Większość z nas marzy o własnym m4, w którym znajdziemy spokój i azyl. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie odłożyć tak wysoką kwotę, która pozwoli nam zakupić mieszkanie czy wybudować dom. Z pomocą przychodzi kredyt celowy, dzięki któremu możemy sfinalizować transakcję. Jednak problem powstaje, gdy chcemy wybrać najkorzystniejszą ofertę, która nie zaburzy zbyt mocno naszego budżetu. Co w takiej sytuacji? Jak porównywać dostępne na rynku warunki? Warto przejrzeć ranking kredytów hipotecznych, w którym znajdziemy najważniejsze informacje. 

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Najlepsze kredyty hipoteczne

kredyt hipoteczny ranking

Przed decyzją o podpisaniu umowy z bankiem, pamiętajmy o sprawdzeniu kluczowych elementów, które wpływają na atrakcyjność oferty. Każdemu z nas zależy raczej na tym, aby znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny, który nie będzie wymagał od nas ponoszenia zbyt wysokich kosztów. Ranking kredytów hipotecznych 2024 zawierał korzystne oferty, jednak warunki ich udzielania znacznie różniły się od tych, z którymi mamy do czynienia w tym roku. Obecnie banki coraz przychylniej podchodzą do wniosków składanych przez konsumentów i można powiedzieć, że coraz bardziej prześcigają się w udostępnianiu konkurencyjnych ofert. Dzięki temu zyskujemy coraz dogodniejsze warunki, czego przykładem jest darmowa wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Korzystny kredyt hipoteczny – ranking

O tym, czy dana oferta jest atrakcyjna, decyduje kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na koszta, jakie przyjdzie nam ponosić w ramach zaciągnięcia zobowiązania. Liczy się tutaj wysokość RRSO, w którą są wliczone wszystkie opłaty związane z kredytowaniem, ale również oprocentowanie, prowizja banku i całkowita kwota do spłaty. Nie bez znaczenia pozostaje także wysokość miesięcznej raty, która zmienia się w zależności od okresu spłaty kredytu. Możemy więc dosyć elastycznie dopasować ją do naszych miesięcznych możliwości finansowych. Pamiętajmy również o sprawdzeniu dodatkowych opłat, które mogą pobierać banki oraz o dowiedzeniu się, czy instytucja nie wymaga wykupienia ubezpieczenia. Wszystkie te kwestie w zaledwie kilka sekund wskaże nam ranking kredytów hipotecznych. Znajdziemy w nim zarówno informacje o wszystkich kosztach, jak też o warunkach kredytowania. Dodatkowo sprawdzimy, które banki oferują wnioskowanie o zobowiązanie online i minimum formalności. Jeśli chcemy znaleźć korzystny kredyt hipoteczny, ranking z pewnością znacznie usprawni cały proces bez konieczności samodzielnego przeglądania ofert i porównywania warunków. 

Ranking kredytów hipotecznych 2024

Na rynku bankowym jest dostępnych naprawdę wiele ofert. Z tego powodu często możemy mieć problem z ich porównaniem i doborem tej najbardziej opłacalnej. Dostępne kredyty hipoteczne, ranking zestawi automatycznie i wskaże te, które są najdogodniejsze. Wystarczy, że wpiszemy kwotę, o którą chcemy wnioskować i okres spłaty kredytu, który nas interesuje. Na podstawie wprowadzonych kryteriów, narzędzie dopasuje aktualne oferty i wygeneruje listę najkorzystniejszych, które spełniają nasze preferencje.Taka opcja nie wymaga od nas nawet porównywania warunków, gdyż system samodzielnie wyświetli zestawienie, układając produkty bankowe w kolejności od najatrakcyjniejszej do najmniej korzystnej lub odwrotnie. 

Ranking kredytów na mieszkanie lub dom to także doskonały sposób na dowiedzenie się, jakie warunki musimy spełnić, by wnioskować o zobowiązanie w konkretnym banku. Zasady udzielania kredytów hipotecznych mogą różnić się od siebie znacznie, w zależności od instytucji i jej wewnętrznych regulaminów. Przykładowo możemy sprawdzić, jak wygląda wypowiedzenie umowy kredytu przez bank w przypadku niespłacania pożyczki lub czy instytucja wymaga wykupienia polisy ubezpieczeniowej. 

Dlaczego warto skorzystać z rankingu kredytów hipotecznych?

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na fakt, że rankingi finansowe są przygotowywane przez specjalistów. Dzięki temu zyskujemy pewność, że zestawienia są wiarygodne i aktualne. Nie musimy samodzielnie wykonywać skomplikowanych obliczeń i porównywać kosztów, gdyż zrobią to za nas analitycy kredytowi. Dodatkowo, ranking to doskonały sposób na oszczędność, gdyż korzystamy z najatrakcyjniejszej aktualnie oferty. Wówczas nie narażamy się na zbyt wysokie koszty, które mogłyby spowodować problemy finansowe i konieczność zaciągnięcia kredytu restrukturyzacyjnego.  Ranking kredytów pozwala nam zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na długotrwałe przeszukiwanie stron poszczególnych banków. Pamiętajmy też, że takie narzędzie zawsze zawiera oferty bezpiecznych instytucji, które cieszą się na rynku dobrą opinią. 

Ranking kredytów — najważniejsze elementy

  • RRSO — Jest to najważniejszy wskaźnik, który składa się z wszelkich kosztów, jakie ponosimy w ramach kredytowania. 
  • Oprocentowanie — Mamy do wyboru oprocentowanie stałe lub zmienną stopę procentową. Druga opcja jest najczęściej proponowana przez banki przy kredycie hipotecznym. Jak sama nazwa wskazuje, oznacza możliwość zmiany wysokości oprocentowania podczas okresu spłaty nawet kilkukrotnie. Pamiętajmy jednak, że zdarza się, iż stopa procentowa ulega znacznemu obniżeniu, przez co nasze koszty kredytu są mniejsze. 
  • Prowizja banku — Obecnie na rynku znajdziemy nawet kredyty, przy których banki nie pobierają żadnej prowizji. Warto zwrócić uwagę na tego typu oferty, gdyż może znacznie to obniżyć naszą miesięczną ratę i ogólny koszt kredytowania. 
  • Ubezpieczenie — Niektóre instytucje bankowe mogą wymagać wykupienia ubezpieczenia. Są oferty, przy których nie jest to koniecznością, a jedynie opcją. Warto jednak zastanowić się na tego typu rozwiązaniem, gdyż kredyt zaciągany na zakup lub budowę nieruchomości zazwyczaj opiewa na wysokie kwoty. 

Podobne wpisy

3.7/5 - (3 oddanych głosów)