W Polsce naprawdę większość instytucji finansowych proponuje lokaty, które są świetną formą lokowania swoich oszczędności. W większości przypadków lokaty nie umożliwiają wypracowania zbyt dużych zysków, ale w ogólnym rozrachunku stanowią pewien pasywny zysk. Zastanawiasz się, czy warto wziąć pod uwagę lokaty w BOŚ Banku? Jeśli tak, musisz wcześniej sprawdzić, jakie konfiguracje oferty są dostępne w tym banku. Oto kilka istotnych informacji!

RANKING LOKAT >>

Jak działają lokaty w BOŚ Banku?

Lokaty bankowe to prosty sposób na bezpieczne ulokowanie swoich oszczędności. Jest to także szansa na realne wypracowanie pasywnego zysku. W przypadku BOŚ Bank lokaty działają na bardzo prostych zasadach. Jako klient wpłacasz środki na rachunek na określony czas. Po zakończeniu czasu trwania umowy, bank wypłaca Ci Twoje oszczędności wraz z wypracowanymi odsetkami. Brzmi świetnie, prawda? Jeśli masz jakiekolwiek oszczędności lub po prostu potrzebujesz bezpiecznie przechować swoje pieniądze, nie znajdziesz lepszego sposobu niż lokata BOŚ Bank.

Inne konta w BOŚ Bank

konto osobiste boś bank
konto oszczędnościowe boś bank
konto walutowe boś bank

BOŚ Bank lokaty – rodzaje

Czym wyróżnia się Bank Ochrony Środowiska? Lokata w tym przypadku dostępna jest w czterech wariantach. Jakich? Oto one:

 • EKOlokata promocyjna;
 • EKOlokata z perspektywą;
 • EKOlokata zyskowna:
 • EKOlokata na dobry początek. 

Chcesz wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne lokaty? A może zastanawiasz się, czy konto osobiste jest wymagane do uruchomienia lokaty w BOŚ Bank? Lokata promocyjna to najczęściej wybierana opcja przez kontrahentów tej instytucji. Jeśli chodzi o lokatę promocyjną, możesz liczyć na takie warunki, jak:

 • minimalna kwota lokaty 10 tys. złotych, a maksymalna 500 tys. złotych;
 • okres trwania 3,6 i 12 miesięcy;
 • możliwość uruchomienia lokaty online.

Dla lokaty promocyjnej otrzymasz propozycję oprocentowania od 2 do 3,3% w zależności od długości trwania lokaty. Sprawdź jednak jeszcze inne opcje lokat, które dostępne są w aktualnej ofercie BOŚ Bank. Kolejną ciekawą opcją lokaty w BOŚ Bank jest lokata z perspektywą. Kiedy zdecydujesz się na ten typ lokaty, otrzymasz:

 • oprocentowanie 3,5% w skali roku;
 • dostęp do rachunku online;
 • minimalną kwotę lokaty 1000 złotych bez górnych ograniczeń;
 • czas trwania umowy 24 miesiące.

Ranking na naszej stronie podpowiada też, że bardzo dobrym wyborem dla aktywnych klientów tej instytucji jest lokata zyskowna. Dlaczego? Tabela oprocentowania lokat BOŚ Bank przedstawia iż jest to atrakcyjny rachunek pod względem zysków. W BOŚ Bank oprocentowanie lokat zyskownych wygląda następująco:

 • 0,30% dla aktywnych klientów z kartą debetową;
 • 0,20% dla wszystkich innych klientów.

Dodatkowo dla tej lokaty minimalna kwota wpłaty to 1000 złotych, natomiast maksymalna aż 200 tys. złotych. Czas obowiązywania umowy to tylko 6 miesięcy. Jeśli szukasz lokaty, która idealnie spełni Twoje oczekiwania, koniecznie weź pod uwagę BOŚ Bank. Lokaty terminowe są świetną alternatywą dla nie mniej popularnych kont oszczędnościowych.

EKOlokata na dobry początek charakteryzuje się niewielkim oprocentowaniem, ale i minimum warunków do spełnienia. Bez większych wymogów każdy klient otrzyma lokatę z oprocentowaniem na poziomie 0,10%. Klienci z kartą debetową i aktywnym kontem otrzymają aż 0,25%. Ten typ lokaty jest idealny na początek swojej przygody z oszczędzaniem i generowaniem pasywnego zysku w ramach produktów finansowych.

Kto może otworzyć lokatę w BOŚ Banku?

Rachunek w formie lokaty BOŚ Banku może otworzyć każdy klient indywidualny. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek online lub w stacjonarnej placówce tego banku. Dodatkowo podczas uruchomienia lokaty należy zapewnić minimalny wpływ na konto, który pozwala na wypracowanie zysku w formie odsetek.

Samo otwarcie lokaty w tym banku jest dziecinnie proste. Zastanawiasz się jednak, czy lokaty w BOŚ Banku są bezpieczne? Instytucja ma zapewnioną gwarancję w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu klienci nie muszą się martwić o ewentualną wypłatę swoich pieniędzy, ale tylko do określonej w przepisach kwoty. Współpraca z BFG to jednak pozytywna cecha tego banku, zarówno pod względem lokat, jak i rachunków bankowych.

BOŚ Bank – jak złożyć wniosek o lokatę?

Wiesz już, jakie jest oprocentowanie lokat BOŚ Bank. Chcesz jednak złożyć wniosek o nową lokatę, ale nie wiesz jak? Zrobisz to na kilka sposobów, a mianowicie:

 • telefonicznie;
 • online przez serwis transakcyjny;
 • stacjonarnie w placówce banku;
 • w biurze eksperta kredytowego.

Procedura wnioskowania jest prosta. Składasz wniosek, zapewniasz minimum wpłaty na lokatę i to wszystko. Do uruchomienia nowej lokaty nie potrzebujesz konta w BOŚ Banku, jednakże jego posiadanie znacznie ułatwi Ci zarządzanie lokatą oraz wpłaty i wypłaty środków.

Lokaty BOŚ Bank – opłaty i prowizje

Osoby korzystające z funkcjonalności lokat w BOŚ Banku nie muszą martwić się o żadne prowizje oraz opłaty. Prowadzenie lokaty jest w 100% darmowe, a bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą wypłatę środków. Ze względu na brak ukrytych kosztów i przejrzyste warunki dotyczące oprocentowania, coraz więcej konsumentów decyduje się na współpracę z BOŚ Bankiem.

Pamiętaj! Kiedy zlikwidujesz lokatę przed czasem, stracisz prawo do wypracowanych odsetek. Oznacza to, że na konto otrzymasz tyle, ile wpłaciłeś przy zakładaniu lokaty.

Czy lokaty w BOŚ Banku są ryzykowne?

Uruchomienie lokaty w przypadku BOŚ Banku to przede wszystkim maksimum bezpieczeństwa. Kiedy zdecydujesz się na współpracę z tą instytucją, Twoje środki są bezpieczne ze względu na współpracę z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Masz więc pewność, że Twoje pieniądze do określonej kwoty są w pełni bezpieczne.

Czym wyróżniają się lokaty w BOŚ Banku?

Lokaty w BOŚ Banku to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Wybierając dowolny typ lokaty możesz wpłacić nawet niewielkie kwoty na minimum 3 miesiące. W każdej chwili możesz rozwiązać umowę i wypłacić pieniądze, ale stracisz w ten sposób szansę na zdobycie wypracowanych dotychczas odsetek.

Pamiętaj, aby zawsze poczekać aż umowa lokaty dobiegnie końca. Tylko wtedy odsetki zostaną skapitalizowane, a Ty wypracujesz pasywny zysk nawet z niewielkiej kwoty. Oczywiście im więcej pieniędzy na lokacie, tym wyższe zyski. Zastanów się, ile możesz przeznaczyć na lokatę i podpisz umowę. Bank BOŚ to świetny wybór!

Opinie o lokatach BOŚ Banku

Zastanawiasz się, czy warto otworzyć nową lokatę w BOŚ Bank? Lokaty – opinie to świetne źródło informacji na temat konkretnych produktów bankowych. Dzięki temu dowiesz się, czy warto wpłacać swoje oszczędności na lokatę w tej instytucji, czy może wybrać inny bank. W tym przypadku opinie są naprawdę dobre, co jest widoczne w ocenach produktów bankowych w sieci. Rankingi i fora finansowe są pełne informacji na temat działania lokat BOŚ Banku. Większość konsumentów docenia:

 • prosty proces uruchomienia lokaty;
 • minimum formalności;
 • brak ukrytych opłat;
 • opcja uruchomienia lokaty bez otwierania konta w BOŚ Banku.

Jest wiele aspektów, które przekonują konsumentów do założenia rachunku w formie lokaty w BOŚ Banku. Chcesz poznać szczegóły oferty? Udaj się do dowolnej placówki tej instytucji w Polsce lub zadzwoń na infolinię.

Czy warto założyć własną lokatę w BOŚ Banku?

W BOŚ Banku nie ma ograniczenia co do tego, ile lokat może mieć klient. Limity są określone w kwotach lokat, które często nie mogą przekraczać 200 lub 500 tys. złotych. Oczywiście warto wpłacać na lokatę jak najwięcej pieniędzy. Dzięki temu masz pewność, że Twój pasywny dochód będzie naprawdę pokaźny. W skali 3,6 lub 12 miesięcy wypracujesz przyzwoitą sumkę, która będzie stanowić dla Ciebie dodatkowe oszczędności.

Jeśli masz wolne środki na koncie, nie pozwól aby te bezczynnie leżakowały w banku. Postaw na lokaty lub konta oszczędnościowe. Zdecyduj się na taki krok, jeśli nie masz pomysłu na żadną inwestycję. Współpraca w tym zakresie z BOŚ Bankiem to gwarancja bezpieczeństwa, realne zyski oraz prosty sposób zarządzania swoimi finansami. Jeśli wciąż się zastanawiasz – nie czekaj dłużej. Skontaktuj się z przedstawicielem banku i podpisz umowę nowej lokaty bankowej.

Sprawdź lokaty w innych bankach

4.5/5 - (2 oddanych głosów)