Aby móc ubiegać się o kredyt hipoteczny na terenie Torunia, musisz spełnić kilka podstawowych wymogów banku oraz wykazywać odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Szukasz jak najlepszych ofert finansowania z niskimi kosztami całkowitymi i rozsądną miesięczną ratą? Sprawdź poniższą listę kredytodawców!
Kredyty hipoteczne Toruń
Niezależnie od tego, czy planujemy budowę nieruchomości, czy chcemy kupić mieszkanie lub dom, kredyt hipoteczny Toruń to najczęściej wybierana przez klientów opcja bankowa. Wynika to przede wszystkim z faktu, że tego typu inwestycje wymagają zgromadzenia dość dużej ilości środków, które nie zawsze są zapewnione przez inne zobowiązania. Często bowiem zdarza się, że kredyt gotówkowy, jaki proponuje nam bank, jest po prostu zbyt niski, aby sfinansować zakup wymarzonych czterech kątów. Wówczas kredyt na dom Toruń okazuje się rozsądnym wyborem, zwłaszcza jeśli mamy zdolność kredytową i możemy liczyć na pozytywną decyzję banku. Najlepsze oferty w Toruniu pomoże nam znaleźć porównywarka kredytów hipotecznych, która po podaniu podstawowych danych, wyświetli ranking dostępnych ofert.
Kredyt na mieszkanie Toruń — warunki
Aby zaciągnąć opłacalny kredyt na zakup nieruchomości, musimy spełnić konkretne wymogi stawiane przez pank i regulowane przez aktualne przepisy prawne. Przede wszystkim badana będzie nasza zdolność kredytowa, czyli:
— Wysokość stałych dochodów i sytuacja finansowa — Chodzi tutaj przede wszystkim o rodzaj umowy lub inne źródło dochodów, np. działalność gospodarczą. Ważna jest płynność finansowa i stabilna sytuacja. W najlepszym położeniu są przedsiębiorcy, prowadzący firmę przez kilka lat oraz osoby pracujące na umowę o pracę na czas nieokreślony.
— Wkład własny — Jak wskazuje prawo, obecnie minimalny wkład własny wynosi 20%. Oznacza to, że konsument musi wnieść taką wartość procentową w przypadku zaciągania kredytu na nieruchomość. Zdarza się, że niektóre banki udzielają zobowiązań pokrywających nawet 90% wartości inwestycji. Wówczas, wnosząc niższy wkład, zazwyczaj musimy wykupić dodatkowe ubezpieczenie, celem zabezpieczenia ryzyka ponoszonego przez bank.
— Brak długów i dobra historia kredytowa — Podczas weryfikacji wniosków banki badają scoring w BIK. Jeśli ocena naszej historii kredytowej jest niska, raczej mamy małe szanse na kredyt. Możemy sami sprawdzić, jak przedstawia się raport BIK, składając wniosek na stronie Biura Informacji Kredytowej i wnosząc niewielką opłatę.
— Stan cywilny i wydatki — Chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, czy utrzymujemy się sami, czy ponosimy koszty utrzymania siebie i swojej rodziny. Banki liczą na podanie orientacyjnej kwoty, jaką wydajemy co miesiąc na życie, np. opłacenie rachunków za prąd, wodę, gaz, czynsz, itp.
Kredyty hipoteczne w innych miastach