Według najnowszych badań Polacy coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju kredyty, a w tym te hipoteczne. Stosunkowo dobre warunki proponowane przez banki oraz stale rozwijająca się branża nieruchomości wpływa na fakt, iż coraz większa liczba osób decyduje się na długoterminowe zobowiązania.

Kredyt hipoteczny BNP Paribas – kto może go dostać?

W BNP Paribas kredyt hipoteczny może uzyskać przede wszystkim każda osoba pełnoletnia, która wykazuje odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Do dodatkowych warunków, które koniecznie trzeba spełnić, aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową od banku, zaliczamy:

 • Minimum 20% wkładu własnego;
 • Umowę o pracę na czas określony lub nieokreślony;
 • Pozytywną historię kredytową;
 • Pełną zdolność do czynności prawnych;
 • Odpowiednio wysokie zarobki.

BNP Paribas kredyty hipoteczne udziela każdemu, kto według oceny analityków będzie w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie oraz wykazuje odpowiednio wysoki wkład własny. Osoby, które nie spełniają podstawowych kryteriów pozwalających na wnioskowanie o kredyt hipoteczny, prawdopodobnie otrzymają negatywną decyzję. 

ZŁÓŻ WNIOSEK O KREDYT >>

BNP Paribas kalkulator kredytu hipotecznego – jak działa?

Co warto wiedzieć, składając wniosek z BNP Paribas? Kredyt hipoteczny – kalkulator to narzędzie pozwalające na szybką analizę przybliżonych kosztów finansowania długoterminowego. W ramach kalkulatora można poznać przede wszystkim orientacyjne:

 • Oprocentowanie;
 • Miesięczną ratę;
 • Całkowitą kwotę do spłaty;
 • Prowizję banku.

Co ciekawe, każdy klient BNP Paribas wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego musi złożyć osobiście w dowolnej placówce tej instytucji. Już na etapie wnioskowania nie jest to tak proste jak pożyczka gotówkowa, gdyż wymaga o wiele więcej formalności, a wnioskodawcy muszą wykazać odpowiednio wysokie dochody. Kalkulator kredytu hipotecznego BNP Paribas to wygodna opcja dla każdego, kto przed złożeniem wniosku chce sprawdzić swoje możliwości finansowe oraz ewentualne koszty finansowania zakupu nieruchomości ze strony banku.

Inne kredyty oferowane przez BNP

bnp kredyt gotówkowy
bnp kredyt firmowy
bnp kredyt konsolidacyjny

Kredyt hipoteczny BNP Paribas – warunki

Czym charakteryzuje się finansowanie BGŻ BNP Paribas? Kredyt hipoteczny opinie w sieci ma bardzo dobre, a konsumenci najczęściej doceniają atrakcyjne warunki oraz możliwość dostosowania terminu spłaty zobowiązania do własnych potrzeb. Warto wspomnieć, że osoby posiadające konto osobiste niestety nie otrzymują specjalnych ofert w tym zakresie finansowania. Poniższa tabela przedstawia najważniejsze warunki dotyczące kredytu hipotecznego w BNP.

Dane na dzień 1.12.2021

Prowizja 0 złotych
Oprocentowanie Od 3,46% zmienne, 4,90% stałe
Wkład własny Minimum 20% wartości nieruchomości
Rodzaj rat Zmienne lub stałe

Jak widać, warunki proponowane przez bank BNP są dość atrakcyjne pod wieloma względami. Wystarczy udać się do dowolnej placówki bankowej, aby na spotkaniu z doradcą ustalić wszelkie szczegóły współpracy i poznać symulację kredytu.

Uwaga! Symulację kredytową można też stworzyć przy pomocy internetowego kalkulatora kredytu hipotecznego w BNP.

Co jest równie istotne jeśli chodzi o współpracę z BNP Paribas. Kredyt hipoteczny – wkład własny wymagany jest na poziomie 20% wartości nieruchomości. To niezbędne minimum, aby uruchomić procedurę kredytową i uzyskać finansowanie.

BNP Paribas – ile czeka się na kredyt mieszkaniowy?

W BNP Paribas czas oczekiwania na kredyt może wynosić maksymalnie do 2 miesięcy w zależności od skomplikowania wniosku, sytuacji finansowej potencjalnych kredytobiorców oraz obłożenia banku. Nie ma jednak reguły jeśli chodzi o czas oczekiwania na decyzję, a następnie uruchomienie kredytu. Bank jednak dokłada wszelkich starań, aby w tym zakresie zadowolić wszystkich konsumentów.

Kredyt hipoteczny BNP Paribas – opinie

Biorąc pod uwagę opinie konsumentów na temat kredytu hipotecznego w BNP, warto zauważyć, iż większość z nich docenia takie aspekty, jak:

 • Przejrzysta oferta;
 • Atrakcyjne oprocentowanie;
 • Możliwość wyboru rodzaju rat – stałe lub zmienne;
 • Wiele produktów dodatkowych, które są dostępne dla klientów banku.

Jak widać, bank BNP cieszy się uznaniem konsumentów nie tylko jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, ale także ogólną ofertę produktów finansowych. Opinie konsumentów dostępne są w Internecie, gdzie zweryfikowani użytkownicy mogą dodawać swoje oceny odnoszące się do funkcjonowania banku nie tylko pod kątem kredytów hipotecznych.

Czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny w BNP Paribas?

Zdecydowanie warto złożyć wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego do BNP. Wystarczy wziąć pod uwagę opinie, warunki oraz czas procesowania wniosku kredytowego, aby przekonać się, że warto nawiązać współpracę z tą instytucją.

Każdy, kto jest aktualnym klientem banku lub posiada rachunek osobisty w innej instytucji, może ubiegać się o ten typ finansowania niezależnie od miejsca zamieszkania. BNP ma placówki w całym kraju, które obsługują klientów w zakresie kredytów hipotecznych. Wybór BNP to nie tylko wygoda, ale i maksimum bezpieczeństwa przez cały okres obowiązywania umowy kredytowej. 

Podobne wpisy

5/5 - (2 oddanych głosów)