Wypłata gotówki w ŻabceSieć sklepów Żabka oferuje swoim klientom innowacyjną usługę wypłaty gotówki przy okazji robienia zakupów. Bez względu na wartość transakcji, ta usługa jest dostępna dla każdego klienta. Wystarczy więc kupić chociażby batona lub kawę, aby móc z niej skorzystać. Co ważne, wypłata pieniędzy jest bezpłatna i dostępna w każdym sklepie Żabka, co sprawia, że to rozwiązanie może okazać się lepsze niż wypłata z bankomatu, gdzie taka operacja może wiązać się z dodatkowymi kosztami. 

Jakie warunki trzeba spełnić aby wypłacić pieniądze w Żabce?

W miastach funkcjonuje wiele sklepów Żabka, które oferują swoim klientom multum funkcjonalności. Wśród nich jest wypłata gotówki w Żabce, która jest dobrą alternatywą dla odbierania pieniędzy w bankomatach. Często bankomaty pobierają dodatkową prowizję za takową operację, zazwyczaj są to urządzenia spoza banku. Wartość takiej prowizji może wynosić od 1 do nawet 13% (bankomaty Euronet). Ponadto sklep Żabka może być po prostu bliżej Ciebie, a Ty nie musisz specjalnie szukać bankomatu. 

Jakie są warunki wypłaty gotówki w Żabce? Aby móc wypłacić pieniądze w sklepie musisz dokonać zakup na dowolną kwotę. Najmniejsza możliwa kwota transakcji wynosi 1 grosz, co oznacza że nie ogranicza Cię konieczność wydania dużej kwoty, aby móc skorzystać z usługi. Sama usługa jest dostępna za darmo. Nie musisz martwić się dodatkowymi kosztami. Kasy są przystosowane do wypłat pieniędzy z kart Mastercard i Visa. Co istotne nie musisz posiadać fizycznej karty – wypłata gotówki w Żabce BLIK jest możliwa.

 • Warunek wypłaty pieniędzy: zakupy w Żabce na dowolną kwotę (od 1 grosz)
 • Akceptowalne formy wypłaty gotówki: karta Mastercard lub Visa oraz BLIK
 • Minimalna wypłata gotówki w Żabce: 1 grosz
 • Maksymalna wypłata gotówki w Żabce: 1000 zł
 • Koszt wypłaty gotówki w Żabce: za darmo

Oczywiście maksymalna kwota dotyczy jednej operacji wypłaty gotówki w sklepie, co oznacza że możesz wypłacić więcej niż 1000 zł przy jednej wizycie w Żabce. Wystarczy wykonać kolejną transakcję i poprosić o ponowną wypłatę pieniędzy. Jednakże należy mieć na uwadze, że możesz mieć ustawiony na swoim rachunku bankowym dzienny limit wypłaty pieniędzy, co może ograniczyć możliwą do wypłacenia kwotę. 

Jak wypłacić pieniądze z Żabki kartą płatniczą?

Przedstawimy Ci, jak wypłacić pieniądze z Żabki za pomocą karty Mastercard lub Visa. Możesz wypłacić nawet małą kwotę, co sprawia, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Bankomaty często wydają nominały 50 zł lub 100 zł. Natomiast Żabka wydaje drobne, więc możesz uzyskać dowolną ilość gotówki od 1 grosza do nawet 1000 zł przy jednej transakcji. 

Krok po kroku:

 1. Zrób zakupy w sklepie Żabka na dowolną kwotę.
 2. Poproś kasjera o wypłatę gotówki i podaj żądaną kwotę wypłaty.
 3. Włóż do terminala kartę Mastercard lub Visa, a następnie potwierdź wypłatę gotówki zielonym przyciskiem. Karty nie muszą być plastikowe, terminale przyjmują także karty podpięte do smartfona lub smartwatcha. 
 4. Wprowadź numer PIN karty.
 5. Odbierz kartę, gotówkę oraz potwierdzenie transakcji. 

Wypłata gotówki jest możliwa w każdym sklepie Żabka. Kasjer może odrzucić Twoją prośbę o dokonanie tej transakcji jedynie w przypadku, gdy wystąpiła awaria terminalu lub nie ma żądanej kwoty w kasie. Warto przy akceptacji wypłaty gotówki sprawdzić, czy podana kwota na terminalu jest właściwa. 

Wypłata gotówki w Żabce – jakie banki?

Przedstawiamy listę banków, w których jest możliwa wypłata pieniędzy w Żabce:

Żabka nie pobiera prowizji za wypłatę. Jednakże niektóre banki mogą pobierać opłatę za dokonanie tej operacji zgodnie z tabelą opłat i prowizji dla danej karty płatniczej.

Niezależnie, czy jest to wypłata gotówki w Żabce ING, czy też wypłata gotówki w Żabce PKO BP albo w każdym innym banku w Polsce, zasady wypłaty pieniędzy są takie same. Instytucje bankowe wydają karty płatnicze Visa lub Mastercard, a one pozwalają na dokonanie wypłaty, tak więc w praktyce usługa jest dostępna dla każdego posiadacza karty płatniczej.

Revolut i PayPal a wypłata gotówki w Żabce

Możliwa jest także wypłata gotówki w sklepie Żabka kartą Revolut, gdyż obsługuje płatności Mastercard. To znaczne udogodnienie, zwłaszcza jeśli masz środki wielowalutowe w aplikacji  mobilnej Revolut. 

Jeśli masz pieniądze na PayPal i chcesz wypłacić środki z konta, będziesz musiał je najpierw przelać na konto bankowe. Zobacz, jak wypłacić pieniądze z PayPal?

Wypłata gotówki w Żabce przez BLIK

Od całkiem niedawna przy okazji zakupów jest możliwa wypłata w Żabce BLIK. Cała procedura jest niemal identyczna jak dokonanie płatności za pomocą kodu BLIK.

 1. Dokonaj zakupu i poinformuj kasjera o chęci wypłaty gotówki przez BLIK.
 2. Po podaniu żądanej kwoty wypłaty, kasjer zwiększa transakcję z dokonania zakupów o kwotę wypłaty gotówki.
 3. Wygeneruj kod BLIK w telefonie, a następnie wpisz kod BLIK w terminalu płatniczym i potwierdź zielonym przyciskiem. Potwierdź operację w aplikacji bankowej. 
 4. Zapłać za zakupy.
 5. Odbierz gotówkę oraz potwierdzenie transakcji.

Wpłata gotówki na kartę w Żabce 

Nie każdy wie, że sklepu Żabka oprócz możliwości wypłaty, dają możliwość wpłaty gotówki przy okazji zrobienia zakupów na dowolną kwotę. Nie musisz szukać wpłatomatu, aby przekazać na swoje konto bankowe określoną kwotę. Co istotne, możesz dokonywać wpłat na kwotę od 1 grosza, co nie jest dostępne w bankomatach, gdzie przyjmowane są papierowe nominały. 

Wpłata pieniędzy Żabka – warunki:

 • Zrób zakupy na dowolną kwotę i poinformuj kasjera o zamiarze wpłaty pieniędzy.
 • Potwierdź na terminalu wartość wpłaty z karty i wprowadź PIN.
 • Wpłać na kartę kwotę od 1 grosza do 500 zł.

Podsumowanie

 • W sklepie Żabka możesz wypłacić gotówkę przy okazji zakupów. Najmniejsza kwota transakcji to 1 grosz.
 • Możesz jednorazowo wybrać od 1 grosza do 1000 zł.
 • Kasjer wydaje podaną kwotę, korzystając z papierowych nominałów i monet. 
 • Akceptowane formy płatności to karta Visa, Mastercard lub BLIK.
 • W Żabce możesz także wypłacić gotówkę do kwoty 500 zł.

Pytania i odpowiedzi

Tak. W sklepie Żabka najmniejsza kwota wypłaty 1 grosz, co oznacza że możesz wypłacić małe nominały w kasie np. 10 zł. 

Wypłata pieniędzy jest darmowa. Wypłata gotówki w Żabce prowizja 0% jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć opłat.

Gęsta sieć sklepów Żabka sprawia, że wypłata gotówki jest dostępna dla wszystkich. Wystarczy kupić dowolną rzecz, aby móc wypłacić środki z karty za darmo. Co istotne możesz uzyskać dowolną kwotę od 1 grosza do 1000 zł.

5/5 - (1 oddanych głosów)