Konto osobiste to podstawowy produkt bankowy, z którego chętnie korzysta coraz większa liczba osób. Współcześnie nie wyobrażamy sobie już codziennego płacenia gotówką i otrzymywania wynagrodzenia w kopercie. Z tego powodu zakładamy rachunki bankowe, aby dostawać wypłatę w formie przelewu i bezproblemowo korzystać z płatności bezgotówkowych. Dzięki temu nie musimy martwić się o wypłatę gotówki i swobodnie możemy płacić za zakupy online.

Millennium konto 360
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena10/10
BNP Paribas konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Santander konta
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Mbank konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena9/10
PKO konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł
Ocena8/10
Pekao konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0zł / od 5 zł
Ocena8/10
Alior Bank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena7/10
VeloBank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / od 5 zł
Ocena7/10
Credit Agricole
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 6 zł
Ocena8/10
ING
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena8/10

Pozostaje jednak pytanie, jakie konta bankowe ranking stawia na pierwszych miejscach? Aby wybrać jak najlepszą ofertę, która nie będzie wymagała od nas pokrycia wielu wydatków, warto sprawdzić ranking kont bankowych. 

darmowe konto bankowe rankingRanking najlepszych kont bankowych 

Konto bankowe umożliwia nam łatwiejsze zarządzanie naszymi finansami. Możemy w ten sposób wygodniej oszczędzać, pokrywać pilne wydatki i płacić kartą czy telefonem. Nie ulega wątpliwości, że obecnie rzadko zdarza się, byśmy spotkali kogoś, kto nie posiada rachunku w banku. Jest to podstawowy produkt, z którego korzystają klienci banków, chcący w bardziej komfortowy sposób pilnować budżetu domowego. Na rynku znajduje się jednak tak wiele ofert, że nie zawsze wiemy, która będzie najlepsza. Zamiast spędzać wiele godzin na poszukiwaniu warunków w poszczególnych bankach, warto sprawdzić ranking kont bankowych, w którym zawarte są najkorzystniejsze oferty na rynku. 

Konta bankowe ranking — na co zwracać uwagę?

Bez wątpienia w pierwszej kolejności zależy nam na tym, aby konto, które założymy w konkretnym banku, było jak najtańsze. Obecnie mamy do czynienia nawet z ofertami, które wiążą się z brakiem konieczności ponoszenia żadnych stałych kosztów. Z tego powodu darmowe konto bankowe ranking stawia na piedestale, gdyż cechuje się najlepszymi warunkami na rynku. Korzystając z takiej oferty, spełniając postawione przez bank kryteria, nie musimy płacić za otwarcie i obsługę konta, czy też korzystanie z karty bankowej. Wystarczy, że co miesiąc na nasz rachunek będzie wpływała konkretna kwota, co zazwyczaj nie jest trudne do spełnienia, gdyż w ten sposób otrzymujemy wynagrodzenie za pracę. 

Tak więc, szukając najlepszej oferty kont bankowych, zwróćmy uwagę na to, by były one darmowe. Najczęściej w przypadku takich warunków płacimy jedynie jednorazowy koszt wydania karty płatniczej. 

Wspólne konto bankowe ranking 

W przypadku małżeństw bardzo często zdarza się, że chcemy skorzystać z oferty wspólnego konta bankowego. Jest to chętnie wybierana opcja, gdyż nie chcemy zakładać dwóch osobnych warunków, a nasze finanse są wspólne i oboje pokrywamy takie same wydatki w związku z utrzymaniem czy odkładamy poszczególne sumy w formie oszczędności. Takie konto doskonale przydaje się również, gdy bierzemy pożyczkę bankową, kredyt hipoteczny kredyt konsolidacyjny lub innego rodzaju zobowiązanie jako małżeństwo. Wówczas środki z kredytu wpływają na wspólne konto. W przypadku konsolidacji, wszystkie zadłużenia zaciągnięte przez małżonków zostają spłacone, a my zyskujemy nowy wspólny kredyt do spłaty. 

Ranking kont bankowych 2024

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo wiele ofert banków, które wciąż prześcigają się we wprowadzaniu coraz to lepszych warunków. Dzięki temu możemy wręcz przebierać wśród produktów, dopasowując ich strukturę do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Przeglądając ranking kont w banku 2024 możemy zauważyć, że wiele instytucji oferuje darmowy rachunek. Korzystając z takiej opcji, oszczędzamy nasze wydatki, gdyż nie płacimy żadnych kosztów związanych z prowadzeniem konta. Dodatkowo pod taki rachunek możemy bezpłatnie „podpiąć” konto oszczędnościowe, na które będziemy za darmo przelewać środki. 

5/5 - (3 oddanych głosów)