Kredyty bankowe na mieszkanie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów na terenie całej Polski. Zależnie od lokalizacji poziom popytu na usługi finansowe tego typu jest różny. Najwięcej zapytań o finansowanie kupna mieszkania banku notują w większych miastach, gdzie prężnie rozwija się gospodarka oraz branża nieruchomości. Czy takie finansowanie mieszkania rzeczywiście są tak popularne? Biorąc pod uwagę najnowsze badania, ankiety przeprowadzane wśród klientów instytucji finansowych oraz zapytania internetowe odpowiedź jest jednoznaczna. W ciągu ostatniego roku zainteresowanie taką metodą finansowania wzrosło praktycznie dwukrotnie i wydaje się, że nie ulegnie zmniejszeniu w najbliższym czasie.

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH >>

Kredyt hipoteczny Alior Bank – warunki uzyskania

W Alior Bank, kredyt hipoteczny mogą zaciągnąć osoby, które spełniają kilka podstawowych warunków i prawidłowo przejdą przez cały proces weryfikacji wniosku przez analityków. By zaciągnąć kredyt hipoteczny, osoba składająca wniosek musi posiadać legalne, regularne dochody, które są przelewane na rachunek bankowy w dowolnej instytucji. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że kredyt hipoteczny Alior Bank udziela już od 10% wkładu własnego, jednak ostateczna jego wysokość jest ustalana przez instytucję indywidualnie. Istnieją jednak pewne dodatkowe wymagania, które trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę w Alior Bank. Kredyt hipoteczny udzielany przez Alior można spłacać przez okres nawet 30 lat. Warunkiem uzyskania tak długiego finansowania jest jednak odpowiedni wiek kredytobiorcy. Pożyczka gotówkowa jest nieco łatwiejsza do uzyskania, jednak nie pozwala na otrzymanie tak dużych kwot, jak w przypadku usługi, jaką jest kredyt hipoteczny w Alior Bank. Warto też wiedzieć, że aby otrzymać w Alior Bank kredyt hipoteczny, trzeba posiadać odpowiednio wysokie dochody przekładające się na zdolność kredytową. Dodatkowo ewentualne opóźnienia w spłatach rat innych zobowiązań mogą spowodować uzyskanie odmownej decyzji w banku po złożeniu wniosku.

Inne kredyty oferowane przez Alior Bank

alior kredyt gotówkowy
alior kredyt firmowy
alior kredyt konsolidacyjny

Alior Bank kredyt hipoteczny – jak złożyć wniosek?

Co trzeba zrobić, by złożyć wniosek w Alior Bank? Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w tej instytucji nie jest możliwy. Wymagane minimum to 10% wartości nieruchomości, dlatego przed złożeniem wniosku warto zadbać o to, by posiadać takową kwotę dostępną na swoim rachunku bankowym. Wstępny wniosek można złożyć drogą elektroniczną lub bezpośrednio w siedzibie Alior Bank. Kredyt hipoteczny – wkład własny w tej instytucji jest wymagany i to główny wymóg, który stanowi podstawę do udzielenia pożyczki mieszkaniowej. Wystarczy wysłać formularz kontaktowy i oczekiwać na odpowiedź ze strony banku przy zapytaniu o kredyt hipoteczny. Alior Bank kalkulator – to narzędzie, które przyda się wielu konsumentom do wizualizacji kosztów i obliczenia swojej zdolności kredytowej. Po kompletacji niezbędnych dokumentów wystarczy oczekiwać na wstępną decyzję kredytową, a następnie umówić się na podpisanie dokumentów w placówce bankowej. Kalkulator kredytu hipotecznego Alior Bank to przydatne narzędzie pozwalające na analizę swoich możliwości oraz wyliczenie przybliżonych kosztów finansowania zakupu nieruchomości.

Kredyt hipoteczny Alior Bank – opinie

Warto wiedzieć, jakie recenzje ma kredyt hipoteczny w Alior Banku. Opinie na temat tego typu usług są dobre i zazwyczaj wynikają z przejrzystości oferty oraz możliwości finansowania kupna lokalu na różnych warunkach. Atrakcyjne warunki kredytowania oraz duże stosunkowo niewielkie wymagania, jakie należy spełnić, składając wniosek, przyczyniają się do popularności usługi, jaką jest kredyt hipoteczny. Alior Bank opinie wypracował sobie na podstawie wieloletniej działalności oraz stałego rozwoju wpływającego na zadowolenie klientów.

Kredyt hipoteczny Alior Bank – czy warto?

Zdecydowanie warto korzystać z usług finansowych tej instytucji. Należy jednak pamiętać, że istnieje kilka udogodnień, z których można korzystać zaciągając w Alior Bank kredyt hipoteczny. Kalkulator to jedno z udogodnień, jakie zostało udostępnione konsumentom, dając im możliwość samodzielnego wyliczenia swojej przybliżonej zdolności oraz całkowitych kosztów finansowania. Pożyczka na dowód osobisty w tym banku nie jest możliwa, jeśli jednak chodzi o kredyty na własne mieszkanie, to zdecydowanie warto zainteresować się jego propozycją. 

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)