Getin Bank karta kredytowaW Getin Bank karty kredytowe udzielane są praktycznie każdemu, kto spełnia warunki dotyczące wieku oraz zdolności kredytowej. Posiadanie dodatkowego zabezpieczenia w formie karty bankowej z limitem kredytowym to dobry pomysł, aby skutecznie ochronić swój domowy budżet w razie pojawienia się niespodziewanych wydatków. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działa karta kredytowa Getin Banku i jak można ją zdobyć? Poniżej znajdziesz wiele przydatnych informacji, dzięki którym podejmiesz właściwą decyzję o współpracy z tą instytucją finansową.

Karta kredytowa Getin Bank – jakie są warunki?

Getin Bank to instytucja, która działa w Polsce już od wielu lat. Konsumenci w całym kraju poszukują jak najtańszych i jednocześnie najwygodniejszych form finansowania, które spełnią ich zapotrzebowanie na dodatkowe środki. Pamiętaj, że w Getin Bank karta kredytowa to przede wszystkim funkcjonalność i oszczędność w jednym. Jest oczywiście wiele innych czynników, które sprawiają, że coraz więcej konsumentów decyduje się na produkt, jakim jest karta kredytowa Getin Bank. Opłaty na minimalnym poziomie oraz prosty sposób wnioskowania o kartę to kolejne atuty tej oferty. Oprócz tego:

 • karty kredytowe są akceptowane na całym świecie;
 • zyskasz wiele korzyści w ramach płatności ratalnych za wykorzystany limit;
 • możesz realizować płatności zbliżeniowe kartą z limitem kredytowym;
 • odbierzesz liczne nagrody w programie promocyjnym;
 • i wiele więcej…

Karta kredytowa Getin Bank opinie ma bardzo dobre, o czym świadczy fakt, iż zajęła trzecie miejsce w rankingu Złotego Bankiera. Chcesz wiedzieć, jak zamówić kartę kredytową w Getin Bank oraz jak wygląda aktywacja karty kredytowej Getin Bank w praktyce? To bardzo proste. Wystarczy, że:

 1. Zrealizujesz zakupy w sklepie internetowym lub stacjonarnym.
 2. Zapłacisz kartą kredytową.
 3. Uzupełnisz swoje dane.
 4. Zaakceptujesz transakcję w swojej bankowości.

Kwota zakupów zostanie pobrana z limitu kredytowego na karcie, który następnie zostanie automatycznie spłacony z Twojego konta osobistego. W Getin Bank karty kredytowe przyznawane są niemalże każdemu, kto spełnia podstawowe warunki związane ze zdolnością kredytową oraz brakiem negatywnych wpisów w BIK.

Inne kredyty oferowane przez Getin Bank

velobank kredyt gotówkowy
velobank kredyt firmowy
velobank kredyt konsolidacyjny

Karta kredytowa Getin Bank – opłaty i prowizje

Jeśli chodzi o Getin Bank zwiększenie limitu na karcie kredytowej jest możliwe tylko na specjalny wniosek wysłany bezpośrednio do banku. Złożysz go przez internet lub osobiście w placówce. Bank zwiększy Twój limit po potwierdzeniu posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Oto kilka kwestii dotyczących opłat i prowizji:

 • 0 złotych za wydanie karty kredytowej;
 • 0 złotych za obsługę karty pod warunkiem spełnienia warunków promocji;
 • 0 złotych za zmianę kodu pin;
 • 3,5% prowizji od kwoty transakcji za wpłatę gotówki we wpłatomatach;
 • 3,5% prowizji od kwoty transakcji za wypłatę gotówki w bankomatach;
 • 3% za polecenie przelewu.

To tylko podstawowe kwestie, jakimi wyróżnia się karta kredytowa Getin Bank. Warunki, wysokość opłat oraz tabela prowizji znajduje się bezpośrednio na stronie internetowej banku. Możesz się z nią zapoznać jeszcze zanim podpiszesz umowę o uruchomienie rachunku z limitem odnawialnym w formie karty kredytowej. Za przelew z karty kredytowej Getin Bank zapłacisz 3% wartości transakcji. Oznacza to, że przelew na kwotę 100 złotych wiąże się z koniecznością opłacenia prowizji w wysokości 3 złote. To stosunkowo mało, biorąc pod uwagę fakt, iż konkurencja potrafi naliczyć opłaty nawet 10-razy większe.

Warto też wiedzieć, ile wynosi opłata za kartę kredytową w przypadku wykorzystanego limitu. Standardowy termin bezodsetkowy na spłatę zobowiązania wynosi w Getin Banku od 22 do 29 dni od momentu zamknięcia cyklu rozliczeniowego. Po tym czasie bank nalicza dodatkowe odsetki za późniejszą spłatę zadłużenia. RRSO dla karty kredytowej w Getin Bank wynosi 22,5%, co sprawia, ze ten rachunek znajduje się na wysokiej pozycji wśród innych banków. Ranking kont osobistych to dobry wyznacznik tego, czy warto nawiązać współpracę z tą instytucją finansową. Zastanawiasz się, czy kartę kredytową w Getin Bank można spłacać w ratach? Jak najbardziej tak! Wystarczy, że złożysz w banku odpowiednią dyspozycję, a następnie poczekasz na przyznanie obsługi ratalnej dla zobowiązania w postaci karty kredytowej. Minimalna liczba rat w tym przypadku wynosi 3 miesiące, a kwota transakcji musi przekraczać 300 złotych.

Jak zamówić kartę kredytową w Getin Banku?

Zamówienie karty kredytowej w Getin Banku to prosta sprawa. Wystarczy, że złożysz odpowiedni wniosek online lub w stacjonarnej placówce na terenie kraju. Bank po weryfikacji Twojej zdolności kredytowej przyzna Ci kartę z odpowiednim limitem do wykorzystania. Teraz wiesz już, jak zamówić kartę kredytową w Getin Bank. Dowiedz się także, na czym polega wypowiedzenie karty kredytowej Getin Bank. Zasada jest bardzo podobna jak w przypadku wypowiedzenia rachunku bankowego. Okres wypowiedzenia to 30 dni, który liczony jest od daty wpłynięcia dyspozycji na zamknięcie karty kredytowej Getin Bank. Zanim instytucja całkowicie zlikwiduje rachunek, musisz spłacić w 100% zobowiązanie w formie limitu wraz z pokryciem należnych prowizji i odsetek. W Getin Bank oddziały i bankomaty dostępne są dla wszystkich klientów bez żadnych ograniczeń. Z tego względu składanie dyspozycji oraz wnioskowanie o zwiększenie limitu nie stanowi najmniejszego problemu.

Jak działa karta kredytowa w Getin Bank?

Chcesz wiedzieć, jakie karty kredytowe Getin Bank ma w ofercie? Aktualnie jest ich kilka, a mianowicie:

 • karta kredytowa Standard;
 • karta kredytowa Platinum;
 • karta kredytowa Infinite/Elite;
 • karta kredytowa Elite Metal.

Poszczególne rodzaje kart różnią się między sobą głównie wysokością dostępnego limitu kredytowego, prowizjami oraz możliwością skorzystania z promocji dostępnych w aktualnej ofercie banku. To, ile kosztuje karta kredytowa w Getin Bank w dużej mierze zależy od tego, na jaki jej rodzaj ostatecznie się zdecydujesz. Musisz jednak wiedzieć, że w każdym z przypadków wydanie karty to okrągłe 0 złotych. Jak uniknąć opłaty za kartę kredytową w Getin Bank? Wystarczy, że zrealizujesz w ciągu miesiąca odpowiednią ilość transakcji – obecnie wystarczy 5 operacji bezgotówkowych w danym okresie rozliczeniowym, a obsługa karty również wyniesie 0 złotych.

Nie wiesz jeszcze, jak działa karta kredytowa w Getin Banku? Jeśli otrzymałeś już kartę listem na swój adres korespondencyjny, wystarczy że ją aktywujesz i będziesz mieć dostęp do jej wszystkich funkcjonalności. Kartą kredytową zapłacisz za domowe rachunki, zakupy w sklepach stacjonarnych, a także za operacje wykonywane w serwisach internetowych. Wszystkie opłaty zostaną pobrane z konta z limitem kredytowym, które następnie musisz wyrównać. Najlepiej zrób to w czasie trwania okresu bezodsetkowego, a nie zapłacisz dodatkowych odsetek za wykorzystaną kwotę limitu. Dowiedz się też, jak spłacić kartę kredytową w Getin Bank. W tym przypadku zrobisz to na kilka sposobów:

 • automatycznie po ustawieniu dyspozycji w serwisie transakcyjnym;
 • ręcznie wykonując przelew z konta bankowego;
 • w placówce banku na terenie kraju.

Oczywiście im szybciej pozbędziesz się długu, tym mniejsze będą Twoje koszty związane z wykorzystaniem limitu kredytowego. Kiedy zamawiasz nową kartę z limitem, na pewno chcesz też wiedzieć, ile się czeka na kartę kredytową? W Getin Bank jest to zazwyczaj czas nie dłuższy niż kilka dni roboczych. Jeśli jednak potrzebujesz nieco szybciej skorzystać z dostępnego limitu, wystarczy że zalogujesz się do bankowości online i wykonasz przelew środków z salda karty, której jeszcze fizycznie nie otrzymałeś. 

Zastrzeganie i blokada karty kredytowej w Getin Bank 

Zastrzeganie kart płatniczych to normalny proces, z którego korzysta wielu konsumentów w kraju. Chcesz wiedzieć, jak zastrzec kartę w Getin Banku? Jest to możliwe na kilka sposobów. Możesz zlecić zastrzeżenie karty dzwoniąc na infolinię lub podczas osobistej wizyty w placówce banku. Zrobisz to także przez serwis transakcyjny zaledwie w ciągu kilku minut. W razie podejrzenia kradzieży karty nie zwlekaj i podejmij odpowiednie działania, aby zabezpieczyć środki pieniężne na rachunku z limitem kredytowym. Zastrzeżenie a blokada karty płatniczej to dwie zupełnie inne kwestie. Zastrzeżenie wymaga ponownego zamówienia nowej karty, gdyż jest to proces nieodwracalny. Blokada konta dla karty kredytowej to jedynie wyłączenie jej funkcjonalności na określony czas. Co jest lepsze? Wiele zależy od sytuacji. Wyjeżdżając na wakacje lepiej wybierz blokadę czasową, natomiast w razie zaginięcia lub kradzieży karty zdecydowanie postaw na zastrzeżenie i uniknij wielu problemów.

Jak zrezygnować z karty kredytowej w Getin Bank?

Jeśli już korzystałeś wcześniej z rachunku kredytowego w Getin Banku, na pewno chcesz też wiedzieć, jak zrezygnować z karty kredytowej. W Getin Bank zrobisz to w kilku krokach. Musisz złożyć odpowiednią dyspozycję zamknięcia i likwidacji karty z limitem, spłacić aktualne zobowiązanie wraz z odsetkami, a następnie odczekać cały okres wypowiedzenia, aż karta zostanie całkowicie zlikwidowana. Cały proces trwa około 30 dni i w tym czasie lepiej już nie wykorzystywać dostępnego na karcie limitu.

Nie każdy jednak wie, ile czasu na spłatę karty kredytowej Getin Bank na każdy konsument. Najczęściej jest do 22-29 dni od czasu uwzględnienia danego okresu rozliczeniowego. Najlepiej jeśli zmieścisz się w tym terminie i unikniesz naliczenia dodatkowych odsetek z racji wykorzystanej kwoty limitu.

Czy warto zdecydować się na kartę kredytową w Getin Banku?

Zdecydowanie warto pomyśleć o tym, czy nie uruchomić karty kredytowej w Getin Bank. Kontakt z tą instytucją jest naprawdę bezproblemowy, dzięki czemu w krótkim czasie zdobędziesz wszystkie niezbędne informacje na temat aktualnej oferty. Przejrzyj też ranking kont bankowych, a zauważysz, że opłacalną opcją jest posiadanie w tym samym czasie rachunku bankowego oraz karty kredytowej Getin Banku.

Jeśli cenisz sobie funkcjonalność, możliwość korzystania z ciekawych akcji promocyjnych w ramach karty kredytowej oraz przejrzyste warunki współpracy, koniecznie zainteresuj się ofertą Getin Banku. Zarówno uruchomienie, jak i likwidacja karty jest dziecinnie prosta. To dobra opcja, by zabezpieczyć swoje finanse na wypadek pojawienia się niespodziewanych wydatków lub spóźniającej się wypłaty od pracodawcy. Wejdź na stronę banku i przekonaj się sam, jakie są dostępne  karty kredytowe Getin Banku i dlaczego warto z nich korzystać.

5/5 - (1 oddanych głosów)