Konta indywidualne to rachunki, które cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów na terenie całej Polski. Ciągle rozwijające się nowe technologie wpływają na fakt, że bez własnego rachunku w banku codzienne funkcjonowanie byłoby mocno utrudnione. Bilety w komunikacji miejskiej, płatności online oraz wiele innych aspektów codziennego życia jest mocno związane z posiadaniem własnego konta w banku. Jak w tym przypadku funkcjonuje VeloBank (dawniej: GetinBank)? Sprawdźmy!

Konta osobiste VeloBank – rodzaje i warunki

Dla klientów indywidualnych dostępne jest nie tylko popularne Konto Proste Zasady, którego warunki przedstawia poniższa tabela. Warto wiedzieć o tym, iż jest to najczęściej wybierany rachunek bankowy z oferty VeloBank.

ZAŁÓŻ KONTO >>

dane na dzień 04.12.2021

Oprocentowanie do 2% w skali roku
Otwarcie konta 0 złotych
Prowadzenie konta 0 złotych
Wydanie karty płatniczej 0 złotych
Wpłatomaty i bankomaty Planet Cash za 0 złotych
Przelewy krajowe 0 złotych

Podobne produkty Velo Bank

konto oszczędnościowe
konto walutowe
lokata
jak zamknąć konto

Jak widać, w VeloBank konto Proste Zasady jest nie tylko w pełni darmowe, ale też atrakcyjnie oprocentowane. W ramach tej oferty można też skorzystać z licznych promocji dla nowych konsumentów, a co najważniejsze rachunek bankowy można założyć całkowicie przez Internet. To duży atut tego banku, dzięki któremu spora część konsumentów decyduje się właśnie na wybór tej instytucji finansowej.

VeloBank wyróżnia się mocno rozbudowaną ofertą rachunków indywidualnych. W ramach współpracy można też założyć:

 1. Konto dla młodych.
 2. Konto Proste Zasady Junior.
 3. Konto walutowe.
 4. Konto Proste Zasady dla obywateli Ukrainy.

To podstawowe rachunki, jakie dostępne są w ramach oferty banku VeloBank. Konto osobiste dla młodych to takie, które wyróżnia się przede wszystkim:

 • Oprocentowaniem do 2% w skali roku;
 • Darmowym otwarciem i prowadzeniem rachunku;
 • Brakiem kosztów za korzystanie i wydanie z karty debetowej;
 • Bezpłatne wpłaty i wypłaty środków w bankomatach i wpłatomatach Planet Cash;
 • Bezkosztowe przelewy krajowe w bankowości Internetowej i mobilnej.

Trzeba również wspomnieć nieco więcej o rachunku dla osób w wieku od 13 do 18 roku życia. Konto dla młodych jest darmowe, pozwala na szybkie płatności kartą oraz dostępne jest przez serwis Internetowy i mobilny zarówno dla młodocianego właściciela, jak i jego prawnego opiekuna. Konto VeloBank to także rachunek walutowy z darmowymi przelewami oraz możliwością spłaty zobowiązania finansowego w wybranej walucie.

Dostępne dla obywateli Ukrainy w VeloBank konto bankowe to innowacja na rynku. Ten bank jako jeden z pierwszych stworzył preferencyjny rachunek prywatny dla osób pochodzących z tego kraju. 

VeloBank konto Proste Zasady – jak je założyć?

W VeloBank konto Proste Zasady można założyć na dwa sposoby, a mianowicie:

 • Osobiście w wybranej placówce;
 • Przez Internet.

Niezależnie od wybranej opcji można liczyć przede wszystkim na kompleksowe doradztwo ze strony konsultantów. W VeloBank tego typu doskonale sprawdza się w przypadku osób ceniących sobie wygodny dostęp do rachunku z dowolnego miejsca na ziemi, a także brak jakichkolwiek opłat za jego prowadzenie. Zerowe koszty to największy atut, jakim wyróżnia się VeloBank konto Proste zasady. Opinie na temat funkcjonowania tego rachunku są bardzo dobre, a klienci głównie doceniają takie czynniki, jak:

 • Brak jakichkolwiek kosztów za prowadzenie konta, przelewy, wypłaty środków i wiele innych operacji;
 • Wiele opcji dostępu do rachunku;
 • Możliwość otworzenia konta przez Internet.

Decydując się na prowadzenie rachunku osobistego przez tę instytucję, można otworzyć go w kilku krokach. Wystarczy tylko:

 1. Wypełnić wniosek.
 2. Zrobić selfie.
 3. Poczekać na aktywację konta.

Oczywiście powyższe kroki dotyczą wyłącznie aktywacji rachunku poprzez aplikację mobilną VeloBank. Założenie konta możliwe jest również z wykorzystaniem fizycznego kuriera, w którego obecności trzeba podpisać umowę, po czym można uzyskać dostęp do swojego nowego konta. W VeloBank założenie konta przez Internet jest równie proste, jak pozostałe opcje. Wystarczy posiadać już inny rachunek w banku, zalogować się przy pomocy swoich danych, a następnie złożyć stosowny wniosek bezpośrednio przez serwis Internetowy.

Kto może założyć konto osobiste w VeloBank?

Własny rachunek osobisty w tej instytucji może założyć praktycznie każdy, kto ma ukończone 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych. Warto jednak pamiętać, że w ofercie tego banku znajduje się konto od 13 do 18 roku życia, które można otworzyć wraz z pomocą opiekuna prawnego. 

Bank nie stawia praktycznie żadnych ograniczeń (oprócz tych wiekowych) jeśli chodzi o możliwość założenia własnego konta osobistego. Przekłada się to na spore zadowolenie konsumentów oraz coraz większe zainteresowanie usługami bankowymi tej instytucji. Za korzystaniem z tej oferty przemawia też fakt, że rachunek Proste Zasady i każdy inny można wygodnie założyć poprzez aplikację mobilną lub serwis Internetowy. 

VeloBank – promocja polecam Proste Zasady

Warto wiedzieć, że zakładając konto Internetowe VeloBank, można również skorzystać z licznych promocji, w ramach których istnieje szansa na pozyskanie dodatkowych 800 złotych. Dla nowych klientów przygotowano także ofertę, dzięki której każdy otrzymuje 50 złotych przy spełnieniu specjalnych warunków promocyjnych. W ramach akcji promocyjnej wystarczy polecać konta osobiste tego banku, aby otrzymać nawet do 800 złotych w bonach podarunkowych na serwis aukcyjny Allegro. 

Aby otrzymać nagrodę za polecenie, wystarczy, że każda osoba polecona spełni warunki umowy, a środki bonusowe zostaną automatycznie przekazane na rachunek bankowy. Uwaga! Promocja ta jest ograniczona czasowo! W celu otrzymania nagrody trzeba przede wszystkim:

 • Wygenerować indywidualny kod w bankowości Internetowej;
 • Polecić konto osobiste VeloBankk znajomemu przekazując mu kod.

O czym warto pamiętać, polecając rachunek w VeloBank? Jak założyć konto Internetowe? To częste pytanie, z którym można spotkać się, rozmawiając ze znajomymi o możliwościach tej instytucji. Cała procedura wnioskowania oraz udzielenia dostępu do nowego rachunku jest banalnie prosta i nie wymaga wielu formalności. Dzięki temu już nawet w ciągu kilkunastu minut można zyskać dodatkowy rachunek osobisty na niezwykle atrakcyjnych warunkach, jakich nie daje żadna inna instytucja finansowa.

VeloBank konto osobiste – co można otrzymać w pakiecie?

Przeglądając ofertę VeloBank konto elastyczne to takie, które pozwala na wygodne oszczędzanie w ramach dodatkowych środków pieniężnych. Co ciekawe, tego typu rachunek to po prostu połączenie rachunku Proste Zasady wraz z kontem oszczędnościowym, dzięki któremu można wygodnie odkładać wszelkie nadwyżki finansowe

To ważne! W razie potrzeby zgromadzone przez konto elastyczne VeloBank środki mogą zostać natychmiastowo przelane na indywidualny rachunek, gdzie będą widoczne praktycznie od ręki.

To doskonała opcja dla osób, które cenią sobie funkcjonalność rachunku osobistego oraz chcą mieć jednocześnie możliwość wypracowania dodatkowego zysku pasywnego. Konto elastyczne w VeloBank wyróżnia się preferencyjnym oprocentowaniem na poziomie 2% w skali roku oraz możliwością realizacji wypłat środków bez żadnych kosztów.

VeloBank konto osobiste – co doceniają klienci?

Każdy, kto posiada w VeloBank konto Internetowe, już po krótkim czasie zauważa wiele autów prowadzenia właśnie takiego rachunku przez tę instytucję. Konsumenci w całym kraju według krążących opinii doceniają przede wszystkim takie aspekty, jak:

 • Wygodny dostęp do rachunku;
 • Brak kosztów prowadzenia;
 • Atrakcyjna oferta promocyjna;
 • Możliwość założenia dodatkowego konta oszczędnościowego.

To jednak nie wszystko. W VeloBank opłaty za konto są praktycznie zerowe, co jest równie mocno doceniane przez wszystkich klientów. Dla posiadaczy takich rachunków dostępne są też kredyty gotówkowe, z których można korzystać praktycznie bez ograniczeń, pod warunkiem, ze zdolność kredytowa na to pozwala. Dostępny w sieci ranking kredytów gotówkowych jasno wskazuje na fakt, że konsumenci posiadający indywidualne rachunki w tym banku mogą liczyć na preferencyjne warunki finansowania.

Czy warto założyć konto osobiste w VeloBank?

Zdecydowanie warto założyć rachunek osobisty oraz konto oszczędnościowe w tym banku. To przede wszystkim maksimum bezpieczeństwa dla lokowanych środków oraz łatwy dostęp do finansów. Dzięki temu każdy może wygodnie zarządzać swoim budżetem i realizować operacje płatnicze takie, jak np. przelewy z dowolnego miejsca na ziemi.

Co ciekawe, w VeloBank można również założyć podstawowy rachunek płatniczy, który dostępy jest dla osób powyżej 18 roku życia oraz tych nieposiadających innego konta płatniczego na terytorium Polski w krajowej walucie. Aby poznać szczegóły każdej oferty, wystarczy udać się na spotkanie z doradcą do dowolnej placówki, skorzystać z serwisu Internetowego lub zadzwonić na infolinię.

Jakie usługi są dostępne w ramach konta osobistego w VeloBank?

Do podstawowych usług, jakie dostępne są w ramach konta osobistego prowadzonego przez tę instytucję finansową, zaliczamy:

 • Przelewy krajowe i zagraniczne;
 • Wpłaty i wypłaty środków w oddziałach, bankomatach i wpłatomatach;
 • Możliwość korzystania z systemu poleceń;
 • Dostęp do Kantoru Internetowego;
 • Opcja wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie.

Jak widać, posiadanie własnego rachunku osobistego w VeloBank to duża wygoda oraz wiele możliwości. Brak jakichkolwiek kosztów związanych z prowadzeniem rachunku to jeden z jego największych atutów. Warto jednak mieć na uwadze, że nawet dla posiadaczy konta osobistego pożyczka bez BIK w tej instytucji niestety nie jest dostępna. Bank zawsze sprawdza swoich kontrahentów pod kątem wiarygodności oraz historii kredytowej. Oznacza to, że nawet dla wieloletnich posiadaczy rachunku bankowego z negatywną historią kredytową udzielenie jakiegokolwiek finansowania nie będzie możliwe.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą tego banku w zakresie prowadzenia rachunku osobistego dla klientów indywidualnych. To przede wszystkim wygoda, bezpieczeństwo oraz brak jakichkolwiek ukrytych kosztów związanych z jego prowadzeniem.

Sprawdź konta w innych bankach

3.7/5 - (3 oddanych głosów)