Pożyczki dla studentów to dogodne rozwiązanie wprowadzone przez firmy pozabankowe. Takie zobowiązania są udzielane w oparciu o uproszczone warunki. Dzięki temu osoby studiujące nie muszą martwić się o konieczność dopełnienia wielu formalności. Pożyczka studencka to świetna opcja dla osób, które pilnie potrzebują gotówki na ważne wydatki. Taka pomoc finansowa w wielu przypadkach jest swoistym ratunkiem, zwłaszcza gdy nasze dochody są niskie i nie starcza nam środków na życie. Sprawdźmy, komu udzielana jest pożyczka dla studentów, jak składać wniosek i czy pożyczka dla studenta bez dochodów jest możliwa.
Ranking pożyczek dla studentów
SPIS TREŚCI
Pożyczki dla studentów – kto może starać się o taką pomoc?
Pożyczki studenckie są oferowane przez parabanki, które udzielają tego typu zobowiązań niemalże od ręki. Wystarczy, że spełnimy kilka podstawowych warunków, a pieniądze szybko trafią na nasze konta. Podstawową kwestią jest uzyskanie pełnoletności, jednak w przypadku studenta nie będzie to problemem. Pożyczki od 18 lat to najczęstszy produkt w ofertach firm pozabankowych. Konieczne będzie posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, najlepiej dowodu osobistego, obywatelstwo polskie i stały adres zamieszkania. Oczywisty jest fakt, że parabanki potrzebują również numeru naszego rachunku osobistego, by móc przelać środki z pożyczki bez bik.
Pożyczki dla studenta bez dochodów
Dodatkowo, pamiętajmy, że w zależności od kwoty, o którą wnioskujemy, musimy posiadać odpowiednio wysokie dochody. Jeśli staramy się o darmowe pożyczki, które opiewają zazwyczaj na niskie kwoty, mamy spore szanse na ich otrzymanie. Z taką pomocą może przyjść firma Vivus gdzie znajdziemy pierwszą pożyczkę bez kosztów. Z kolei jeśli potrzebujemy więcej pieniędzy z pożyczki studenckiej, musimy liczyć się z tym, że wymaga się od nas potwierdzenia dochodów. Zazwyczaj wystarczy oświadczenie o dochodach i wyciągi z konta bankowego. Mogą one pochodzić ze świadczeń (np. renty po zmarłym rodzicu), dorywczej pracy, umowy cywilnoprawnej. Nie jest konieczne dostarczanie umów o pracę czy zaświadczeń od pracodawcy.
Pożyczka na studia
Pożyczka dla studenta często jest zaciągana, gdy uczymy się w trybie zaocznym i musimy ponosić związane z tym opłaty. Zdarza się, że pracujemy dorywczo lub szukamy pracy, więc nie pobieramy dochodów. Jeśli zależy nam na kontynuowaniu studiów, warto zainteresować się takim rozwiązaniem. Opcją, z której często korzystają studenci, są pożyczki na 60 dni, które spłacamy jedną ratą o upłynięciu terminu lub w dwóch ratach miesięcznych. Taka pomoc finansowa daje większą elastyczność. Biorąc zobowiązanie na dłuższy czas, mamy spore szanse na to, że znajdziemy pracę lub pozyskamy środki potrzebne na jego spłatę.
Jak wnioskować o pożyczkę dla studenta?
O pożyczkę na studia możemy wnioskować zarówno w placówce parabanku, jak też przez internet. Druga opcja jest coraz częściej wybierana przez osoby młode ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Aby złożyć wniosek online, wystarczy wypełnić formularz na stronie www i potwierdzić dane osobowe. We wniosku wpisujemy nasze dane osobowe, wysokość dochodów, wysokość miesięcznych wydatków, ewentualne zadłużenia (jeśli jakieś już spłacamy). Weryfikacja tożsamości zazwyczaj odbywa się za pomocą przelewu na symboliczną kwotę. W takim przypadku przelewamy 10 groszy lub 1 złotówkę. Wówczas parabank szybciej otrzymuje nasze dane i może porównać je z tymi, które zostały wprowadzone we wniosku. Jest to swoiste zabezpieczenie dla obu stron. W niektórych firmach potwierdzenie danych możemy przeprowadzić jednym kliknięciem w specjalnych aplikacjach, np. Instantor lub Kontomatik.
Pytania i odpowiedzi
Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę studencką?
Pożyczki dla studenta najlepiej wziąć w takiej firmie, gdzie występują najmniejsze wymogi odnoszące się do studenta wnioskującego o pożyczkę. Ciekawą propozycję w tym przypadku ma Vivus, który udziela pożyczek nawet bez kosztów dla nowych klientów - także studentów.
Czy opłaca się wziąć pożyczkę studencką?
Oczywiście, że warto wziąć pożyczkę studencką. To forma finansowania, która charakteryzuje się niskimi, a często nawet zerowymi kosztami udzielenia pożyczki. Warto jednak dokładnie analizować dostępne oferty, aby wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.
Jakie dokumenty przedstawić aby dostać pożyczkę studencką?
Na etapie ubiegania się o pożyczkę studencką potrzebujesz jedynie dowodu osobistego, opcjonalnie legitymacji studenckiej oraz oświadczenia o dochodach. Wybierając pożyczki pozabankowe zyskujesz wysoką szansę na zdobycie dodatkowej gotówki z minimum formalności - nawet bez wysokich dochodów, jako student.
Jaki jest czas oczekiwania na decyzję przy pożyczkach dla studenta?
Po złożeniu wniosku o pożyczkę dla studenta, możesz otrzymać ostateczną decyzję od pożyczkodawcy nawet w ciągu kilkunastu minut. To możliwe za sprawą uproszczonej procedury weryfikacji wniosku pożyczkobiorcy.
Pożyczka studencka do jakiej kwoty?
W ramach pożyczki dla studenta możesz otrzymać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od maksymalnej kwoty finansowania dostępnej w ofercie firmy pożyczkowej, a także indywidualnej zdolności kredytowej, którą należy wykazać, np. w oświadczeniu do pożyczki.
Ile pożyczek studenckich mogę dostać?
Możesz otrzymać nieograniczoną liczbę pożyczek studenckich. W jednej firmie pożyczkowej konieczna będzie spłata dotychczasowej, aby wziąć kolejną. W tym samym czasie możesz jednak ubiegać się o pożyczki studenckie w wielu firmach pożyczkowych.
Jednorazowa pożyczka dla studenta, jakie dokumenty trzeba przedstawić?
Wnioskując o pożyczkę studencką, musisz okazać tylko dowód osobisty, legitymację studencką oraz oświadczenie o dochodach. To wszystko, aby móc zdobyć dodatkową gotówkę w kwocie nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Pożyczka dla studenta bez dochodów w jakim banku?
Banki raczej niechętnie udzielają pożyczek studenckich dla osób, które nie mają żadnych dochodów. W tym celu musisz złożyć wniosek do firmy pożyczkowej, która przyznaje pożyczki z uproszczoną procedurą weryfikacji potencjalnego klienta.