Wiele osób posiadających pewne oszczędności zastanawia się, w jaki sposób zainwestować środki, aby wypracować pewne dodatkowe zyski. Lokata bankowa to ciekawa opcja pozwalająca nie tylko na bezpieczne przechowywanie oszczędności, ale także na wypracowanie pasywnego zysku co jakiś czas.

RANKING LOKAT >>

Lokaty Santander – rodzaje

Opcji oszczędzania dostępnych na rynku jest wiele, a jedną z ciekawszych przedstawia bank Santander. Lokata, którą można założyć w tej instytucji to wygodne rozwiązanie pozwalające na bezpieczne przechowywanie swoich oszczędności oraz pozyskiwanie pasywnego zysku. Jeśli chodzi o bank Santander, lokata dzieli się na trzy podstawowe odłamy, do których zaliczamy:

  • Lokatę mobilną
  • eLokatę
  • Lokatę negocjowalną

To trzy lokaty, jakie proponowane są przez bank Santander w ramach aktualnej oferty finansowej. Trzeba rozróżnić te trzy możliwości współpracy, gdyż wszystkie lokaty w Santander oferują inne możliwości oraz warunki. Poniższa tabela przedstawia podstawowe różnice pomiędzy tymi trzema rodzajami lokat bankowych.

Warunek Lokata mobilna eLokata Lokata negocjowalna
Czas oszczędzania 4 miesiące 1 miesiąc ustalany indywidualnie
Oprocentowanie 1% w skali roku 0,01% w skali roku do negocjacji
Waluta PLN PLN PLN, EUR, USD, GBP, CHF
Minimalna wpłata 1000 złotych 1000 złotych 100 000 złotych
Maksymalna wpłata 20 000 złotych 100 000 złotych bez ograniczeń

Inne konta w Santander

santander konto osobiste
santander konto oszczędnościowe
santander konto walutowe

Jak widać, wszystkie lokaty Santander mają preferencyjne warunki, a każda z propozycji będzie atrakcyjna dla innego konsumenta. Osoby posiadające stosunkowo niewielkie oszczędności mogą z powodzeniem korzystać z usługi, jaką jest lokata mobilna. Santander dla nieco zamożniejszych klientów przygotował także ofertę negocjowalną pozwalającą na wypracowanie indywidualnych warunków współpracy.Największą popularnością cieszy się jednak Santander lokata mobilna ze względu na niski wkład minimalny oraz dość wysokie oprocentowanie środków w skali roku. Zarówno oprocentowanie lokat Santander, jak i inne warunki współpracy są na tyle dobre, że coraz większa liczba konsumentów decyduje się na korzystanie z tego typu usług finansowych.

Lokaty w Santander – jak je założyć?

Aby założyć lokatę w Santanderze, wystarczy posiadać aktywne konto oszczędnościowe lub inny rachunek, z którego będzie można łatwo przelać środki na poczet lokaty. Sam proces założenia nowej lokaty jest prosty i wymaga zaledwie wykonania kilku kroków. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej banku Santander. Lokata mobilna dostępna jest w odpowiedniej zakładce. Po wybraniu usługi trzeba kliknąć przycisk „otwórz konto” i wybrać rachunek, z którego będą przelewane środki. Założenie eLokaty oraz skorzystanie z oferty negocjowalnej wymaga zalogowania się do serwisu internetowego ze względu na konieczność wprowadzenia większej ilości danych potrzebnych do rejestracji nowej usługi w banku Santander. Lokaty walutowe dostępne są tylko w formie usług negocjowalnych dla zamożniejszych konsumentów.

Prowadzenie lokat w banku Santander – o czym warto pamiętać?

Każda usługa bankowa w formie lokaty proponuje inne, preferencyjne warunki, które dopasowane są do potrzeb wszystkich konsumentów. Warto wiedzieć, że najpopularniejsza lokata mobilna Santandera może zostać założona tylko raz w określonym czasie. Wybierając jednak inny typ formy oszczędzania, można już założyć kilka lokat jednocześnie oraz oszczędzać w różnych walutach. 

UWAGA! Wszystkie zgromadzone środki w ramach lokaty bankowej w Santanderze są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. 

To dość istotne, gdyż daje pewność, że środki pieniężne są w pełni bezpieczne i nie ma ryzyka ich utraty. W przypadku banku Santander oprocentowanie lokat jest na tyle atrakcyjne, że pozwala na wypracowanie pewnych zysków w stosunkowo krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że wypłata całości lub części środków z rachunku jest najczęściej równoznaczna z zerwaniem umowy, a co za tym idzie brakiem możliwości wypracowania zysków.

Warto dobrze przemyśleć decyzję o założeniu lokaty, a kiedy już ją posiadamy utrzymać środki pieniężne aż do czasu, kiedy umowa zakończy się samoistnie. To ciekawa forma oszczędzania przeznaczona zarówno dla osób o mniejszej zasobności portfela, jak i tych zamożniejszych.

Sprawdź lokaty w innych bankach

5/5 - (3 oddanych głosów)