Posiadanie konta firmowego nie jest prawnym obowiązkiem przedsiębiorcy poza pewnymi wyjątkami. Decydując się jednak na założenie takiego rachunku, można znacznie wygodniej zarządzać finansami swojej firmy i korzystać z dodatkowych usług konkretnej instytucji finansowej. Jakie konta firmowe dostępne są w VeloBank (dawniej: GetinBank)? Czy wśród nawiązać  współpracę biznesową z tą instytucją?

RANKING KONT FIRMOWYCH >>

Konto firmowe Velo Bank – kto może założyć rachunek firmowy?

W VeloBank konto firmowe dostępne jest w ofercie zarówno dla mikroprzedsiębiorców, jak i dużych firm. Warto wiedzieć, że funkcjonalny rachunek można założyć praktycznie każda firma, która potrzebuje wygodnego rozwiązania pozwalającego na zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. 

Każdy, kto prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, może załatwić wszelkie sprawy związane z prowadzeniem takiego rachunku bezpośrednio w placówce lub online.

Inne produkty dla firm

velobank kredyt gotówkowy
velobank kredyt firmowy
velobank lokata

Jak założyć konto firmowe w VeloBank?

Konto firmowe VeloBank można założyć na dwa sposoby, a mianowicie:

 • Osobiście w wybranej placówce bankowej;
 • Online na stronie Internetowej banku.

Nie ulega wątpliwości, że znacznie szybszą metodą jest załatwienie formalności online. To duża oszczędność czasu wolnego ze względu na brak konieczności podpisywania dokumentów w tradycyjny sposób. Konto osobiste w tej instytucji można założyć w podobny sposób, jak firmowe, lecz różni się w dużej mierze funkcjonalnością i przeznaczeniem.

Zakładając konto firmowe online będą wymagane takie same dokumenty, jak w przypadku wnioskowania online. Do podstawowych danych oraz dokumentów, jakie trzeba przedstawić, zakładając w VeloBank konto firmowe online lub stacjonarnie, zaliczamy:

 • Dowód osobisty;
 • Numer NIP, REGON;
 • Adres firmy.

To tylko podstawowe informacje, jakie są wymagane, by przeprowadzić skutecznie cały proces rejestracji nowego rachunku dla swojego przedsiębiorstwa.

Konto firmowe VeloBank dla mikroprzedsiębiorców – warunki

Szczegółowe warunki dotyczące tego, jak wygląda współpraca z Velo Bank w zakresie prowadzenia rachunku firmowego, przedstawia poniższa tabela.

Opłata za prowadzenie 25 złotych
Przelewy elektroniczne 10 darmowych, każdy kolejny 1,20 złotych
Przelewy do ZUS/US 0 złotych
Rachunek pomocniczy w złotówkach 10 złotych
Rachunek pomocniczy walutowy 30 złotych

Biorąc pod uwagę warunki, jakie oferuje VeloBank, Internetowe konto firmowe jest zdecydowanie warte uwagi każdego przedsiębiorcy. Miesięczna opłata za rachunek w stosunku do poziomu bezpieczeństwa, jak i funkcjonalności jest bardzo atrakcyjna.

To ważne! Wszystkie wypłaty z bankomatów sieci Planet Cash dla posiadaczy rachunku firmowego są całkowicie darmowe niezależnie od kwoty transakcji.

Karta kredytowa do konta firmowego VeloBank

Wydawana do konta firmowego karta kredytowa to przede wszystkim:

 • Brak opłat za jej wydanie;
 • 0 złotych za wypłatę środków w bankomatach Planet Cash;
 • Miesięczne koszty zależne od ilości transakcji zrealizowanych przez klienta;
 • 0 złotych prowizji za przewalutowanie środków dla transakcji w innej walucie.

Ogólnodostępny ranking kredytów dla firm jasno wskazuje na fakt, że posiadanie takiego rachunku w VeloBank to duża wygoda, mobilność oraz brak ukrytych kosztów. Ta instytucja dokłada wszelkich starań, aby zadowolić wszystkich swoich klientów biznesowych.

Tradycyjne konto firmowe w VeloBank – jak działa?

Standardowy rachunek firmowy VeloBank minimum formalności oraz dostęp do wygodnych funkcji całkowicie za darmo. W ramach posiadania takiego rachunku dla swojego przedsiębiorstwa dostępnych jest kilka pakietów kwotowych, a mianowicie:

 • Moja firma 3 za 25 złotych;
 • Moja firma 30 za 50 złotych;
 • Moja firma 100 za 150 złotych;
 • Moja firma międzynarodowa za 150 złotych.

Jak widać, koszty prowadzenia rachunku okazują się dość spore, ale nie warto zrażać się tym faktem. Zarówno przelewy, jak i operacje gotówkowe w bankomatach są pozbawione drakońskich opłat. Posiadając konto firmowe VeloBank, opłaty będą dotyczyć tylko przelewów krajowych poza umownym limitem oraz prowadzenia rachunków pomocniczych.

Jak działa dostęp do konta firmowego w VeloBank?

Zarówno konto walutowe, jak i firmowe w VeloBank ma łatwy dostęp bezpośrednio z poziomu przeglądarki Internetowej lub aplikacji mobilnej. Co ciekawe, rachunkiem biznesowym można też zarządzać przy pomocy telefonu, dzwoniąc na infolinię banku. Propozycja współpracy tego banku to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i możliwości szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa, dzięki łatwemu dostępowi do rachunku z możliwością korzystania z inwestycji i kantoru walutowego.

Oferta specjalna dla przedsiębiorców w ramach konta firmowego VeloBank

Aktualnie obowiązująca oferta tego banku w zakresie prowadzenia konta firmowego dotyczy głównie akcji promocyjnej polegającej na tym, aby:

 • Zrealizować minimum 1 przelew do ZUS na kwotę minimum 300 złotych;
 • Zapewnić wpływy na konto na minimalnym poziomie wynoszącym 2000 złotych.

W ten sposób można skorzystać ze zniżki na miesięczne koszty prowadzenia rachunku, które po spełnieniu warunków będą wynosić równe 0 złotych. Co ciekawe, VeloBank w ramach promocji nie pobiera też prowizji za rachunek lokacyjny. Konto firmowe VeloBank może być więc dostępne całkowicie za darmo, co przekłada się na znacznie większe zainteresowanie konsumentów tego typu usługami bankowymi. Tabela znajdująca się poniżej przedstawia dokładne opłaty związane z transakcjami gotówkowymi i przelewami w ramach standardowej oferty.

Wypłaty z bankomatów Planet Cash 0 złotych
Przelewy elektroniczne 3, 30, 100 lub 50 darmowych transakcji. Po wyczerpaniu limitu opłata wynosi od 1 do 1,20 złotych za jeden przelew w zależności od wybranej oferty.
Przelewy do US i ZUS 0 złotych

Biorąc pod uwagę warunki, jakie proponuje VeloBank, można śmiało stwierdzić, iż pomimo opłat miesięcznych za prowadzenie rachunku jego możliwości są bardzo dobre i przyciągają uwagę coraz większej liczby konsumentów biznesowych w kraju.

Czy konto firmowe w VeloBank to dobry wybór?

Konto firmowe w VeloBank to doskonały wybór dla przedsiębiorców ceniących sobie komfort i maksimum bezpieczeństwa. Z takim rachunkiem można wygodnie rozliczać się z organami administracji publicznej oraz kontrahentami. Dzięki temu finanse firmowe są zawsze pod kontrolą.

Ważne jest to, że firma posiadająca własny rachunek w tym banku może liczyć na atrakcyjne kredyty dla firm dostępne na preferencyjnych warunkach. Wystarczy udać się do placówki tego banku lub przejrzeć stronę Internetową, aby poznać szczegółowe warunki współpracy w zakresie prowadzenia konta firmowego. 

Zachęcamy do nawiązania współpracy z tą instytucją finansową nie tylko w zakresie kont firmowych, ale także osobistych, walutowych, maklerskich i oszczędnościowych. Mimo braku obowiązku posiadania rachunku firmowego z wyjątkiem przedsiębiorców będących płatnikami VAT, warto zastanowić się nad możliwościami, jakie daje wygodne konto VeloBank dostępne dla firm już od pierwszych dni ich działalności.

Sprawdź konta firmowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)