Dla osób pracujących poza granicami kraju posiadanie rachunku walutowego to świetna opcja. Dzięki temu możesz wygodnie przyjmować wynagrodzenie, a także dokonywać płatności w obcych walutach bez większych kosztów przewalutowania. Bank BPS wie, jak zadowolić swoich konsumentów, dlatego do swojej oferty włączył konta wielowalutowe dostępne na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Chcesz wiedzieć więcej na temat tych produktów bankowych? W takim razie sprawdź poniższe informacje. Gwarantujemy, że dowiesz się wszystkiego, co niezbędne na ten temat!

Bank BPS konto walutowe – kto może je założyć?

W Bank BPS konto walutowe dostępne jest dla każdego, kto potrzebuje dostępu do swoich finansów w różnych walutach. Bank w ramach rachunku walutowego pozwala swoim klientom na przechowywanie środków w takich walutach, jak:

 • euro;
 • dolary;
 • funty brytyjskie.

Konto walutowe Bank BPS pozwala także na prowadzenie rozliczeń w obcych warunkach. Często podróżujesz po całym świecie? Cenisz sobie możliwość realizacji płatności bezgotówkowych niezależnie od sytuacji i bez dodatkowych kosztów przewalutowania środków? W takim razie dowiedz się, jak otworzyć konto walutowe w Banku BPS i dlaczego warto to zrobić. Regulamin, tabela oprocentowania oraz inne informacje dotyczące tego typu rachunków są dostępne na stronie internetowej banku w zakładce – konta walutowe. Co ciekawe, Revolut może być pewną konkurencją dla rachunku wielowalutowego w BPS, choć konsumenci raczej decydują się sprawdzone rozwiązania od tego popularnego banku w Polsce. Chcesz wiedzieć, kto może założyć w Bank BPS konto walutowe? Dlaczego warto je mieć? Taki rachunek może mieć każdy, kto:

 • ukończył minimum 18 lat;
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych.

Warto dodać, że z obsługi wielowalutowej mogą korzystać zarówno stali klienci tej instytucji, jak i Ci zupełnie nowi. W sieci znajdziesz dokładną tabelę opłat, dzięki której ocenisz opłacalność korzystania z produktu, jakim jest konto walutowe – Bank BPS. Opłaty w tym przypadku są niewielkie, a poniższa tabela przedstawia kilka najważniejszych czynników.

Podobne produkty BPS

konto osobiste bank bps
konto oszczędnościowe bank bps
lokata bank bps

Usługa Opłata
Polecenie przelewu w placówce – 5 złotych;

bankowość elektroniczna – 0 złotych;

infolinia – 2 złote.

Polecenie przelewu SEPA w placówce do banków krajowych – 20 złotych;

w placówce do banków zagranicznych – 5 złotych;

online do banków krajowych – 10 złotych;

online do banków zagranicznych – 0 złotych

Przelewy wewnętrzne 0 złotych
Transakcje z użyciem karty płatniczej 0 złotych
Gotówkowe transakcje z użyciem karty 3% wartości transakcji (min. 1,5 lub 2,5 EUR)
Wpłata i wypłata gotówki 0 złotych
Powiadomienia SMS 0,25 złotych za każdy SMS

Jak widzisz, ze względu na warunki i opłaty zdecydowanie warto założyć w BPS konta walutowe. Ranking online również jasno wskazuje na fakt, iż warto zainteresować się ofertą tej instytucji w zakresie wielowalutowej obsługi. Chcesz wiedzieć, co możesz zyskać, będąc klientem instytucji, jaką jest Bank BPS? Konto walutowe korzyści niesie na wielu płaszczyznach. Posiadając taki rachunek, możesz przede wszystkim:

 • wpłacać i wypłacać gotówkę;
 • realizować płatności bezgotówkowe;
 • wykonywać przelewy krajowe i zagraniczne;
 • i wiele innych…

Wszystkie powyższe czynności zrealizujesz w dowolnie wybranej walucie dostępnej w ramach konta z oferty Banku BPS. To ciekawa opcja dla każdego, kto pracuje za granicą, otrzymuje dochody w innej walucie niż złotówki oraz często wyjeżdża za granicę.

Jak założyć rachunek walutowy w Banku BPS?

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz założyć konto walutowe w Banku BPS? To proste! Wystarczy, że udasz się do dowolnie wybranej placówki banku BPS w kraju i weźmiesz ze sobą aktualny dowód osobisty. Jeśli chodzi o formalności związane z kontem walutowym, warto wiedzieć, iż bank wymaga minimum formalności. Konto założysz nawet w ciągu kilkunastu minut, a jego funkcjonalności są naprawdę nieocenione.

Opinie konsumentów o koncie walutowym w Banku BPS

Chcesz wiedzieć, czy warto założyć w Bank BPS konto walutowe? Opinie na temat tego produktu jasno wskazują, iż jest to bardzo dobra opcja dla każdego, kto szuka możliwości realizowania płatności za granicą w dowolnej walucie. Klienci tej instytucji wskazują głównie na takie cechy, jak:

 • przejrzyste warunki współpracy;
 • brak dodatkowych opłat za przewalutowanie środków;
 • darmowy dostęp do karty płatniczej;
 • i wiele innych…

Czy warto założyć konto walutowe w BPS Bank?

Zdecydowanie warto założyć własny rachunek walutowy w Bank BPS. Konto walutowe oprocentowanie ma na ciekawym poziomie, dzięki czemu jako klient nie poniesiesz znacznych kosztów związanych z jego obsługą. Pamiętaj, że warunki współpracy z bankiem BPS są zawsze jasno wskazane w regulaminie dostępnym na stronie www. W razie potrzeby rzetelne informacje w tym temacie otrzymasz także bezpośrednio od pracownika banku w wybranym oddziale. Cenisz sobie funkcjonalność, brak ukrytych kosztów oraz możliwość realizowania płatności aż w trzech walutach? W takim razie wybierz konto walutowe w Banku BPS, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)