Jak zastrzec kartę w mBankKorzystając z usług bankowości, mamy do wyboru wiele różnego rodzaju nowoczesnych technologii, które ułatwiają nam codzienność. Dla większości z nas niewyobrażalne jest już posługiwanie się wyłącznie gotówką. Z tego też powodu coraz chętniej korzystamy z funkcjonalności karty płatniczej, zwłaszcza z opcji zbliżeniowej i płatności online. Nie zawsze jednak możemy całkowicie uniknąć kłopotów związanych z ryzykiem korzystania z karty. Zdarza się, że zgubimy nasz plastik lub ktoś nas okradnie, co zmniejsza bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Wówczas przydaje się zastrzeżenie karty – kontakt z mBank umożliwi trwałe lub czasowe zablokowanie jej aktywności. To bardzo istotne, zwłaszcza gdy po dłuższym czasie zorientujesz się, że nie masz przy sobie karty. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko kradzieży, sprawdź, jak zastrzec kartę mBank błyskawicznie. 

Kto może zastrzec kartę w mBank?

Posiadasz konto osobiste w mBanku? Na pewno wolisz uniknąć sytuacji, gdy osoba postronna wydaje zgromadzone przez Ciebie środki. Warto wówczas dowiedzieć się, na czym dokładnie polega zastrzeżenie karty płatniczej i jakie są różnice między tym procesem a jej zablokowaniem. Są to dwie podstawowe opcje umożliwiające pełne bezpieczeństwo w przypadku zgubienia lub kradzieży plastiku. Dzięki ich realizacji, możesz w zaledwie kilka sekund dezaktywować swoją kartę, a co za tym idzie — uniemożliwić złodziejowi korzystanie z płatności. Oba procesy posiadają jedną podstawową różnicę pod względem czasu, przez jaki nie możesz używać karty. Sprawdź najważniejsze szczegóły i dowiedz się, jak pozbyć się ryzyka kradzieży. Weź pod uwagę, że nie zawsze musisz zastrzegać kartę na stałe. W niektórych sytuacjach wystarczy poprosić bank o czasowe zastrzeżenie karty w mBank. 

Pamiętaj, że zastrzeżenie karty bank zrealizuje jedynie na prośbę właściciela. Jeśli więc znalazłeś plastik i chcesz skorzystać z tej metody, nie będzie to możliwe. Najpierw musisz zwrócić ją do posiadacza. Realizacji nie może zgłosić osoba trzecia, nawet członek rodziny. mBank zawsze sprawdzi dane osobowe i zweryfikuje dokument tożsamości. 

Co dokładnie oznacza zastrzeżenie karty mBank?

Obecnie w każdym oddziale bankowym możemy skorzystać z dwóch podstawowych sposobów dezaktywacji karty. Są to zastrzeżenie a blokada karty płatniczej, które niekiedy są mylone przez klientów. Jeśli chcesz zyskać pełną ochronę przed kradzieżą środków z karty, gdy ją stracisz, warto sprawdzić, która metoda jest wskazana w Twojej sytuacji. Jeśli zastanawiasz się, jak zastrzec kartę mBank, pamiętaj że jest to proces nieodwracalny. Decydując się na tę opcję, nie cofniesz już swojego wyboru. Nie zawsze jednak będzie to konieczne. Nieraz wystarczające okazuje się czasowe zastrzeżenie karty w mBank.

Trwałe zastrzeżenie karty w mBanku

Jak już wiesz, zastrzeżenie karty to proces realizowany na zawsze, który skutecznie blokuje dostęp do Twoich środków. Jeśli wybierzesz tę opcję, niemożliwe będzie cofnięcie dyspozycji i ponowne korzystanie z płatności. Metoda ta jest jednak polecana osobom przekonanym, że nie odzyskają już swojej karty, np. gdy zgubiły ją podczas urlopu. Jeśli więc zastanawiasz się, czy można anulować zastrzeżenie karty w mBank, zapamiętaj, że nie będzie to możliwe. 

Czasowe zastrzeżenie karty w mBank

Jeśli chodzi o czasowe zastrzeżenie karty w mBank, jest to nic innego jak jej krótkotrwałe zablokowanie. Taki sposób obowiązuje jedynie przez jakiś czas, po którego upływie możesz ponownie korzystać z niej w celu płatności. To doskonała alternatywa dla wspomnianego zastrzeżenia, zwłaszcza jeśli wiesz, że na pewno odzyskasz kartę. Blokując możliwość dostępu do pieniędzy, zyskasz pewność, że nikt nie wyda środków. 

Kiedy należy zastrzec kartę mBank?

Jeśli zrealizujesz już zastrzeżenie karty, przywrócenie jej do ponownego użytku nie będzie możliwe. W takich sytuacjach musisz złożyć wniosek o wydanie nowego plastiku, aby móc korzystać z płatności. Jednak taki krok daje Ci stuprocentowe bezpieczeństwo, co przydaje się zwłaszcza, gdy zostaniesz obrabowany. Jeśli spodziewasz się wydania Twoich środków z karty, warto podjąć decyzję o zastrzeżeniu karty. 

A więc kiedy należy zastrzec kartę mBank? Przede wszystkim, gdy zgubisz ją w podróży, w miejscu publicznym, czy też podczas biegania lub spaceru. Wówczas odnalezienie plastiku jest niemal niemożliwe. Taka metoda jest doskonała również w sytuacji, gdy zostaniesz obrabowany. MBank zastrzeże kartę błyskawicznie, a to umożliwi dokonywanie z jej pomocą różnego rodzaju transakcji, także tych internetowych.

Czy można anulować zastrzeżenie karty w mBank?

Ile trwa zastrzeżenie karty w mBank? Jeśli interesuje Cię taka metoda zablokowania dostępu do środków, musisz wiedzieć, że bank zastrzeże kartę na stałe. Nawet, jeśli znajdziesz ją w domu lub znajomy poinformuje Cię, że zostawiłeś ją u niego, nie cofniesz swojej decyzji. Wówczas musisz wnioskować do mBanku o wydanie nowej karty, aby opłacać zamówienia online i robić zakupy w sklepach. Bank może poprosić Cię o odniesienie plastiku do oddziału lub zniszczenie go. Z kolei czasowe zastrzeżenie karty w mBank może obowiązywać krócej, np. przez miesiąc. Po upływie tego czasu karta zostanie odblokowana, a Ty nadal będziesz mógł korzystać z jej funkcji. 

W jaki sposób mogę zastrzec kartę w mBank?

W mBanku zastrzeżesz kartę na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszym jest kontakt infolinią, która jest czynna przez całą dobę. Możesz również odwiedzić oddział banku albo sprawdzić, jak zastrzec kartę mBank w aplikacji. Bank umożliwia także szybkie zastrzeżenie lub czasowe zablokowanie plastiku poprzez serwis transakcyjny www. 

Jak zastrzec kartę w mBanku Masz do wyboru następujące sposoby:

— Połączenie z infolinią  — Infolinia mBank jest czynna 24h przez 7 dni w tygodniu. Skorzystasz z tej metody nawet w środku nocy, gdy zgubisz kartę na imprezie. Wystarczy zadzwonić do konsultanta i podać swoje dane osobowe. Pracownik zweryfikuje ich zgodność i po ich zatwierdzeniu realizuje dyspozycję. Decydując się na zastrzeżenie karty – kontakt z mBank umożliwi podjęcie błyskawicznych działań, które zapewnią bezpieczeństwo zgromadzonym środkom. 

mBank kontakt w celu zastrzegania kart: 

– mLinia: +48 426 300 800

— Zastrzeżenie karty online — Zastrzec kartę możesz też w aplikacji mobilnej mBanku oraz w serwisie www. Realizacja następuje zaledwie po kilku sekundach od złożenia Twojej dyspozycji. 

Jak zastrzec kartę mBank w serwisie transakcyjnym?

  1. Zaloguj się do swojego konta w aplikacji mobilnej.
  2. Wybierz zakładkę „Finanse”, a następnie „Karty”.
  3. Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec.
  4. Wejdź w „Zastrzeżenie karty”. 
  5. Potwierdź dyspozycję kodem PIN do konta. 

Jak zastrzec kartę mBank w serwisie transakcyjnym?

  1. Zaloguj się do swojego konta w bankowości www.
  2. Wejdź w zakładkę „Finanse”, a następnie „Karty” i „Karty debetowe”. 
  3. Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec. 
  4. Kliknij „Blokada karty” i „Zastrzeżenie karty”.
  5. Potwierdź dyspozycję wybraną metodą weryfikacyjną. 

— Wizyta w oddziale mBanku  — Sposób ten może wymagać od Ciebie więcej czasu niż powyższe. Jednak jeśli jesteś w pobliżu oddziału, możesz zrealizować go bardzo szybko. Listę dostępnych w okolicy oddziałów sprawdzisz na stronie www mBanku. Pamiętaj, że podczas wizyty pracownik musi zweryfikować Twoje dane osobowe. W tym celu należy okazać dowód osobisty, aby bank potwierdził, że jesteś właścicielem karty i konta w mBanku. Co w sytuacji, gdy zostałeś napadnięty i ktoś ukradł portfel z całą zawartością? Jeśli nie masz przy sobie dokumentu tożsamości, możesz poprosić o bezpośrednie połączenie z infolinią z banku. Dzięki temu błyskawicznie zrealizujesz zastrzeżenie, dyktując konsultantowi swoje dane osobowe i informacje z dowodu.

Ile kosztuje zastrzeżenie karty w mBank?

Zgubiłeś kartę lub padłeś ofiarą złodzieja? W takich sytuacjach często powstaje obawa o konieczność poniesienia wysokich opłat za jej zastrzeżenie. Możesz zastanawiać się, jak zamknąć konto w mBank, co umożliwi Ci automatycznie zablokowanie aktywności karty. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź, ile kosztuje zastrzeżenie karty w mBank. Pozwoli Ci to uniknąć wnioskowania o wydanie nowego plastiku i oczekiwanie na możliwość ponownego płacenia za zakupy kartą. Jak się okazuje, mBank wcale nie pobiera opłat za taką usługę. Zrealizujesz ją więc zupełnie za darmo, niezależnie od wybranej metody. 

Czy zastrzeżenie karty w mBank anuluje subskrypcje?

Mając aktywne subskrypcje, z pewnością obawiasz się, że zostaną one automatycznie wycofane automatycznie po zastrzeżeniu karty. Mogło zdarzyć się też, że kupiłeś pakiety na niesprawdzonym stronach i chcesz jak najszybciej cofnąć odnawianie się dostępu, ale nie wiesz w jaki sposób.  Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji obecnie, pamiętaj, że zastrzeżenie karty umożliwia wycofanie subskrypcji na zawsze.  Zwróć jednak uwagę na fakt, że nie cofniesz już tego procesu i niezbędne będzie wyrobienie nowej karty. Warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy mBank nie umożliwia wyłączenia pakietów z poziomu aplikacji mobilnej. 

5/5 - (1 oddanych głosów)