Marzy Ci się kredyt hipoteczny na stałej stopie procentowej z atrakcyjnym oprocentowaniem i niską miesięczną ratą? W takim razie sprawdź dostępne propozycje finansowania zakupu mieszkania lub domu w Częstochowie. W poniższym wpisie znajdziesz listę banków, które udzielają kredytów hipotecznych na naprawdę rozsądnych warunkach finansowania.
Najważniejsze informacje:
- Do kredytu hipotecznego potrzebny jest, chociażby minimalny wkład własny.
- Większe szanse na kredyt hipoteczny mają osoby bez zadłużeń w historii kredytowej.
- Banki weryfikują raporty BIK przed przyznaniem kredytu hipotecznego.
Do kogo skierowany jest kredyt hipoteczny Częstochowa?
Niezależnie od tego, czy staramy się o pożyczkę na dowód, czy innego rodzaju zobowiązanie, musimy spełnić podstawowe wymogi banków. Chodzi tutaj przede wszystkim o pełnoletność, obywatelstwo polskie, ważny dowód osobisty oraz stały dochód. Jednak w przypadku starania się o kredyt hipoteczny dla firm lub osób fizycznych, niezbędna jest również odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.
Podczas weryfikacji wniosków, banki zawsze analizują kilka czynników, mających wpływ na jej wysokość. Najważniejszym jest nasz dochód, wyróżnia się tutaj nie tylko jego wysokość, ale także związaną z jego otrzymywaniem umowę. Największe szanse na kredyt na dom Częstochowa, mają osoby pracujące na pełen etat na czas nieokreślony. Zaraz po nich są przedsiębiorcy prowadzący firmę przez dłuższy czas oraz osoby na umowie o pracę na czas określony. W trzecim wypadku konieczne jest dostarczenie do banku promesy kredytowej, najlepiej, aby zrobić to już na pierwszym etapie wnioskowania o zobowiązanie.
Redakcja radzi
Decydując się na kredyt hipoteczny w Częstochowie warto najpierw przeanalizować wszystkie dostępne oferty finansowania. Na podstawie RRSO, oprocentowania oraz dostępnego okresu na spłatę zadłużenia można oszacować opłacalność podpisania umowy.
Oprócz dochodu, musimy spełnić również następujące warunki:
- Wkład własny — Minimalny wkład własny obecnie wynosi 20%. Oznacza to, że banki udzielą nam 80% wartości mieszkania, które chcemy zakupić, czy też kwoty potrzebnej na budowę domu. Pozostałe 20% musimy wnieść w postaci wkładu własnego, który nie może pochodzić z pożyczki, a musi zostać zgromadzony osobiście. Niektóre instytucje udzielają kredytów z 10% wkładem przy wykupieniu ubezpieczenia. Pamiętajmy, że im więcej uda nam się oszczędzić na wkład własny, tym lepsze warunki możemy dostać. Np. mniejsza będzie rata kredytu hipotecznego.
- Niewysokie wydatki — We wniosku o kredyt musimy podać średnią kwotę miesięcznych wydatków na utrzymanie. Jeśli jest ona na tyle wysoka, że proponowaną ratę będziemy płacić z trudnością, lepiej zastanowić się nad innymi warunkami.
- Dobry scoring BIK — Ważna jest historia kredytowa w BIK-u oraz jej ogólna ocena. Banki zawsze pobierają raporty, dzięki którym mogą sprawdzić terminowość w spłacie zobowiązań.
- Brak zadłużeń — Banki sprawdzają rejestry osób zadłużonych. Jeśli więc mamy negatywne wpisy np. w KRD, czy też w BIG, nasze szanse na kredyt maleją do zera. Musimy najpierw spłacić zaległości, a dopiero potem wnioskować o pomoc finansową.
Źródło:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170000819
Kredyty hipoteczne w innych miastach