Zamknięcie rachunku bankowego w Pekao wiąże się z załatwieniem kilku formalności. Zazwyczaj konieczna jest osobista wizyta w stacjonarnej siedzibie banku, aby złożyć stosowny wniosek o zamknięcie konta. Należy pamiętać, że bardzo często prowadzenie konta osobistego jest darmowe, szczególnie w przypadku młodych osób. Dodatkowo zamknięcie konta wymaga cierpliwości, ponieważ banki, by całkowicie zlikwidować rachunek, potrzebują zazwyczaj od 30 do 90 dni. 

Bank Pekao – zamknięcie konta osobistego

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zamknąć konto w Pekao. Otóż jest to niezwykle proste i nie sprawi większych kłopotów żadnemu z klientów tego banku. Będąc klientem tej instytucji, można skorzystać ze stacjonarnej usługi, jaką jest zamknięcie konta. Pekao wymaga osobistego pofatygowania się do oddziału celem złożenia dyspozycji o rezygnacji z usług bankowości osobistej lub zrobienia tej operacji przez Internet. W zależności od zobowiązań finansowych klienta bank może naliczyć dodatkowe opłaty potrzebne na spłatę kart bankomatowych. Posiadając konto osobiste w tej instytucji można liczyć na szybkie rozpatrzenie sprawy, jaką jest zamknięcie konta. Pekao jest przedsiębiorstwem, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego umożliwia łatwe załatwienie sprawy. Warto wiedzieć, że w przypadku, że wszyscy kontrahenci posiadający konto w Pekao mogą skorzystać z nowoczesnej usługi, która mówi jak zamknąć konto. Pekao udostępniło serwis internetowy na łamach, którego możliwe jest złożenie wniosku o rezygnację z konta.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Bank Pekao – czy warto zamykać konto osobiste?

Kiedy oferta banku staje się mało atrakcyjna, lub po prostu klient znalazł nową, lepszą ofertę w innej instytucji, to zdecydowanie warto skorzystać z możliwości likwidacji rachunku w Pekao. Zamknięcie konta jest możliwe podczas osobistej wizyty w oddziale banku lub poprzez złożenie wniosku elektronicznego na stronie swojej bankowości internetowej. Warto wspomnieć, że Pekao nie nalicza żadnych dodatkowych opłat w przypadku rezygnacji ze swoich usług. 

Dodatkowe produkty Pekao

pekao kredyt gotówkowy
pekao infolinia
pekao oddziały

O czym trzeba pamiętać, zamykając konto w Pekao?

Rezygnując z usług bankowości w danej instytucji, warto pamiętać jakie warunki należy spełnić, będąc klientem Pekao. Zamknięcie konta związane jest z koniecznością uregulowania wszelkich zobowiązań z tytułu prowadzenia rachunku lub otrzymanych kart bankomatowych. Szybkość działania, brak ukrytych opłat za rezygnację oraz łatwość składania wniosku to główne cechy wyróżniające bank Pekao. Zamknięcie konta online to innowacja na rynku, jaką udostępniła firma swoim klientom. Dzięki temu nie trzeba już wybierać się na osobistą wizytę w placówce, a jedynie wystarczy wysłać stosowny wniosek poprzez dedykowany portal internetowy Pekao. Jak zamknąć konto, by uniknąć dodatkowych opłat? Wystarczy odpowiednio wcześnie uregulować wszelkie zaległości finansowe, dezaktywować karty bankomatowe oraz poczekać 30 dni na zamknięcie rachunku bankowego.  Warto jednak skonsultować wcześniejsze zamknięcie konta z doradcą, ponieważ być może będzie on w stanie przygotować znacznie lepszą ofertę prowadzenia rachunku, niż dotychczasowa.

5/5 - (1 oddanych głosów)