Konto osobiste to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych, z których korzystają konsumenci. Dzięki takie opcji możemy swobodnie gromadzić środki, otrzymywać je przelewem, wykonywać opłaty elektroniczne, a także płacić za zakupy kartą. Rozwiązania, jakie wiążą się z otwarciem rachunku osobistego, są wszechstronne. Dzięki temu każdy klient otrzymuje korzyści z posiadania konta. Pozostaje jednak pytanie, w jakim banku konto osobiste będzie najlepsze? 

Millennium konto 360
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena10/10
BNP Paribas konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Santander konta
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Mbank konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena9/10
PKO konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł
Ocena8/10
Pekao konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0zł / od 5 zł
Ocena8/10
Alior Bank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena7/10
VeloBank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / od 5 zł
Ocena7/10
Credit Agricole
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 6 zł
Ocena8/10
ING
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena8/10

Konta osobiste porównanie

Na rynku bankowym mamy do czynienia z różnego rodzaju kontami osobistymi. W ofertach znajdziemy rachunki dla młodych (najczęściej zakładane przez osoby do 26 roku życia), konta dla studentów, dla emerytów i rencistów, a nawet dla dzieci. Oprócz tego możemy założyć konto firmowe, które pozwoli nam w szybkim czasie przeprowadzać wszelkie transakcje związane z prowadzeniem działalności. Warunki różnią się w zależności od wyboru konkretnej oferty. Przykładowo w niektórych bankach możemy założyć darmowe konto osobiste. Wówczas posiadacz nie płaci za założenie rachunku, ani za jego obsługę. Zazwyczaj bezpłatne są również przelewy wykonywane za pośrednictwem bankowości elektronicznej i te w oddziale banku. Zdarza się, że taka osoba nie musi nawet płacić za korzystanie z karty płatniczej, a jedynym warunkiem, aby konto osobiste było darmowe, jest comiesięczny wpływ środków. Takie konto osobiste możemy założyć w większości banków. 

Jakie konto osobiste?

Raczej każdemu z nas zależy na tym, aby ponosić jak najmniej kosztów w związku ze skorzystaniem z usług banku. W związku z tym interesuje nas najtańsze konto osobiste. Aby znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę, przeglądamy wszelkie warunki w poszczególnych bankach, spędzając wiele godzin w internecie. Współcześnie nie musimy jednak samodzielnie porównywać ofert. Tani rachunek osobisty założymy dzięki skorzystaniu z opcji dostępnej w rankingu kont osobistych. Takie narzędzie pozwoli nam bez problemu sprawdzić, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste, aby płacić jak najmniej lub najlepiej nie płacić wcale. Darmowe konta osobiste są coraz częściej dostępne dla nowych klientów polskich banków. 

konta osobiste

Najlepsze konta osobiste

Millennium konto 360
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena10/10
BNP Paribas konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Santander konta
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10

Dlaczego warto mieć konto osobiste?

Starsze pokolenie zazwyczaj woli posługiwać się gotówką niż korzystać z płatności kartą. Jednak współczesne czasy wiążą się ze stale postępującym rozwojem technologii. Obecnie nie chcemy nosić w portfelu banknotów, a transakcje bezgotówkowe są dla nas codziennością. Dzięki posiadaniu konta osobistego w banku, nie musimy wypłacać pieniędzy bez potrzeby. W większości punktów zapłacimy kartą płatniczą, którą otrzymamy z banku i która będzie podpięta do naszego konta. Dodatkowo, w niektórych instytucjach otrzymamy możliwość darmowej karty, jednak najczęściej dają one warunek wpłynięcia minimalnej kwoty na konto raz w miesiącu. Biorąc pod uwagę korzyści, jakie daje nam konto i karta w banku, takie wymogi nie przynoszą trudności. Zwłaszcza, że większość z nas pobiera wypłatę na rachunek przelewem lub w ten sposób otrzymuje środki z innego tytułu, np. emerytury czy renty. 

 • Pieniądze zgromadzone na koncie osobistym są bezpieczne. Zmniejszamy ryzyko kradzieży, które jest wysokie w przypadku noszenia gotówki w portfelu lub przetrzymywania jej w domu. 
 • Transakcje bezgotówkowe dają wszechstronne możliwości i większą wygodę. Nie musimy wypłacać pieniędzy, ani odwiedzać oddziału banku, aby przelać pieniądze. Niekonieczne jest również płacenie za zakupy za pobraniem. Obecnie możemy bezpiecznie zapłacić online w bankowości elektronicznej lub kartą płatniczą. 
 • Łatwiej i szybciej spłacamy zobowiązania. Nie tylko w szybkim czasie uiszczamy opłaty związane z rachunkami. Przykładowo biorąc pożyczkę dla zadłużonych lub kredyt, możemy wygodniej spłacać raty. 
 • Do swojego konta osobistego możemy podpiąć konto dziecka, na które przelewamy co miesiąc kieszonkowe lub oszczędzamy pieniądze na przyszłość. Mamy do niego pełen dostęp i otrzymujemy informacje o wszelkich transakcjach. Jest to doskonałe rozwiązanie, aby zarządzać finansami dzieci, a jednocześnie odkładać na ich dorosłe życie. W ten sposób możemy również uczyć pierworodnych obchodzenia się ze środkami pieniężnymi. 

Wiemy już, jakie możliwości daje konto konto osobiste. Pozostaje pytanie, jakie najlepiej wybrać, aby najwięcej zyskać na skorzystaniu z oferty? Warto szukać kont osobistych, których obsługa jest zupełnie darmowa. Dodatkowo, wybierając takie konto osobiste bez opłat możemy uniknąć konieczności pokrywania kosztów zlecania przelewów krajowych online do wszystkich banków, wypłaty gotówki z bankomatów na terenie całego kraju, obsługi karty płatniczej, podpinania innych kont itp. Większość banków wymaga jedynie comiesięcznego wpływu na rachunek osobisty w konkretnej kwocie, np. minimum 1000 zł i 1-3 płatności kartą w sklepie lub online.

Jaki wybrać bank na konto osobiste?

W podjęciu decyzji, gdzie założyć konto osobiste, pomoże nam ranking kont bankowych. Takie narzędzie wyświetla najlepsze aktualne na rynku propozycje poszczególnych banków wraz ze szczegółowymi warunkami. Jeśli nie wiemy, jaki wybrać bank na konto osobiste, dobrym rozwiązaniem jest porównanie ofert w takim rankingu. Dzięki temu łatwo i szybko sprawdzimy, które z nich są na chwilę obecną najbardziej opłacalne. Warto szukać, jakie mają konta osobiste rodzaje. Bowiem możemy natrafić nawet na darmowy rachunek. 

Przykładowo, darmowe prowadzenie konta obecnie jest dostępne w takich bankach jak (dane na dzień 18.12.2021):

 • Bank Millennium — Przy min. 1000 zł wpływów zewnętrznych oraz min. 1 płatności kartą w miesiącu;
 • BNP Paribas — Prowadzenie konta 0 zł;
 • Santander — Dla osób poniżej 26 roku życia, które zapewnią wpływy na konto osobiste w kwocie min. 500 zł i wykonają 1 przelew kartą lub BLIKIEM w miesiącu;
 • mBank — Prowadzenie konta 0 zł;
 • PKO Bank Polski — Prowadzenia konta 0 zł;
 • Bank Pekao — Dla osób poniżej 26 roku życia, które zapewnią min. 500 zł wpływów w miesiącu i zapłacą kartą przynajmniej raz;
 • Alior Bank — Dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia lub zapewnią wpływy na rachunek osobisty w min. kwocie 1500 zł. 

Szukając korzystnego konta osobistego, warto zwrócić uwagę nie tylko na koszty prowadzenia rachunku, ale również na opłaty związane z kartą płatniczą czy wypłatami z bankomatów w całym kraju. Analogicznie do powyższego w ofertach banków znajdziemy takie warunki jak:

Bank Warunki
Bank Millennium  0 zł za kartę przy wpłatach za min. 1000 zł lub przynajmniej 1 płatności kartą w miesiącu
BNP Paribas Dla osób, które nie ukończyły 26 lat i wykonają min. 1 płatność kartą w miesiącu. Dla klientów powyżej 26 r.ż. usługa kosztuje miesięcznie 3 zł
Santander Dla osób poniżej 26 roku życia, które zapewnią min. 500 zł. wpływów na konta osobiste, wykonają 1 przelew kartą lub BLIKIEM. Osoby powyżej 26 r. ż. również nie zapłacą kosztów, jeśli spełnią dwa kolejne warunki. W innych przypadkach miesięczny koszt to 8 zł
mBank Miesięczny koszt za kartę to 7 zł lub 0 zł, jeśli wykonamy min. 1 przelew kartą lub BLIKIEM
PKO Bank Polski Bezpłatnie, jeśli wykonamy 5 transakcji (poza przelewami) kartą lub BLIKIEM. W innych przypadkach miesięcznie karta kosztuje 10 zł
Bank Pekao Za darmo dla osób poniżej 26 r.ż lub jeśli zapewnimy wpływy min. 500 zł i zapłacimy kartą przynajmniej raz w miesiącu
Alior Bank Za darmo dla osób poniżej 18 r.ż. lub dokonają min. 1 raz bezgotówkowej płatności kartą za co najmniej 300 zł. W innych przypadkach usługa miesięcznie kosztuje 5 zł

Darmowe konto osobiste

Konto osobiste bez opłat to coraz częściej poszukiwany składnik w ofertach bankowych. Korzystając z tego typu opcji, chcemy uniknąć płacenia jakichkolwiek kosztów związanych z korzystaniem z konta i przypisanych do tego różnego rodzaju usług. Darmowe konto osobiste to takie, które nie wiąże się z pobieraniem przez bank kosztów za takie usługi jak:

 • Założenie i prowadzenie konta;
 • Wydanie i korzystanie z karty płatniczej;
 • Wykonywanie e-przelewów zapewnionych przez konto osobiste online lub w aplikacji mobilnej banku;
 • Wypłata gotówki w bankomatach na terenie całej Polski;
 • Przelewy krajowe, w tym przelewy BLIK na numer telefonu, płatności BLIKIEM i kartą online.

Tego typu usługi są w pełni darmowe w takich bankach jak: ING Bank Śląski, Credit Agricole, Getin Bank, Alior Bank, Bank Pekao, PKO BP, mBank, Santander, BNP Paribas, Millennium po spełnieniu wskazanych warunków. 

5/5 - (2 oddanych głosów)