Open finance kredyt hipotecznyZastanawiasz się, w jakiej instytucji finansowej warto wziąć kredyt hipoteczny? To nie takie proste, szczególnie ze względu na dużą różnorodność ofert. Ciekawą propozycję przygotował bank Open Finance, który umożliwia zaciągnięcie kredytu hipotecznego na jak najkorzystniejszych warunkach. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, na czym polega współpraca z Open Finance.

Na czym polega kredyt hipoteczny w Open finance?

Chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny, nie zawsze wiemy, na co zwracać uwagę, aby zobowiązanie nie było zbyt drogie. Często również mamy problemy z porównaniem dostępnych na rynku ofert, obliczeniem zdolności kredytowej, czy pozyskaniem informacji, co przygotować, aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony. We wszystkich rozterkach pomoże nam doradca finansowy open finance. Kredyt hipoteczny zaciągany z tą firmą będzie indywidualnie dostosowany do naszych możliwości finansowych i sytuacji materialnej. Dzięki temu zyskujemy pewność, że zadłużenie nie będzie zaburzało znacznie naszego budżetu domowego.

Open finance kredyt hipoteczny a zdolność kredytowa

Doradca Open Finance przed dopasowaniem oferty do naszej sytuacji obliczy naszą zdolność kredytową. Dzięki temu możliwe będzie określenie maksymalnej kwoty, o jaką możemy wnioskować i ustalenie realnych szans na jej otrzymanie. Na tej podstawie zostanie także dopasowana konkretna oferta wybranego banku, dzięki której otrzymamy atrakcyjne warunki spłaty i nie poniesiemy zbyt wysokich kosztów.

Open finance kredyt hipoteczny kalkulator

Jeszcze przed skorzystaniem z usług Open Finance i wybraniem kredytu hipotecznego, możemy samodzielnie orientacyjnie sprawdzić, jakie koszty wiążą się z zaciągnięciem takiego zobowiązania. Pomoże nam w tym kalkulator kredytu hipotecznego, w którym w zaledwie kilka minut wyliczymy, jakie opłaty będziemy ponosić biorąc kredyt w poszczególnych bankach. Kalkulator kredytowy open finance automatycznie wskaże nam wysokości takich parametrów jak: RRSO, oprocentowanie, prowizja, marża, miesięczna rata, całkowita kwota do spłaty. Dzięki temu wstępnie ocenimy, o jak wysoki kredyt możemy wnioskować z doradcą. Pamiętajmy jednak, że  w open finance kalkulator hipoteczny wskazuje wyłącznie orientacyjne kwoty. Często zdarza się, że firma proponuje nam jeszcze korzystniejszy kredyt, dlatego na późniejszym etapie doradca samodzielnie dopasowuje oferty do naszych preferencji i możliwości finansowych.

Kredyt hipoteczny z open finance – warunki

Open Finance to popularny doradca finansowy współpracujący z wieloma polskimi bankami. Dzięki temu często warunki, które otrzymujemy są o wiele bardziej opłacalne niż wtedy, gdy sami wnioskujemy o kredyt. Podobnie sprawa wygląda z wymogami, jakie banki stawiają przed nami na etapie wnioskowania. Oczywiście, klient wnioskujący o kredyt hipoteczny, musi być odpowiednią zdolność kredytową. Często jednak zdarza się, że doradca jest w stanie „załatwić” kredyt np. gdy nasze dochody są przeciętne. Pamiętajmy, że konieczny jest wkład własny na kredyt mieszkaniowy. Aktualnie wynosi on minimum 20% lub 10% przy wykupie dodatkowego ubezpieczenia. Niezbędne będzie również zgromadzenie wymaganej dokumentacji związanej z nieruchomością, np. kosztorysu, wyciągów z ksiąg wieczystych itp., jednak przez wszystkie etapy przeprowadzi nas doradca.

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)