Remonty mieszkań czy domów w wielu przypadkach są koniecznością. Jednak nie tylko wykonujemy je w ostateczności, gdy nasze m4 „woła o pomstę do nieba”, ale również sami chętnie odświeżamy jego wystrój. Jak wskazują statystyki, Polacy posiadają coraz większą potrzebę zmian. W tym celu nie tylko zmieniamy nasz wygląd czy rozstaw mebli we wnętrzach, ale także odświeżamy nasze otoczenie. Niestety w wielu przypadkach nie mamy możliwości odłożenia odpowiedniej wysokości środków, które posłużą nam na wydatkowanie remontu. W takiej sytuacji często zastanawiamy się, czy nie skorzystać z usług banku oferującego kredyt na remont domu lub zaciągnąć pożyczki online bez baz.
Dlaczego robimy remont domu? Najczęstsze powody
Remont domu lub mieszkania często jest nieunikniony, jeśli zależy nam na tym, aby przebywać w świeżym, czystym i estetycznym wizualnie otoczeniu. Warto wspomnieć, że to, jak wyglądają nasze m4, warunkuje nasze samopoczucie i spokój psychiczny. O tego typu kwestii często wspominają nawet psychologowie, powołując się na fakt, iż wtedy, gdy nasze mieszkania są zabałaganione lub — co gorsza — brudne i niewykończone, cierpi na tym nasza sfera psychiczna. Możemy być wówczas rozdrażnieni, zagubieni, mamy problemy ze skupieniem się i z pamięcią, nie potrafimy skoncentrować się na konkretnej czynności, a nawet może przekładać się to na problemy z podejmowaniem decyzji. Warto więc zadbać o własne otoczenie, w którym będziemy czuć się spokojni i zrelaksowani. W końcu mieszkanie to miejsce, które jest traktowane przez nas jako azyl, w którym możemy zaczerpnąć odpoczynku, spokoju i wyciszenia.
Kredyt hipoteczny na remont czy pożyczka na wykończenie mieszkania?
Kredyt na remont domu, który możemy zaciągnąć w bankach, nie jest dostępny dla każdego z nas. Jak wiadomo, instytucje bankowe niezależnie od rodzaju produktu finansowego, wymagają od klientów spełnienie wielu surowych warunków. Tego typu kwestia jest niezwykle istotna zwłaszcza, gdy chcemy wnioskować o hipoteczny kredyt na wykończenie mieszkania. Aby móc wziąć kredyt na dom, musimy posiadać dobrą historię kredytową w BIK, nie być wpisanymi do rejestru dłużników (KRD), mieć opłacone wszystkie zobowiązania i osiągać stałe dochody. Oznacza to więc, że jeśli mamy długi (np. W postaci niespłaconej pożyczki do domu z parabanku), bank prawdopodobnie nie udzieli nam pomocy finansowej.
Podobnie sytuacja może wyglądać wtedy, gdy kiedyś zaciągnęliśmy pożyczkę lub kredyt i nie spłacaliśmy jej regularnie. Może to wpływać na negatywny scoring BIK, czyli ocenę naszej historii kredytowej. Jednak warto wspomnieć, że chcąc wziąć kredyt na wykończenie domu w niewielkiej kwocie, możemy podjąć próbę wnioskowania o takie zobowiązanie w banku. Wówczas mamy szansę na to, że instytucja pozytywnie rozpatrzy nasz formularz i podpisze z nami umowę. Ale co w sytuacji, gdy wiemy, że jesteśmy dłużnikami, mamy złą historię w BIK lub — co gorsza — nasze konta zajął komornik? Wówczas możemy skorzystać z możliwości jaką jest pożyczka na remont domu.
Kredyt na remont lub pożyczka na remont w parabanku
Kredyt na wykończenie mieszkania z parabanku znacznie różni się od tego, który bierzemy w bankach. Przede wszystkim firmy pożyczkowe patrzą nieco „łaskawszym okiem” na swoich klientów wnioskujących o pomoc finansową. Oznacza to, że agenci pracujący w firmach pozabankowych nie odmawiają pożyczki w weekend, jeśli wniosek jest składany przez dłużnika spłacającego np. inną chwilówkę. W ofertach parabanków możemy znaleźć nawet kredyt na remont mieszkania dla osób z komornikiem. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy mamy zdolność finansową, czy nie, możemy szukać pomocy w takich instytucjach jak parabanki.
Warto również wspomnieć, że korzystając po raz pierwszy z oferty, możemy wnioskować o darmowe pożyczki. Przykładowo pożyczając 3000 zł na remont, musimy oddać dokładnie tyle samo (bez odsetek i prowizji) w ciągu 30 lub 60 dni. Czas spłaty oraz maksymalna kwota pożyczki jest uzależniona od warunków oferowanych przez konkretny parabank. Warto więc przed podjęciem decyzji zapoznać się z aktualnymi na rynku ofertami w celu porównania korzyści, jakie przyniesie nam takie zobowiązanie i wyboru najlepszego rozwiązania.