Karta wirtualna INGWspółcześnie coraz więcej osób rezygnuje z użytkowania tradycyjnej karty plastikowej. Świetną alternatywą jest wirtualna karta płatnicza. ING jako jeden z banków komercyjnych wprowadził ją na stałe do swojej oferty.  Bank ten proponuje atrakcyjne warunki tego typu karty, z której można skorzystać jako posiadacz konta osobistego. Karta wirtualna ING opinie ma bardzo korzystne, a klienci chwalą sobie dodatkowe zabezpieczenia i niemal zero opłat za korzystanie. Sprawdziliśmy, ile kosztuje wirtualna karta ING i co warto o niej wiedzieć. 

Karta wirtualna ING — na czym polega e-prepaid?

Większość klientów banków doskonale zdaje sobie sprawę, czym jest karta debetowa. To właśnie ona jest niezbędna do dokonywania codziennych płatności za zakupy. Korzystamy z niej zarówno stacjonarnie w sklepach, jak i online, płacąc za zamówienia z dostawą. Taką kartę można „podłączyć” do aplikacji obsługujących ekspresowe płatności. Dzięki temu możliwe jest opłacanie transakcji online zaledwie za pomocą jednego czy dwóch kliknięć. Nie zawsze jednak chcemy korzystać z typowego „plastiku”. Współczesne technologie umożliwiają wybieranie atrakcyjnych alternatyw, a jedną z nich jest właśnie wirtualna karta. ING posiada ją w ofercie dla swoich klientów, czyli dla osób, które korzystają z konta. 

Na czym polega taka opcja?  Zarówno w każdym innym banku, jak i w ING wirtualna karta działa w podobny sposób. Jak wskazuje sama nazwa, jest to karta płatnicza, której nie otrzymujemy w wersji fizycznej. Jest ona wydawana w formie elektronicznej, ale daje takie samo zastosowanie, jak w przypadku standardowej karty z plastiku. Z jej pomocą można opłacać zakupy przez internet, a jej zamówienie trwa zaledwie kilka chwil. Wszystko to dzięki szybkiemu wygenerowaniu przez bank karty wirtualnej, która „trafia” do aplikacji mobilnej. 

Ważne!

Nie jest to wirtualna karta walutowa ING, jak w przypadku niektórych banków. Taka karta elektroniczna z możliwością przylutowania jest dostępna np. mBanku.

Karta wirtualna ING Visa — jaka jest oferta banku?

W banku ING karta wirtualna jest dostępna wyłącznie pod marką Visa. W przypadku karty Mastercard klient otrzymuje fizyczną wersję z chipem i paskiem, którą może płacić stacjonarnie i przez internet. 

Wirtualna Visa w ING to karta prepaid (przedpłacona), przeznaczona do dokonywania płatności internetowych. Można korzystać z niej dzięki usłudze Visa Mobile. Z karty możliwe jest także dokonywanie przelewów na rachunek osobisty lub oszczędnościowy. 

Najważniejsze informacje o karcie to zabezpieczenia stosowane podczas płatności, dzięki którym nie jest konieczne podawanie danych. Dodatkowo ING stosuje 3D Secure, które chroni środki. Każda transakcja wówczas musi zostać potwierdzona w aplikacji Moje ING. Tam też znajduje się szczegółowa historia wydatków. 

Karta wirtualna ING opłaty:

 • Wydanie karty: 20 zł.
 • Pierwsze wydanie karty wirtualnej dla użytkowników konta Direct w wieku od 18 do 26 lat: 0 zł.
 • Miesięczna opłata za kartę: 0 zł.
 • Zasilenie: w Moim ING (0 zł), przelewem z dowolnego konta (zgodnie z opłatą za przelew z konta).
 • Przelew z karty na Twoje konto w ING: W Moim ING 0 zł
 • Wypłata gotówki, gdy rezygnujesz z karty, zastrzegasz lub karta traci ważność: 0 zł.
 • Przelew środków, gdy rezygnujesz z karty, zastrzegasz lub karta traci ważność: 0 zł.
 • Realizacja transakcji bezgotówkowych: 0 zł.
 • Przesłanie kodu CVV2 w formie SMS: 0 zł. 

Karta wirtualna ING Visa wymaga zasilenia środkami, jak standardowa karta przedpłacona. Można doładować ją dowolną kwotą, ING nie ustala limitów minimalnych i maksymalnych. Jest ona widoczna w systemie bankowości. Dzięki temu posiadacz może w każdej chwili sprawdzić jej saldo i historię dokonywanych transakcji. 

Jak zamówić wirtualną kartę ING?

W ING wirtualna karta jest dostępna wyłącznie dla klientów banku. Można zamówić ją poprzez Moje ING. Wystarczy:

 1. Kliknąć „Oferta”. 
 2. Wybrać „Karty i płatności telefonem”, a następnie „Karty do konta i przedpłacone”.
 3. Wybrać „K@rta wirtualna ING Visa” i kliknąć „Zamów kartę”.
 4. Karta zostanie wygenerowana w zaledwie chwilę. Użytkownik znajdzie ją w swoich produktach w bankowości. 
 5. Można zasilić ją dowolną kwotą. Wystarczy kliknąć „Zasil kartę”. Można dokonać przelewu z konta. 
 6. W Moje ING znajdują się szczegóły karty, m.in. numer i kod CVV. 
 7. Karta można dodać do usługi Visa Mobile. Dzięki temu transakcje będą dokonywane bez przypisywania danych (na numer telefonu).

Jak płacić kartą wirtualną ING?

Kartę należy zasilić z konta osobistego w ING. Można przelać dowolną kwotę (nie obowiązują limity). Bank przypisuje kartę do aplikacji Moje ING. Możliwe jest też dodanie jej do usługi Visa Mobile, z pomocą której transakcje internetowe są jeszcze prostsze. Możliwe jest także płacenie za zakupy w standardowej formie: poprzez przepisanie kodu CVV i numeru karty. Po włączeniu usługi 3D Secure każda transakcja będzie dodatkowo chroniona poprzez zatwardzenie płatności w aplikacji banku. 

Czy jest dostępna wirtualna karta kredytowa ING?

W banku ING wirtualna karta kredytowa jeszcze nie została wprowadzona. Jest możliwe zamówienie jej w fizycznej formie, wybierając Visa lub MasterCard z oferty banku. 

 1. Karta kredytowa Visa w ING 

Limit kredytowy od 500 zł do 20 000 zł. 

Dostępna przy dochodach miesięcznych min. 800 zł netto.

RRSO 17,47%.

 1. Karta kredytowa Mastercard

Limit kredytowy od 2 000 zł do 20 000 zł.

Dostępna przy dochodach miesięcznych min. 800 zł netto.

RRSO 17,99%.

 1. Złota karta kredytowa Visa

Limit kredytowy od 5 000 zł do 50 000 zł.

Dochody miesięczne min. 3 500 zł netto.

RRSO 17,28%.

 1. Platynowa karta kredytowa Mastercard 

Prestiżowa karta z indywidualnie negocjowanym limitem.

Limit od 20 000 zł do 200 000 zł.

RRSO 19,53%. 

Karty są wydawane w formie fizycznej, jednak można płacić nimi również w internecie.

Dane na dzień 18.07.2023

5/5 - (1 oddanych głosów)