Obecnie banki umożliwiają oszczędzanie i pasywny zarobek na wiele sposobów. Lokata oszczędnościowa to bardzo dobre rozwiązanie dla osób posiadających pewne oszczędności, które mogą przeznaczyć jako kapitał pracujący w banku. Dzięki temu można wygenerować spory zysk, który zależny jest głównie od wysokości wpłaconej kwoty, a także oferty finansowej przedstawionej przez konkretną instytucję.

RANKING LOKAT BANKOWYCH >>

PKO BP lokaty – rodzaje

W PKO BP lokaty dostępne są w kilku różnych opcjach dopasowanych do potrzeb większości konsumentów. Decydując się na lokaty bankowe PKO BP, warto poznać wszystkie możliwości, jakie oferują oraz warunki wynikające z umowy o świadczenie tego typu usług. W banku PKO BP można założyć rachunek terminowy oraz skorzystać z programu budowania kapitału. Każda z dostępnych opcji jest warta uwagi, jednak należy znać różnice pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami finansowymi. Lokaty terminowe to przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Wystarczy podpisać umowę, wpłacić określoną sumę pieniędzy oraz pozostawić ją na cały czas trwania ważności umowy. Innowacyjny program budowania kapitału to swego rodzaju konto oszczędnościowe, na które można zlecić cykliczne wpłacanie środków z roczną kapitalizacją odsetek. Wystarczy wybrać cel oszczędzania i ustawić kwotę, jaka będzie cyklicznie przelewana na rachunek oszczędnościowy. Lokata w banku PKO to dobry wybór, jednak trzeba pamiętać o tym, aby dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami umowy.

Inne konta w PKO

pko konto osobiste
pko konto oszczędnościowe
pko konto walutowe

Kto może założyć lokatę w PKO BP?

Warto wiedzieć, że w banku PKO BP lokaty może założyć każdy, kto ukończył 18 rok życia i posiada pełną zdolność do czynności prawnych. To jedyny warunek, jaki trzeba spełnić chcący złożyć wniosek o założenie rachunku oszczędnościowego w PKO. Lokaty na nowe środki lub program budowania kapitału dostępne są dla wszystkich zainteresowanych konsumentów w przedziale wiekowym od 18 do 75 roku życia.

Jak założyć lokatę w PKO BP?

Dla klientów tego banku sprawa jest o wiele prostsza, gdyż proces rejestracji wniosku można przeprowadzić całkowicie online z poziomu aplikacji mobilnej. Pozostali konsumenci mogą wysłać wniosek przez oficjalną stronę internetową lub udać się do stacjonarnego punktu obsługi klienta i wspólnie z doradcą wybrać lokatę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Bank PKO stawia ponad wszystko zadowolenie swoich klientów, dlatego wszelkie formy oszczędzania dostępne są dla każdego z minimum formalności. Ciekawostką jest fakt, że rachunek oszczędnościowy można aktywować jeszcze w ten sam dzień, kiedy złożony został wniosek.

Lokaty PKO BP – warunki

Czym wyróżnia się oferta banku PKO BP? Lokaty oszczędnościowe proponowane przez tę instytucję mogą być zawarte nawet na 5 lat przy regularnych wpłatach środków. Warto zauważyć, że na rachunek oszczędnościowy można wpłacać już od 100 złotych. Takie warunki sprawiają, że lokata PKO BP dostępna jest nawet dla mniej zamożnych klientów. Jeśli chodzi o zerwanie lokaty, PKO nie przewiduje żadnych kar umownych, jednakże może wiązać się to z utratą wypracowanego zysku, gdyż umowa prowadzenia rachunku zobowiązuje do wypracowania zysku przez cały okres jej trwania.

Lokaty PKO BP – opinie

Pod względem warunków ta instytucja posiada jedną z najatrakcyjniejszych propozycji finansowych dotyczących oszczędzania. W przypadku lokaty PKO BP opinie są jednoznaczne i wskazują na fakt, że tego typu usługi cieszą się dużym uznaniem konsumentów. Klienci banku doceniają przede wszystkim atrakcyjne warunki współpracy, oprocentowanie lokat oraz możliwość składania wniosków drogą online. Zachęcamy też do dzielenia się swoimi odczuciami na temat tego typu usług finansowych, aby ułatwić innym podjęcie decyzji o nawiązaniu współpracy z  tym bankiem.

Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą dotyczącą lokat i podpisać umowę o świadczenie usług finansowych. Takie rozwiązania pozwalają na wypracowanie dodatkowych zysków, które pozyskiwane są jedynie z oszczędności. To niezwykle bezpieczne I wygodne rozwiązanie dla każdego, kto posiada jakiekolwiek oszczędności. 

Sprawdź lokaty w innych bankach

4.7/5 - (6 oddanych głosów)