Bank BPS to instytucja, która całkowicie wspiera swoich klientów i dokłada wszelkich starań, aby oferta była najlepiej dopasowana do zmieniających się potrzeb rynku. Na przejrzystej stronie internetowej tej instytucji znajdziesz wiele informacji o kontach oszczędnościowych, jakie są aktualnie dostępne w ofercie. Współpraca z tą instytucją to spora wygoda, dlatego warto zastanowić się nad podpisaniem nowej umowy na rachunek do oszczędzania. Sprawdź, czym wyróżnia się takie konto i na co możesz liczyć, będąc jego właścicielem.

Rachunek oszczędnościowy – jak to działa w przypadku BPS?

Konto oszczędnościowe – Bank BPS działa na prostych zasadach. Jeśli chcesz, aby Twoje pieniądze cały czas były w obrocie i zarabiały same na siebie, koniecznie sprawdź ranking kont oszczędnościowych. Ten jasno wskazuje, że warto zainteresować się propozycją współpracy z instytucją, jaką jest Bank BPS. Konto oszczędnościowe umożliwia lokowanie wolnych środków bezpośrednio na rachunku, gdzie dzięki wyższemu oprocentowaniu pieniądze po prostu zarabiają same na siebie. Zakładając konto w BPS masz opcję wypłaty środków bez ryzyka utraty wypracowanych dotychczas odsetek, a te dopisywane są na koncie raz w miesiącu.

Chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się tabela oprocentowania konta oszczędnościowego? Bank BPS udostępnia taki dokument bezpośrednio na swojej stronie internetowej w zakładce danego rachunku do oszczędzania. Ten dokument pozwoli Ci na analizę szczegółowych warunków współpracy z bankiem i ocenę czy konta oszczędnościowe w tej instytucji są w ogóle warte uwagi.

Podobne produkty Banku BPS

konto osobiste bank bps
konto walutowe bank bps
lokata bank bps

Konto Zaobne – rachunek oszczędnościowy w Banku BPS 

BPS Bank proponuje swoim stałym, jak i nowym kontrahentom wygodne konto oszczędnościowe. Korzyści płynące z założenia takiego rachunku są różne tak samo, jak i warunki współpracy w tym zakresie. Jeśli chodzi o Konto Zasobne, zasady są proste:

  • oprocentowanie rachunku w skali roku do 1,5% już od pierwszej wpłaty środków na konto;
  • darmowe prowadzenie konta oszczędnościowego;
  • opcja wypłaty środków w dowolnym momencie bez ryzyka utraty wypracowanych odsetek;
  • miesięczna kapitalizacja odsetek;
  • możliwość realizowania wpłat uzupełniających w czasie trwania umowy konta oszczędnościowego.

Posiadając konto osobiste w BPS masz opcję założenia też rachunku oszczędnościowego na preferencyjnych warunkach. To zdecydowanie lepsza opcja, aniżeli lokaty, na których po wcześniejszej wypłacie środków utraciłbyś prawo do wypracowanych dotychczas odsetek.

Rachunek POL-IKE w BPS Bank

Bank BPS oprocentowanie konta oszczędnościowego udostępnia bezpośrednio na swojej stronie www oraz w dokumentach dołączonych zawsze do umowy o świadczenie usług finansowych. Warto wiedzieć, że rachunek POL-IKE jest przeznaczony dla osób, które myślą już o swojej przyszłości po zakończeniu kariery zawodowej. Pamiętaj, że rachunek POL-IKE jest zwolniony z podatku dochodowego, a więc osiągniesz znacznie większe zyski z oszczędzania w ten sposób. Chcesz wiedzieć, dlaczego warto założyć rachunek POL-IKE jaki proponuje Bank BPS? Konto osobiste i oszczędnościowe są ze sobą mocno połączone, ale w tym przypadku możesz liczyć na takie warunki, jak:

  • możliwość długoterminowego oszczędzania na emeryturę;
  • limitu roczne wpłat do 15 777 złotych (jeszcze na rok 2021);
  • wysoki zwrot zainwestowanego kapitału w porównaniu do lokat dostępnych na rynku;
  • maksymalny poziom elastyczności – nie musisz regularnie wpłacać środków na konto bankowe – wszystko zależy od Twoich indywidualnych możliwości finansowych.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w BPS?

W sieci znajdziesz wiele ciekawych opinii klientów, które świadczą tylko o tym, że warto założyć konto oszczędnościowe. Opinie o BPS Bank są jednoznaczne i mówią wprost, że oszczędzanie z tym bankiem to niezmierna wygoda. Zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe działania w ramach konta oszczędnościowego przynoszą zawsze widoczne efekty. Atrakcyjne oprocentowanie, brak opłat za prowadzenie rachunku oraz miesięczna kapitalizacja odsetek – to główne aspekty, jakie są doceniane przez klientów, którzy jednocześnie posiadają konto dla młodych lub jakikolwiek inny rachunek bankowy.

Jakie formy oszczędzania proponuje BPS Bank swoim klientom?

Bank BPS to instytucja, która dobro swoich klientów stawia ponad wszystko. Przekłada się to na stale zwiększające się zainteresowanie kontami oszczędnościowymi oraz na świetne opinie kontrahentów tego banku. Warto jednak wiedzieć, jakie dodatkowe formy oszczędzania oferuje BPS w aktualnej ofercie. Obecnie są to lokaty takie, jak np. lokata progres 10 lub lokata 365. Te jednak nie są tak atrakcyjne pod względem warunków, jak np. rachunki do oszczędzania. Podstawową różnicą jest możliwość wypłat pieniędzy w dowolnym momencie. Na lokacie nie możesz dokonać takiej operacji, chyba że liczysz się z tym, iż utracisz wszystkie dotąd wypracowane odsetki.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Banku BPS?

Posiadanie własnego konta oszczędnościowego w BPS Bank to bardzo dobry pomysł! Zakładając taki rachunek bankowy, zyskujesz przede wszystkim gwarancję, że przez cały okres oszczędzania nie zapłacisz ani złotówki za prowadzenie konta i jednocześnie będziesz mieć stały dostęp do swoich finansów przez bankowość internetową. Wybierz opcję, która jest świetną alternatywą dla lokat i funduszy inwestycyjnych dostępnych na rynku. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które doceniane są przez większość potencjalnych klientów tego banku w Polsce.

Obecnie konto oszczędnościowe to jedna z lepszych form oszczędzania pod wieloma względami. Oprócz braku opłat i wygodnej formy wypłaty środków w dowolnym momencie możesz liczyć na atrakcyjne oprocentowanie rachunku, dzięki czemu wpłacone pieniądze w większych kwotach wypracują naprawdę realne i widoczne dla Ciebie zyski. Chcesz wiedzieć więcej na temat oferty banku w zakresie kont oszczędnościowych? Wystarczy, że udasz się do dowolnie wybranej stacjonarnej placówki na terenie kraju lub wejdziesz na stronę internetową instytucji – tam dokładnie zapoznasz się z ofertą i skontaktujesz z doradcą celem podpisania umowy.

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)