Interesuje Cię oferta kredytu hipotecznego w Kasie Stefczyka? Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy sprawdź szczegółowe warunki współpracy. W poniższym artykule znajdziesz kilka kluczowych informacji na temat oferty kasy oszczędnościowo-kredytowej oraz dowiesz się, czy warto wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie w tej instytucji finansowej.

Kogo powinien interesować kredyt hipoteczny Kasa Stefczyka?

Kasa Stefczyka kredyt hipoteczny

Wszyscy członkowie należący do Kasy Stefczyka, otrzymują z tego tytułu wiele różnorakich rozwiązań, których oferta stale jest poszerzana przez SKOK. Dzięki temu możemy przebierać w różnego rodzaju zobowiązań, zakładać opłacalne lokaty oszczędnościowe, korzystać z korzystnych pakietów ubezpieczeń i przeglądać wiele innego typu opcji finansowych. Jednym z najpopularniejszych zaciąganych przez członków jest kredyt hipoteczny. Kasa Stefczyka umożliwia swoim członkom wnioskowanie o tego typu zobowiązanie w sytuacji, gdy potrzebują oni środków na zakup nieruchomości. Jeśli więc planujemy kupno mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego, możemy z powodzeniem sprawdzić, jakie warunki aktualnie posiada dostępny w firmie Kasa Stefczyka kredyt hipoteczny, często proponowany przez ranking kredytów hipotecznych. Dzięki temu mamy szansę na spełnienie marzenia o własnych czterech kątach bez konieczności długotrwałego odkładania pieniędzy dopełniania wielu formalności w bankach.

Skok Stefczyka kredyt hipoteczny —  wymogi

Nie bez powodu Kasa Stefczyka kredyt hipoteczny opinie posiada bardzo pozytywne, a klienci chwalą sobie przejrzyste warunki, które należy spełnić, by otrzymać zobowiązanie. Bowiem ta Kasa Oszczędnościowo Kredytowa nie wymaga restrykcyjnych zasad, jednak nie oznacza to, że kredyt jest udzielany każdemu. Aby móc zaciągnąć kredyt hipoteczny w SKOK-u Stefczyka, należy mieć zdolność kredytową, która jest weryfikowana na podstawie kilku kwestii. Są to:

— Stały dochód — Kasa Stefczyka zawsze analizuje zarobki, które osiągamy regularnie, czy też dochód z innego tytułu. Będąc członkiem tej kasy, nie musimy mieć wysokich dochodów, jednak stała kwota musi umożliwiać bezproblemową spłatę raty.

— Dobra historia w BIK — Kasa, podobnie jak wszystkie banki, weryfikuje historię kredytową w BIK i nasz ogólny scoring. W tym celu pobiera się raport, w którym zawarte są wszystkie informacje o spłacanych przez nas zobowiązaniach. Dzięki temu instytucje finansowe mogą sprawdzić, czy konsument nie spóźniał się z ratami, a także czy nie ma zaległości w ich uiszczaniu. Ogólny scoring, to ocena naszej zdolności, która musi być na odpowiednim poziomie, jeśli chcemy zaciągnąć wyższy kredyt hipoteczny. Skok Stefczyka nie odrzuca wniosków od osób, które nadal spłacają pożyczkę czy kredyt gotówkowy.

— Brak wpisów w rejestrach dłużników i egzekucji komorniczej — Często członkowie SKOK-ów lub osoby chcące się zapisać do kasy, liczą na udzielenie kredytu hipotecznego bez KRD. Najczęściej dotyczy to osób, które mają długi, a nawet toczy się wobec nich postępowanie komornicze. Jeśli komornik zajął nasze konto, czy też nie mamy zbyt dobrej historii w BIK, a nasze dane widnieją w rejestrach zadłużonych, warto odpuścić sobie składanie wniosku o kredyt hipoteczny. Kasa Stefczyka nie wydaje wówczas pozytywnej decyzji kredytowej.

— Wkład własny — Zdolność kredytowa jest obliczana również na podstawie wysokości wkładu własnego. Pamiętajmy, że im więcej mamy zgromadzone, tym lepiej wpływa to na nasze szanse na kredyt. Nie wymaga się jednak wysokiego wkładu własnego. Obecnie minimalny wynosi 10% w przypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym i 20%, gdy chcemy uzyskać mieszkanie z rynku pierwotnego.

Ważne! 

Pozostałe warunki, aby wziąć kredyt hipoteczny w Kasie Stefczyka, to pełnoletność, ważny dowód osobisty, polskie obywatelstwo, niewysokie wydatki na utrzymanie i zabezpieczenie kredytu hipoteką wierzytelności wynikającej z umowy. Niezbędne jest także zawarcie umowy ubezpieczenia naszej nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wraz z przeniesieniem cesji wierzytelności na kredytodawcę. Ponadto, warto wiedzieć, że przy wniosku o kredyt na poziomie 500 tys. zł., konieczny okazuje się dłuższy staż członkowski, który musi wynosić więcej niż 12 miesięcy. Jeśli więc planujemy zapisanie się do tego SKOK-u i wnioskowania o tak wysoki kredyt, pamiętajmy, że kwestia długości stażu zawsze jest sprawdzana przez Kasę Stefczyka. 

Kasa Stefczyka kredyt hipoteczny opinie

Kredyt hipoteczny w Skoku Stefczyka to bardzo korzystne rozwiązanie dla członków, zwłaszcza jeśli planują oni wnioskować o wyższe zobowiązanie. Im dłuższy jest nasz staż jako udziałowiec, tym lepsze warunki możemy uzyskać. Również porównując oceny klientów korzystających z tej opcji, łatwo można zauważyć, że chwalą sobie oni przejrzyste warunki kredytu. Szczególnie często wskazywany jest długi okres kredytowania i niski wkład własny na poziomie 10%, co coraz rzadziej proponują nam banki. SKOK umożliwia wcześniejszą spłatę kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów oraz akceptuje różne źródła finansowania. Opinie często wskazują na fakt udzielenia kredytu na podstawie umowy najmu, wykonywania wolnego zawodu, pobierania renty czy emerytury, pracy w oparciu o umowy cywilnoprawne, a nawet przydzieleniu zasiłków i świadczeń typu 500+. Dostępny jest także kredyt hipoteczny dla firm. Jest to więc duże ułatwienie dla osób, które nie mogą liczyć na wsparcie ze strony banku. Firma nie wymaga również surowych warunków związanych ze zdolnością kredytową.

Na jakich warunkach udziela Kasa Stefczyka kredyt hipoteczny – kalkulator

Jeśli wiemy, że spełniamy wymogi do kredytu hipotecznego, może przydać nam się pomoc w obliczeniu wszystkich kosztów. Jest to niezwykle ważne, gdyż tego typu zobowiązanie zazwyczaj zaciągamy na wiele lat. Musimy więc zadbać o to, aby jego spłata nie spędzać nam snu z powiek, a nasz budżet nie został zbyt zadłużony. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko długów i zaległości kredytowych, a comiesięczne raty będziemy uiszczać bez kłopotów finansowych. Przyda się kalkulator kredytu hipotecznego, który na podstawie kilku danych wyliczy nam najważniejsze koszty zobowiązania. Korzystając z takiego narzędzia, dowiemy się, ile wynosi rata, RRSO, oprocentowanie (oraz jaki jest jego rodzaj, np. zmienne), czy firma pobiera prowizje i marże, jaka jest wysokość ubezpieczenia itp.

Skok Stefczyka kredyt hipoteczny kalkulator i warunki – przykład

— RRSO: 3,61%

— Min. kwota: 100 000 zł

— Max. kwota: 2 000 000 zł

— Oprocentowanie: zmienne oparte o WIBOR(R) 6M (zmiana stopy może nastąpić raz na pół roku)

— Finansowanie do 80% wartości rynkowej nieruchomości mieszkalnej

— Okres kredytowania 5 do 30 lat.

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)