Jakie rozwiązania finansowe dostępne są dla klientów indywidualnych i biznesowych w zakresie zarządzania budżetem w obcej walucie? Wiele banków posiada w ofercie rachunki walutowe, w ramach których można praktycznie za darmo realizować operacje płatnicze w różnych walutach oraz gromadzić środki pieniężne na koncie. Jak na tle innych instytucji wypada oferta banku Getin? Sprawdźmy to.

Konto walutowe Getin Bank – kto może je założyć?

W Getin Bank konto walutowe może założyć każdy klient indywidualny i biznesowy potrzebujący wygodnego dostępu do swoich środków pieniężnych w obcej walucie. Oferta tego typu przygotowana jest głównie dla takich kontrahentów, którzy:

 • Spłacają kredyty w obcych walutach;
 • Często podróżują poza granice kraju;
 • Uzyskują wpływy spoza Polski w innej walucie niż PLN;
 • Realizują zakupy Internetowe;
 • Planują studia poza granicami kraju;
 • Rozliczają się z kontrahentami zagranicznymi w biznesie.

RANKING KONT WALUTOWYCH >>

Jak widać, konto walutowe Getin Bank to wygodna opcja dla każdego, kto poszukuje wygodnego i nieograniczonego dostępu do rachunku w wielu sytuacjach. Niemalże każdy może założyć własny rachunek walutowy w Getin Bank z minimum formalności i brakiem ukrytych opłat za prowadzenie i korzystanie z konta.

Podobne produkty Getin Bank

getin konto osobiste
getin konto oszczędnościowe
getin lokata

Jak założyć rachunek walutowy w Getin Banku?

Warto wiedzieć, że konto walutowe Getin dostępne jest zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie w wybranych placówkach bankowych. Jak otworzyć konto walutowe w Getin Bank? Można to zrobić na dwa sposoby, a mianowicie:

 • Podczas wizyty w oddziałach banku;
 • Bez wychodzenia z domu za pośrednictwem serwisu Internetowego.

Istotne jest to, że cały proces założenia rachunku walutowego jest bardzo prosty i nie wymaga wielu formalności. Dzięki temu nawet w ten sam dzień roboczy można uzyskać pełen dostęp do konta w dowolnie wybranej walucie.

Konto walutowe Getin Bank – opłaty

Co jest najważniejszym aspektem, jaki wyróżnia konto walutowe Getin Bank? Opłaty za prowadzenie i otwarcie rachunku zawsze wynoszą 0 złotych. Poniższa tabela przedstawia najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem banku Getin. Konto walutowe według banku jest darmowe w prowadzeniu, ale warto zwrócić uwagę na inne koszty przedstawione poniżej. 

Prowadzenie i otwarcie rachunku 0 złotych
Wypłaty z bankomatów za granicą 4,5% wartości transakcji, ale nie mniej niż 10 złotych
Przelew SEPA do 1000 złotych Od 0 do 10 złotych
Przelew SWIFT 0,20% od kwoty przelewu, ale nie mniej niż 30 złotych
Wydanie karty Nie występuje

Analizując różnego rodzaju konta bankowe, warto w szczególności przyjrzeć się warunkom, jakie oferowane są w ramach rachunku walutowego. To przede wszystkim brak opłat za prowadzenie, stosunkowo tanie przelewy walutowe oraz dostęp do bankomatów na całym świecie. 

Czym wyróżnia się rachunek walutowy Getin Banku?

W przypadku banku Getin konta walutowe wyróżniają się takimi aspektami, jak:

 • Pięć walut do wyboru;
 • Szeroka oferta depozytów;
 • Dostęp do rachunku przez serwis Internetowy oraz bankowość mobilną;
 • Brak kosztów prowadzenia rachunku;
 • Opcja spłaty kredytu w obcej walucie.

To jednak nie wszystko, co oferuje wygodny rachunek walutowy w tej instytucji. Warto też mieć na uwadze całkowicie DARMOWE przelewy wewnętrzne. Wszystkie te aspekty wpływają na fakt, że konto tego typu cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów.

Getin Bank konto walutowe – opinie konsumentów

Biorąc pod uwagę recenzje konsumentów na temat funkcjonowania tej instytucji oraz oferty walutowej, warto wyróżnić między innymi dostęp do produktu, jakim jest karta walutowa. W przypadku Getin Bank konto walutowe opinie ma na bardzo dobrym poziomie, a większość konsumentów docenia przede wszystkim takie aspekty, jak:

 • Dobry dostęp do rachunku;
 • Brak ukrytych kosztów;
 • Możliwość realizacji przelewów wewnętrznych;
 • Opcja prowadzenia rachunku w wielu walutach.

Analizując opinie konsumentów na temat rachunku walutowego w Getin, można śmiało stwierdzić, iż jest to usługa warta uwagi w szczególności dla osób poszukujących wygodnych rozwiązań finansowych z łatwym dostępem do zgromadzonych środków.

Getin Bank konto walutowe – w jakich walutach jest dostępne?

Rachunki walutowe to zupełnie odmienne usługi, aniżeli te, które oferują dostępne w tej instytucji konta maklerskie. Ważne jest to, że bank stawia przede wszystkim na dostęp do wielu walut takich, jak:

 • EUR;
 • GBP;
 • CHF;
 • USD.

Dzięki tak dużej różnorodności dostępnych walut praktycznie każdy jest w stanie znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. W ten sposób zarówno klienci indywidualni, jak i firmy mogą w prosty sposób realizować wymianę walut z atrakcyjnym spreadem oraz bez kosztów wykonywać przelewy wewnętrzne na wybrany rachunek.

Konto walutowe Getin Bank – oprocentowanie

W przypadku Getin Bank konto walutowe oprocentowanie jest w dużej mierze zależne od wybranej waluty oraz aktualnej oferty tego banku. Dla rachunku USD konto jest oprocentowane 0,5% w skali roku, natomiast dla EUR tylko 0,3% w skali roku. Dzięki oprocentowaniu rachunku posiadając nieco więcej oszczędności, można wypracować po pewnym czasie realny zysk pasywny.

Oprocentowanie to bardzo ważna kwestia, o której nie można nigdy zapominać analizując warunki umowne, jakie proponuje konkretna instytucja finansowa. Dzięki temu można stwierdzić czy otwarcie danego rachunku będzie dobrą decyzją przynosząca jakiekolwiek zyski w przyszłości.

Co można zyskać, zakładając konto walutowe?

Konto walutowe w Getin to rozwiązanie przeznaczone dla osób i przedsiębiorców, którzy chcą zawsze mieć łatwy dostęp do swoich finansów oraz wielu dodatkowych usług bankowych. W ramach posiadania rachunku w obcej walucie można złożyć dyspozycję spłaty pożyczki lub kredytu właśnie w tej walucie. Dzięki temu bank daje konsumentom realne szanse na szybszą spłatę zobowiązań finansowych.

To ważne! Każdy posiadacz rachunku walutowego może też w prosty sposób założyć nowe konto osobiste, firmowe lub oszczędnościowe na preferencyjnych warunkach. Jako ciekawostkę warto też nadmienić, że po udzieleniu zgód marketingowych bank często proponuje o wiele lepsze warunki współpracy. 

Oszczędności na koncie walutowym – czy są bezpieczne?

Wszelkie oszczędności w obcej walucie znajdujące się na rachunku bankowym są całkowicie bezpieczne ze względu na fakt, iż środki w Getin są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości aż 100 000 euro.

Można powiedzieć, że bezpieczeństwo to drugie imię konta walutowego w Getin. Dlaczego? Dostęp do rachunku jest możliwy tylko przy pomocy bezpiecznych narzędzi i połączeń Internetowych wraz z weryfikacją użytkowników. Dzięki temu nie ma ryzyka, że osoby postronne uzyskają dostęp do naszych finansów.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z propozycją banku Getin w ramach założenia rachunku walutowego. Wiele walut do wyboru, atrakcyjne oprocentowanie oraz wygodny dostęp do finansów to główne cechy, jakimi wyróżnia się oferta tej instytucji.

3/5 - (4 oddanych głosów)