W przypadku VeloBank (dawniej: GetinBank) zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi mają wygody dostęp do bogatej oferty produktów finansowych takich, jak np. rachunki bankowe. Dobór odpowiedniej oferty jest niezwykle istotny, gdyż wpływa na późniejszy komfort użytkowania konta. Co jednak zrobić, gdy rachunek przestaje spełniać nasze oczekiwania? Jak zamknąć konto w VeloBank? Podpowiadamy! 

Jak zamknąć konto w VeloBank? Krok po kroku

W VeloBank zamknięcie konta możliwe jest na trzy sposoby, a mianowicie:

 • Online poprzez bankowość Internetową;
 • Stacjonarnie składając odpowiedni wniosek u doradcy;
 • Korespondencyjnie.

Jeśli chodzi o bankowość elektroniczną, złożenie wypowiedzenia umowy o prowadzenie dowolnego konta bankowego jest banalnie proste. Wystarczy:

 1. Zalogować się do bankowości Internetowej.
 2. Wybrać zakładkę „wnioski”.
 3. Uzupełnić dokument, jakim jest wypowiedzenie umowy rachunku. 
 4. Przesłać dokument poprzez serwis Internetowy. 

To tylko cztery kroki, jakie należy przejść, aby przeprowadzić zamknięcie konta VeloBank. Cała procedura wygląda podobnie w przypadku załatwienia sprawy stacjonarnie w oddziale z tą różnicą, że uzupełniony wniosek przyjmuje bezpośrednio doradca klienta.

To ważne! Udając się na spotkanie z doradcą w stacjonarnych punktach obsługi klienta, koniecznie trzeba zabrać ze sobą aktualny dokument tożsamości celem potwierdzenia autentyczności danych konsumenta.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Jak najłatwiej zamknąć konto w VeloBank?

Zdecydowanie najwygodniejszą i najprostszą opcją na likwidację konta bankowego w VeloBank jest skorzystanie z serwisu Internetowego. W ten sposób każdy klient może sprawnie pozbyć się niechcianego konta bez zbędnych formalności.

Uwaga! Zawsze należy zapisać potwierdzenie zrealizowania operacji, aby bank nie mógł w późniejszym czasie zakwestionować złożonego wniosku w danym terminie.

Oczywiście zamknięcie rachunku bankowego korespondencyjnie lub w oddziale również jest bardzo proste, dlatego ostateczną formę wypowiedzenia każdy powinien dostosować do swoich potrzeb i możliwości.

Dodatkowe produkty VeloBank

velobank kredyt gotówkowy
velobank infolinia
velobank oddziały

O czym trzeba pamiętać, zamykając konto w VeloBank?

Wiele osób nie wie, jak zamknąć konto w VeloBank? Nie ma nic prostszego. Cała procedura zamknięcia rachunku jest bardzo prosta, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach związanych z takim działaniem. Co można zrobić, będąc klientem VeloBank? Jak zamknąć konto sprawnie na jednej wizycie w oddziale? Podczas składania wniosku należy także:

 1. Posiadać aktualny dowód osobisty;
 2. Uregulować wszelkie zaległości finansowe wobec banku z tytułu prowadzenia rachunku;
 3. Złożyć dyspozycję przekazania pozostałych środków na inne konto bankowe.

To podstawowe czynności, o jakich trzeba pamiętać dowiadując się jak zamknąć konto. VeloBank daje swoim klientom w tym zakresie wolną rękę, dlatego proces wnioskowania jest bardzo łatwy.

Warto też wiedzieć, jak zamknąć konto w VeloBank przez Internet. W tym celu wystarczy zalogować się do swojej bankowości Internetowej oraz aktywować stosowny wniosek przesyłany całkowicie drogą elektroniczną. W VeloBank zamknięcie konta online to przede wszystkim:

 • Wygoda;
 • Bezpieczeństwo;
 • Minimum formalności. 

Co ciekawe, VeloBank nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji za usunięcie rachunku. Istotną informacją jest także fakt, że okres wypowiedzenia w przypadku VeloBank wynosi 30 dni. Po tym czasie rachunek zostaje bezpowrotnie zamknięty przez tę instytucję.

Jak zabezpieczyć swoje interesy decydując się na zamknięcie konta w VeloBank?

W VeloBank zamknięcie konta online to najwygodniejsza z opcji, jaką mają do dyspozycji wszyscy klienci tego banku. Z zasady jednak VeloBank nie wysyła listownego potwierdzenia przyjęcia wniosku. Aby zabezpieczyć swoje interesy i skutecznie zamknąć konto, wystarczy:

 • Zrobić zrzut ekranu wraz z potwierdzeniem wysłania wniosku;
 • Składając wypowiedzenie poprosić o kopię dokumentu z pieczątką banku;
 • Zostawić gotówkę na koncie, która pozwoli uregulować ewentualne zaległości wobec banku.

Po zamknięciu konta banki często wysyłają potwierdzenia do byłych klientów, jednakże VeloBank nie praktykuje takiej metody powiadamiania. Aby mieć pewność, że wszelkie produkty i konta bankowe zostały usunięte, wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie konsultant potwierdzi brak aktywnych produktów bankowych.

Czy warto usunąć konto w VeloBank?

Podjęcie decyzji o usunięciu rachunku bankowego powinno być zawsze dobrze przemyślane. Kiedy jednak inna instytucja finansowa proponuje lepsze warunki współpracy, zdecydowanie warto zlikwidować konto w VeloBank i podpisać zupełnie nową umowę w innym.

Usunięcie rachunku bankowego w tej instytucji jest możliwe na wiele sposobów, a bank nie utrudnia tej czynności swoim klientom. Warto jednak wziąć pod uwagę możliwość negocjacji warunków, gdyż bardzo często powiadamiając instytucję o chęci zlikwidowania rachunku, może okazać się, że ta będzie skłonna negocjować. 

5/5 - (1 oddanych głosów)