając uzupełniony wniosek na adres siedziby banku? W wypowiedzeniu trzeba zawrzeć takie informacje, jak:

  • Imię i nazwisko;
  • PESEL;
  • Adres klienta;
  • Numer dowodu osobistego;
  • Dane kontaktowe;
  • Numer likwidowanego rachunku oraz numer konta, na który ma zostać zrealizowana wypłata pozostałych środków;
  • Podpis

Wątpliwości nie ulega jednak fakt, że w BNP Paribas zamknięcie konta online jest najlepszą możliwą opcją. Dzięki temu nie ma konieczności wychodzenia z domu, przez co oszczędzamy czas i pieniądze na dojazd do wybranego oddziału. Wystarczy kilka kliknięć i cała procedura zamknięcia rachunku osobistego zostanie zarejestrowana przez tę instytucję. 

Uwaga! Konto w BNP można zamknąć też telefonicznie, dzwoniąc na adres infolinii. Podczas wykonywania połączenia konsultant dokona weryfikacji użytkownika, zadając pytania odnoszące się do danych osobowych, a następnie przyjmie dyspozycję zamknięcia rachunku.

Kiedy warto zamknąć konto w BNP Paribas?

Własny rachunek w BNP warto zamknąć przede wszystkim wtedy, kiedy zmieniają się warunki korzystania z konta lub karty płatniczej. Dzięki temu możemy uniknąć konieczności zapłaty wyższych kosztów za realizację operacji płatniczych lub samo prowadzenie konta.

To ważne! Kiedy bank zmienia warunki umowne, można złożyć wypowiedzenie o świadczenie usług w ramach prowadzenia konta osobistego bez konieczności zachowania okresu wypowiedzenia. Złożone dokumenty przyjęte przez bank mają wtedy działanie praktycznie natychmiastowe.

4.5/5 - (2 oddanych głosów)