Konto osobiste to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych, z których korzystają konsumenci. Dzięki takie opcji możemy swobodnie gromadzić środki, otrzymywać je przelewem, wykonywać opłaty elektroniczne, a także płacić za zakupy kartą. Rozwiązania, jakie wiążą się z otwarciem rachunku osobistego, są wszechstronne. Dzięki temu każdy klient otrzymuje korzyści z posiadania konta. Pozostaje jednak pytanie, w jakim banku konto osobiste będzie najlepsze? 

Millennium konto 360
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena10/10
BNP Paribas konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Santander konta
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Mbank konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena9/10
PKO konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł
Ocena8/10
Pekao konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0zł / od 5 zł
Ocena8/10
Alior Bank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena7/10
Getin Bank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / od 5 zł
Ocena7/10
Credit Agricole
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 6 zł
Ocena8/10
ING
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena8/10

konta osobisteKonta osobiste porównanie

Na rynku bankowym mamy do czynienia z różnego rodzaju kontami osobistymi. W ofertach znajdziemy rachunki dla młodych (najczęściej zakładane przez osoby do 26 roku życia), konta dla studentów, dla emerytów i rencistów, a nawet dla dzieci. Oprócz tego możemy założyć konto firmowe, które pozwoli nam w szybkim czasie przeprowadzać wszelkie transakcje związane z prowadzeniem działalności. Warunki różnią się w zależności od wyboru konkretnej oferty. Przykładowo w niektórych bankach możemy założyć darmowe konto osobiste. Wówczas posiadacz nie płaci za założenie rachunku, ani za jego obsługę. Zazwyczaj bezpłatne są również przelewy wykonywane za pośrednictwem bankowości elektronicznej i te w oddziale banku. Zdarza się, że taka osoba nie musi nawet płacić za korzystanie z karty płatniczej, a jedynym warunkiem, aby konto osobiste było darmowe, jest comiesięczny wpływ środków. Takie konto osobiste możemy założyć w większości banków. 

Jakie konto osobiste?

Raczej każdemu z nas zależy na tym, aby ponosić jak najmniej kosztów w związku ze skorzystaniem z usług banku. W związku z tym interesuje nas najtańsze konto osobiste. Aby znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę, przeglądamy wszelkie warunki w poszczególnych bankach, spędzając wiele godzin w internecie. Współcześnie nie musimy jednak samodzielnie porównywać ofert. Tani rachunek osobisty założymy dzięki skorzystaniu z opcji dostępnej w rankingu kont osobistych. Takie narzędzie pozwoli nam bez problemu sprawdzić, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste, aby płacić jak najmniej lub najlepiej nie płacić wcale. Darmowe konta osobiste są coraz częściej dostępne dla nowych klientów polskich banków. 

Dlaczego warto mieć konto w banku?

Starsze pokolenie zazwyczaj woli posługiwać się gotówką niż korzystać z płatności kartą. Jednak współczesne czasy wiążą się ze stale postępującym rozwojem technologii. Obecnie nie chcemy nosić w portfelu banknotów, a transakcje bezgotówkowe są dla nas codziennością. Dzięki posiadaniu konta osobistego w banku, nie musimy wypłacać pieniędzy bez potrzeby. W większości punktów zapłacimy kartą płatniczą, którą otrzymamy z banku i która będzie podpięta do naszego konta. Dodatkowo, w niektórych instytucjach otrzymamy możliwość darmowej karty, jednak najczęściej dają one warunek wpłynięcia minimalnej kwoty na konto raz w miesiącu. Biorąc pod uwagę korzyści, jakie daje nam konto i karta w banku, takie wymogi nie przynoszą trudności. Zwłaszcza, że większość z nas pobiera wypłatę na rachunek przelewem lub w ten sposób otrzymuje środki z innego tytułu, np. emerytury czy renty. 

— Pieniądze zgromadzone na koncie osobistym są bezpieczne. Zmniejszamy ryzyko kradzieży, które jest wysokie w przypadku noszenia gotówki w portfelu lub przetrzymywania jej w domu. 

— Transakcje bezgotówkowe dają wszechstronne możliwości i większą wygodę. Nie musimy wypłacać pieniędzy, ani odwiedzać oddziału banku, aby przelać pieniądze. Niekonieczne jest również płacenie za zakupy za pobraniem. Obecnie możemy bezpiecznie zapłacić online w bankowości elektronicznej lub kartą płatniczą. 

— Łatwiej i szybciej spłacamy zobowiązania. Nie tylko w szybkim czasie uiszczamy opłaty związane z rachunkami. Przykładowo biorąc pożyczkę dla zadłużonych lub kredyt, możemy wygodniej spłacać raty. 

— Do swojego konta osobistego możemy podpiąć konto dziecka, na które przelewamy co miesiąc kieszonkowe lub oszczędzamy pieniądze na przyszłość. Mamy do niego pełen dostęp i otrzymujemy informacje o wszelkich transakcjach. Jest to doskonałe rozwiązanie, aby zarządzać finansami dzieci, a jednocześnie odkładać na ich dorosłe życie. W ten sposób możemy również uczyć pierworodnych obchodzenia się ze środkami pieniężnymi. 

5/5 - (1 oddanych ocen)