Bogata oferta różnego rodzaju produktów finansowych sprawia, że stale rośnie popularność usług mBank. Aplikacja mobilna to jedna z opcji, z której chętnie korzystają klienci tego banku. Za jej pośrednictwem możemy wygodnie zarządzać naszymi finansami, planując wydatki, uiszczając ważne opłaty, a nawet wnioskując o zobowiązania bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, aplikacja mBank umożliwia nam komfortowe oszczędzanie, sprawdzanie aktualnych kursów walut i wiele innych funkcji. Sprawdźmy, jak z niej korzystać, jak się logować i jakie korzyści przyniesie nam takie rozwiązanie.
SPIS TREŚCI
mBank aplikacja pobierz na urządzenie mobilne
Jak działa aplikacja mobilna mBank?
mBank umożliwia swoim klientom korzystanie z wielu dogodności za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dzięki takiej opcji możemy o wiele łatwiej zarządzać naszym budżetem z dowolnego miejsca o wybranej porze. Takie rozwiązanie mobilne jest dostępne dla każdego użytkownika, który posiada konto w mBank.
W aplikacji mBanku możemy wykonywać różnego rodzaju transakcje płatnicze, np. przelewy (zwykłe, ekspresowe, walutowe SEPA, podatkowe, na telefon BLIK), płatności BLIK, doładowania telefonu, opłacanie stałych rachunków. mBank apka umożliwia nam również zmianę limitów karty bankowej, zmianę PIN-u do karty, szybkie zastrzeżenie karty w przypadku jej kradzieży lub zgubienia, wymianę walut, składanie wniosku o kredyt czy pożyczkę, sprawdzanie, w jakich godzinach są sesje mBank. Możemy także łatwo odkładać środki na konto oszczędnościowe, korzystać z kalkulatora walut, zablokować transakcje zagraniczne, np. wypłaty z bankomatów. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej mBanku możliwe jest także skontaktowanie się z obsługą klienta za pomocą czatu, rozmowy wideo, czy też zgłoszenie chęci rozmowy telefonicznej.
mBank logowanie do aplikacji mobilnej
Logowanie do aplikacji mBanku jest możliwe na kilka różnych sposobów: za pomocą ustalonego PIN-u, a także za pomocą metod biometrycznych, czyli odciskiem palca, tęczówką oka, czy też face ID. Włączając aplikację mobilną, na ekranie startowym jeszcze przed zalogowaniem możemy sprawdzić aktualny stan konta lub wygenerować kod BLIK. Dzięki takim opcjom szybko płacimy za pilne wydatki nawet bez logowania, oszczędzając przy tym czas i zyskując wygodę.
Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji mBanku, musimy pobrać ją z App Store lub z Google Play. Pamiętajmy, że niezbędne jest posiadanie w banku konta osobistego z dostępem do bankowości elektronicznej. Po zainstalowaniu, mBank aplikacja wymaga połączenia z rachunkiem osobistym, co możemy wykonać za pomocą numeru PESEL i nazwiska panieńskiego matki. Ponadto należy wpisać 4-cyfrowy kod dostępu, który otrzymamy w wiadomości. Następnie możemy zalogować się do aplikacji za pomocą hasła, którego używamy do logowania do serwisu e-bankowości. Konieczne jest też podanie 8 środkowych cyfr z karty debetowej i ustalenie indywidualnego PIN-u. Ustawienie wspomnianych opcji biometrycznych będzie możliwe na późniejszym etapie, np. skanując odcisk palca, czy też korzystając z Face ID. Od teraz możemy rozpocząć swobodne korzystanie z funkcji aplikacji, np. sprawdzać kiedy przelew dotrze na konto, ustalać cykliczne przelewy, szybko opłacać ważne wydatki i wiele innych.
Aplikacja mbank junior
Bank umożliwia również pobranie specjalnej aplikacji przeznaczonej dla dzieci. mBank aplikacja junior jest podłączona do eKonta Junior malucha i pozwoli mu rozpocząć pełną wrażeń przygodę ze światem finansów. Dziecko nauczy się w prosty sposób rozsądnie zarządzać pieniędzmi, planować wydatki i korzystać z podstawowych produktów bankowych. W aplikacji junior możemy sprawdzić stan konta, przeanalizować historię wydatków, a także zagrać w grę, która przybliży świat finansów. Aplikacja mobilna Junior jest możliwa do pobrania na urządzenia z iOS z Appstore oraz z Androidem z Google Play zupełnie za darmo. Aby rozpocząć korzystanie z takiej opcji, należy zainstalować program, zeskanować QR kod z ustawień oraz ustawić 5 cyfrowy PIN potrzebny przy logowaniu. Do aplikacji ma wgląd również rodzic poza zainstalowaniu jej na swoim urządzeniu.