Z pewnością najistotniejsze jest zweryfikowanie, jakie obecnie są najkorzystniejsze oferty bankowe. Poniżej przedstawiamy aktualny ranking kont oszczędnościowych 2024.

MBank konto oszczędnościowe
Oprocentowanie do 1,8 %
Zakres kwot do 100 000 zł
Okres obowiązywania1 - 60 miesięcy
Ocena10/10
VeloBank oszczędnościowe
Oprocentowanie 0,6% / 2%
Zakres kwot do 200 000 zł
Okres obowiązywania 3 lub 12 miesięcy
Ocena9/10
Santander konto oszczędnościowe
Oprocentowanie 0,3% / 0,8%
Zakres kwot bez limitu
Okres obowiązywanianieaktywna
Ocena8/10
Millennium konto oszzędnościowe
Oprocentowanie 0,5%
Zakres kwot do 50 000 zł
Okres obowiązywania3 miesiące
Ocena8/10

Ranking kont oszczędnościowych

Prowadzenie oszczędnego trybu życia jest niezwykle cennym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy pojawią się nagłe, nieprzewidziane wydatki, które w sposób ewidentny oznaczać będą dla nas konieczność poniesienia większych kosztów, niż normalnie udźwignęłaby nasza kieszeń. Niezależnie od sytuacji, zdecydowanie warto sięgnąć po ranking kont oszczędnościowych. Rozwiązanie to z pewnością przyniesie nam wiele wymiernych korzyści, a przede wszystkim sprawi, że będziemy mogli określić, jakie będą dla nas najkorzystniejsze konta oszczędnościowe. Ranking przygotowywany jest z najwyższą starannością, warto więc zapoznać się z profitami, jakie płyną z sięgnięcia po to rozwiązanie.

ranking konta oszczędnościoweDlaczego warto sięgnąć po ranking konta oszczędnościowego?

Podstawowym pytaniem, jakie zadaje sobie wiele osób, jest: po co w ogóle przydatny jest ranking kont oszczędnościowych?  Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta: Po to, aby konsument mógł zaoszczędzić jak największą sumę pieniędzy, a tym samym się wzbogacić. Równocześnie z tym rozwiązaniem warto sięgnąć po ranking kont bankowych. Istnieją konkretne korzyści, które sprawiają, że warto sięgnąć po ranking. Konta oszczędnościowe, które widzimy w takim rozwiązaniu, są skrupulatnie analizowane przez profesjonalistów z zakresu bankowości, którzy doskonale wiedzą, jak odczytywać warunki i regulaminy przedstawiane przez konkretne banki.

Co pokaże nam ranking konta oszczędnościowego?

Co zobaczymy, jeśli zdecydujemy się przejrzeć oferty na konta oszczędnościowe? Ranking przedstawi nam listę dostępnych kont, w których najlepiej będzie ulokować nam nasze fundusze. Na bazie ukazanych wyników można wybrać aktualnie najlepszą ofertę na konto oszczędnościowe. Ranking oparty jest o aktualne informacje i warunki kredytowe, pamiętać jednak należy o tym, że ten typ produktów bankowych opiera się o zmienne oprocentowanie. Widać to zwłaszcza obecnie, kiedy to stopy oprocentowania są rekordowo niskie, a to ma wpływ na ranking. Konto oszczędnościowe, nawet na szczycie tej listy, obecnie nie będzie posiadać wysokiego oprocentowania, co nie zmienia faktu, że w przyszłości może to ulec zmianie. Jeśli więc wybierzemy odpowiednie konto, późniejsze chwilówki dla zadłużonych nie będą dotyczyły znaczących kwot pieniędzy.

Czym kierować się przy ostatecznym wyborze w rankingu kont oszczędnościowych?

Pomimo tego, że obecnie rankingi kont oszczędnościowych mogą nie wydawać się obiecujące, zdecydowanie warto ulokować gdzieś swoje pieniądze. Wciąż jest to bezpieczna forma oszczędzania kapitału. Tym bardziej warto wybrać konkretne konto oszczędnościowe. Ranking pozwala nam na porównanie wysokości oprocentowania poszczególnych ofert, a także okresu, w którym dane oprocentowanie obowiązuje. Bardzo często bowiem w rankingu kont oszczędnościowych znajdują się oferty, które przewidują podwyższone oprocentowanie np. tylko przez kilka miesięcy. W zestawieniu zobaczymy również kwotę, która jest objęta tym wyższym oprocentowaniem. Najlepsza sytuacja polega na tym, że pełna kwota oszczędności objęta jest promocją. Równie istotna jest oczywiście kapitalizacja odsetek. Im jest ona częstsza, tym lepiej dla gromadzenia naszego kapitału. Odpowiednie wybranie oferty przyda się w wielu sytuacjach, w tym podczas zaciągania pożyczki na raty.  

Przykłady

Poniższe dane zostały opracowane 3 marca 2021. Oferty mogą się zmienić. Zachęcamy sprawdzenie szczegółów na bezpośredniej stronie banku.

  1. Getin Bank
  • Oprocentowanie: 2% (na start)/0,6%
  • Okres zobowiązania: 12 i 3 miesiące zależnie od oferty
  • Zakres kwot: od 10 do 200 tys. zł
  • Konto osobiste: wymagane zależnie od wybranej oferty

      2. mBank

  • Oprocentowanie: do 1,8% dla kwoty do 10 tys. złotych w okresie promocyjnym, jest to 0,01% lub 0,2%
  • Okres obowiązywania: 3 miesiące
  • Zakres kwot: do 10 tys. złotych
  • Konto osobiste: wymagane

      3. Credit Agricole (tylko dla nowych klientów)

  • Oprocentowanie: 1,5%
  • Okres zobowiązania: 3 miesiące
  • Zakres kwot: do 20 tys. złotych
  • Konto osobiste: konieczne
5/5 - (1 oddanych głosów)