Dostęp do wygodnej formy inwestowania, która jednocześnie będzie bezpieczna to usługa, na jaką poluje wiele osób chcących skutecznie zainwestować swoje wolne środki. Czy jednak warto posiadać własne konto maklerskie z wygodnym dostępem online do aktywów, które można dowolnie inwestować? Zdecydowanie tak. Jak jednak wypada VeloBank (dawniej: GetinBank) na tle innych instytucji w tym zakresie? Przeanalizowaliśmy to i wygląda to następująco.

Usługi maklerskie VeloBank – jak funkcjonują?

Warto wiedzieć, że VeloBank pełni już od dłuższego czasu, bo od 2005 roku funkcję agenta firmy inwestycyjnej Noble Securities S.A. Działalność tego typu dotyczy głównie obrotem instrumentami finansowymi na ogólnych zasadach wynikających z zawartej umowy o współpracę.

RANKING KONT MAKLERSKICH >>

Noble Securities S.A. to jeden z pierwszych domów maklerskich, który już od 1994 roku buduje polski kapitał inwestycyjny. Każdy, kto posiada konta maklerskie w tym banku, możne korzystać z usług wykwalifikowanych doradców finansowych, analityków oraz maklerów zajmujących się obrotem akcjami i obligacjami na rynku.

Konto Maklerskie VeloBank – co można zyskać?

Zakładając konto maklerskie VeloBank, można zyskać przede wszystkim wygodny dostęp do swoich akcji, obligacji oraz wszelkiego rodzaju inwestycji. Warto wiedzieć też, że posiadając rachunek maklerski VeloBankk, można korzystać ze wszystkich możliwości inwestycyjnych, jakie oferuje rynek kapitałowy.

Każdy, kto otwiera nowy rachunek maklerski w tej instytucji, otrzymuje przede wszystkim kompleksowe doradztwo oraz intuicyjnych narzędzi do zarządzania swoimi inwestycjami. Usługi maklerskie VeloBank w zakresie prowadzenia własnego rachunku cieszą się ogromną popularnością głównie ze względu na takie aspekty, jak:

 • Darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • Atrakcyjne prowizje z możliwością negocjacji warunków; 
 • Dostęp do Internetowych systemów transakcyjnych;
 • Możliwość korzystania z obligacji korporacyjnych.

To jednak nie wszystko, gdyż oprócz tego, że samo korzystanie z konta jest darmowe, trzeba mieć też na uwadze fakt, iż VeloBank udostępnia bez dodatkowych kosztów swoich analityków, doradców i maklerów dla klientów stale inwestujących swoje środki pieniężne.

Inne konta oferowane przez VeloBank

velobank konto oszczędnościowe
velobank konto walutowe
velobank lokata

Jak założyć rachunek maklerski w VeloBank?

Aby założyć własny rachunek inwestycyjny VeloBank, trzeba umówić się na spotkanie z doradcą poprzez infolinię lub stronę www banku. W ten sposób można dopełnić wszelkich niezbędnych formalności związanych z prowadzenie nowego konta.

Co ciekawe, banki w Polsce oferują podobne rozwiązania finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, ale najczęściej wiąże się to z licznymi opłatami i prowizjami na rzecz danej instytucji finansowej.

W co można inwestować posiadając rachunek maklerski w VeloBank?

Posiadając konto maklerskie Velo Bank, można inwestować w:

 • Obligacje korporacyjne;
 • Obligacje Skarbu Państwa;
 • Certyfikaty inwestycyjne.

To trzy podstawowe rodzaje inwestycji dostępne w VeloBank. Wstęp jednak wiedzieć, że te dzielą się też na poszczególne typy ze względu na możliwości inwestycyjne.

Jeśli chodzi o obligacje korporacyjne to dotyczą one głównie dywersyfikacji portfela inwestycyjnego i stanowią jedynie część dochodów z racji inwestycji poprzez konto maklerskie. Kiedy chcemy zainwestować swoje środki w bezpieczne obligacje, warto wybrać te Skarbu Państwa, które są wysoce przewidywalne oraz charakteryzują się niskim ryzykiem. Tego typu obligacje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych i można je kupić, będąc klientem VeloBank.

Konto maklerskie w VeloBank można używać też do kupna certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez konkretny fundusz. To ważne! Nabywając fundusz inwestycyjny, inwestor powierza swoje środki ekspertom z danego towarzystwa.

Dom maklerski VeloBank – jak działa autoryzowany doradca?

Autoryzowany doradca to osoba, która przygotowuje inwestora do wejścia na rynek. Warto też zauważyć, że pomoc doradcy VeloBank okazuje się nieoceniona jeśli chodzi o analizę rynku, ryzyka wejścia w daną inwestycję oraz szkolenia dotyczące działań inwestycyjnych.

W ramach posiadania rachunku inwestycyjnego w tym banku można liczyć na pełen profesjonalizm ze strony maklerów i doradców, dzięki czemu wypracowanie dodatkowego zysku z inwestycji nie będzie stanowić żadnego problemu.

Funkcjonalności, jakie daje rachunek inwestycyjny VeloBank

W przypadku VeloBank nie lada ciekawostką jest fakt, że ranking kont maklerskich wskazuje na wysoką pozycję rachunku inwestycyjnego tego banku. Oprócz braku opłat konto tego typu wyróżnia się:

 • Dostęp do instrumentów GPW, NewConnect oraz Catalyst;
 • Wspólny rachunek dla akcji, obligacji i kontraktów;
 • Dostęp do notowań w czasie rzeczywistym;
 • Przyjmowanie zleceń z odroczonym terminem płatności; 
 • Unikatowa obsługa Noble Order.

Wszystkie powyższe czynniki sprawdźmy, że wielu konsumentów decyduje się na współpracę z tą instytucją w zakresie inwestycyjnym. Zasilenie rachunku wymaga posiadania indywidualnego konta bankowego, aby zrobić to sprawnie i bez zbędnych formalności.

Przed nawiązaniem współpracy z tą instytucją i założeniem konta inwestycyjnego, warto dokładnie przeanalizować wszystkie warunki wynikające z umowy, a także przyjrzeć się opiniom na temat danego rachunku. Tylko w ten sposób można podjąć właściwą decyzję. Co jednak ważne, wybór VeloBank jako partnera inwestyjnego to bardzo słuszna decyzja.

Czy warto mieć konto inwestycyjne w VeloBank?

Zdecydowanie warto mieć własny rachunek inwestycyjny w VeloBank, aby łatwo zarządzać swoimi finansami oraz mieć możliwość wypracowania realnego zysku przy odpowiednim wkładzie własnym w postaci środków .

Serdecznie zachęcamy do korzystania usług tego banku nie tylko w zakresie inwestycji, ale też posiadania rachunku bankowego pozwalającego na łatwe przetransferowanie środków na inwestycję. Wystarczy kilka formalności, a bank udzieli nieograniczonego dostępu do konta inwestycyjnego dla każdego klienta.

Sprawdź konta maklerskie w innych bankach

4.4/5 - (5 oddanych głosów)