Jakie rozwiązania finansowe dostępne są dla klientów indywidualnych i biznesowych w zakresie zarządzania budżetem w obcej walucie? Wiele banków posiada w ofercie rachunki walutowe, w ramach których można praktycznie za darmo realizować operacje płatnicze w różnych walutach oraz gromadzić środki pieniężne na koncie. Jak na tle innych instytucji wypada oferta VeloBank (dawniej: GetinBank)? Sprawdźmy to.

Konto walutowe Velo Bank – kto może je założyć?

VeloBank konto walutowe może założyć każdy klient indywidualny i biznesowy potrzebujący wygodnego dostępu do swoich środków pieniężnych w obcej walucie. Oferta tego typu przygotowana jest głównie dla takich kontrahentów, którzy:

 • Spłacają kredyty w obcych walutach;
 • Często podróżują poza granice kraju;
 • Uzyskują wpływy spoza Polski w innej walucie niż PLN;
 • Realizują zakupy Internetowe;
 • Planują studia poza granicami kraju;
 • Rozliczają się z kontrahentami zagranicznymi w biznesie.

RANKING KONT WALUTOWYCH >>

Jak widać, konto walutowe VeloBank to wygodna opcja dla każdego, kto poszukuje wygodnego i nieograniczonego dostępu do rachunku w wielu sytuacjach. Niemalże każdy może założyć własny rachunek walutowy w VeloBank z minimum formalności i brakiem ukrytych opłat za prowadzenie i korzystanie z konta.

Podobne produkty VeloBank

velobank konto osobiste
velobank konto oszczędnościowe
velobank lokata

Jak założyć rachunek walutowy w VeloBank?

Warto wiedzieć, że konto walutowe VeloBank dostępne jest zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie w wybranych placówkach bankowych. Jak otworzyć konto walutowe w VeloBank? Można to zrobić na dwa sposoby, a mianowicie:

 • Podczas wizyty w oddziałach banku;
 • Bez wychodzenia z domu za pośrednictwem serwisu Internetowego.

Istotne jest to, że cały proces założenia rachunku walutowego jest bardzo prosty i nie wymaga wielu formalności. Dzięki temu nawet w ten sam dzień roboczy można uzyskać pełen dostęp do konta w dowolnie wybranej walucie.

Konto walutowe VeloBank – opłaty

Co jest najważniejszym aspektem, jaki wyróżnia konto walutowe VeloBank? Opłaty za prowadzenie i otwarcie rachunku zawsze wynoszą 0 złotych. Poniższa tabela przedstawia najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem VeloBank. Konto walutowe według banku jest darmowe w prowadzeniu, ale warto zwrócić uwagę na inne koszty przedstawione poniżej. 

Prowadzenie i otwarcie rachunku 0 złotych
Wypłaty z bankomatów za granicą 4,5% wartości transakcji, ale nie mniej niż 10 złotych
Przelew SEPA do 1000 złotych Od 0 do 10 złotych
Przelew SWIFT 0,20% od kwoty przelewu, ale nie mniej niż 30 złotych
Wydanie karty Nie występuje

Analizując różnego rodzaju konta bankowe, warto w szczególności przyjrzeć się warunkom, jakie oferowane są w ramach rachunku walutowego. To przede wszystkim brak opłat za prowadzenie, stosunkowo tanie przelewy walutowe oraz dostęp do bankomatów na całym świecie. 

Czym wyróżnia się rachunek walutowy VeloBank?

W przypadku VeloBank konta walutowe wyróżniają się takimi aspektami, jak:

 • Pięć walut do wyboru;
 • Szeroka oferta depozytów;
 • Dostęp do rachunku przez serwis Internetowy oraz bankowość mobilną;
 • Brak kosztów prowadzenia rachunku;
 • Opcja spłaty kredytu w obcej walucie.

To jednak nie wszystko, co oferuje wygodny rachunek walutowy w tej instytucji. Warto też mieć na uwadze całkowicie DARMOWE przelewy wewnętrzne. Wszystkie te aspekty wpływają na fakt, że konto tego typu cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów.

VeloBank konto walutowe – opinie konsumentów

Biorąc pod uwagę recenzje konsumentów na temat funkcjonowania tej instytucji oraz oferty walutowej, warto wyróżnić między innymi dostęp do produktu, jakim jest karta walutowa. W przypadku VeloBank konto walutowe opinie ma na bardzo dobrym poziomie, a większość konsumentów docenia przede wszystkim takie aspekty, jak:

 • Dobry dostęp do rachunku;
 • Brak ukrytych kosztów;
 • Możliwość realizacji przelewów wewnętrznych;
 • Opcja prowadzenia rachunku w wielu walutach.

Analizując opinie konsumentów na temat rachunku walutowego w VeloBank, można śmiało stwierdzić, iż jest to usługa warta uwagi w szczególności dla osób poszukujących wygodnych rozwiązań finansowych z łatwym dostępem do zgromadzonych środków.

VeloBank konto walutowe – w jakich walutach jest dostępne?

Rachunki walutowe to zupełnie odmienne usługi, aniżeli te, które oferują dostępne w tej instytucji konta maklerskie. Ważne jest to, że bank stawia przede wszystkim na dostęp do wielu walut takich, jak:

 • EUR;
 • GBP;
 • CHF;
 • USD.

Dzięki tak dużej różnorodności dostępnych walut praktycznie każdy jest w stanie znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. W ten sposób zarówno klienci indywidualni, jak i firmy mogą w prosty sposób realizować wymianę walut z atrakcyjnym spreadem oraz bez kosztów wykonywać przelewy wewnętrzne na wybrany rachunek.

Konto walutowe VeloBank – oprocentowanie

W przypadku VeloBank konto walutowe oprocentowanie jest w dużej mierze zależne od wybranej waluty oraz aktualnej oferty tego banku. Dla rachunku USD konto jest oprocentowane 0,5% w skali roku, natomiast dla EUR tylko 0,3% w skali roku. Dzięki oprocentowaniu rachunku posiadając nieco więcej oszczędności, można wypracować po pewnym czasie realny zysk pasywny.

Oprocentowanie to bardzo ważna kwestia, o której nie można nigdy zapominać analizując warunki umowne, jakie proponuje konkretna instytucja finansowa. Dzięki temu można stwierdzić czy otwarcie danego rachunku będzie dobrą decyzją przynosząca jakiekolwiek zyski w przyszłości.

Co można zyskać, zakładając konto walutowe?

Konto walutowe w VeloBank to rozwiązanie przeznaczone dla osób i przedsiębiorców, którzy chcą zawsze mieć łatwy dostęp do swoich finansów oraz wielu dodatkowych usług bankowych. W ramach posiadania rachunku w obcej walucie można złożyć dyspozycję spłaty pożyczki lub kredytu właśnie w tej walucie. Dzięki temu bank daje konsumentom realne szanse na szybszą spłatę zobowiązań finansowych.

To ważne! Każdy posiadacz rachunku walutowego może też w prosty sposób założyć nowe konto osobiste, firmowe lub oszczędnościowe na preferencyjnych warunkach. Jako ciekawostkę warto też nadmienić, że po udzieleniu zgód marketingowych bank często proponuje o wiele lepsze warunki współpracy. 

Oszczędności na koncie walutowym – czy są bezpieczne?

Wszelkie oszczędności w obcej walucie znajdujące się na rachunku bankowym są całkowicie bezpieczne ze względu na fakt, iż środki w VeloBank są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości aż 100 000 euro.

Można powiedzieć, że bezpieczeństwo to drugie imię konta walutowego w VeloBank. Dlaczego? Dostęp do rachunku jest możliwy tylko przy pomocy bezpiecznych narzędzi i połączeń Internetowych wraz z weryfikacją użytkowników. Dzięki temu nie ma ryzyka, że osoby postronne uzyskają dostęp do naszych finansów.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z propozycją VeloBank w ramach założenia rachunku walutowego. Wiele walut do wyboru, atrakcyjne oprocentowanie oraz wygodny dostęp do finansów to główne cechy, jakimi wyróżnia się oferta tej instytucji.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

3.2/5 - (8 oddanych głosów)