Lokaty bankowe to bardzo dobra forma inwestycji, na którą decyduje się coraz większa liczba klientów banków. Warto wiedzieć, w jaki sposób można oszczędzać pieniądze lub jak zacząć zarabiać na odłożonej gotówce. Dobrym wyborem są lokaty bankowe występujące w różnych wariantach. Oprocentowanie, które proponowane jest przez banki w ramach prowadzenia lokaty, nie jest duże, jednakże przy wpłacie odpowiedniej sumy pieniędzy, można liczyć na atrakcyjny zwrot po określonym czasie. Decydując się na jej założenie, należy jednak dokładnie sprawdzić, jakie wymogi bank stawia przed klientami, jakie jest oprocentowanie rachunku oraz ile będzie trwać cały okres „pracy pieniądza”. 

RANKING LOKAT BANKOWYCH >> >>

Lokata w Banku Pekao – jak założyć?

Wiele osób decyduje się ofertą banku Pekao. Lokaty, które proponowane są przez tę instytucję, zazwyczaj wyróżniają się około 2% oprocentowaniem w skali roku. Dzięki temu możliwy jest zarobek już przy założeniu 3 lub 6-miesięcznej lokaty. Instytucja Pekao, oprocentowanie lokat ustala z góry i nie ma możliwości negocjacji tego wskaźnika nawet w przypadku wpłaty większych kwot. Pekao jako bank rozwijających się możliwości oferuje swoim klientom łatwe założenie rachunku oszczędnościowego Pekao. Lokaty dostępne w ofercie instytucji to głównie propozycja standardowa ze stałym oprocentowaniem w skali roku oraz tzw. Globalne Inwestycje, w których łączy się właściwości funduszu inwestycyjnego z lokatą. Aby założyć lokatę Pekao, wystarczy złożyć stosowny wniosek w oddziale banku lub poprzez bankowość internetową oraz dokonać wpłaty określonej z góry kwoty. Lokata Pekao pozwala na inwestycję nawet do 200 tysięcy złotych. Klienci posiadający konto osobiste nie muszą załatwiać dodatkowych formalności, ponieważ bank posiada już ich wszystkie dane, co znacznie przyspiesza cały proces.

Inne konta w Pekao

pekao konto osobiste
pekao konto oszczędnościowe
pekao konto walutowe

Pekao lokaty – wady i zalety

Lokata Pekao S.A. posiada zarówno wady jak i zalety, o których należy wspomnieć. Do głównych zalet produktu, jakim jest lokata Pekao, zaliczamy: 

  • atrakcyjne oprocentowanie, 
  • stosunkowo krótki okres trwania lokaty, 
  • niewielkie limity kwotowe, 
  • brak ograniczeń w stosunku do łączenia ofert inwestycyjnych. 

Lokaty bankowe Pekao posiadają także wady dotyczące głównie ryzyka inwestycyjnego oraz braku możliwości wcześniejszego zamknięcia rachunku bez utraty zarobionych środków. Pomimo pewnych wad, które występują w większości instytucji finansowych, można śmiało zdecydować się na skorzystanie z oferty banku Pekao S.A. Lokaty proponowane przez przedsiębiorstwo cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów, a co za tym idzie polepszającą się opinią na rynku. 

Zerwanie lokaty w Pekao

W temacie zerwania i odstąpienia od umowy lokaty należy pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Utrata zarobionych środków przez czas trwania inwestycji to jeden ze skutków, jakie powoduje zerwanie lokaty. Pekao tak, jak wszystkie instytucje finansowe nie daje możliwości zerwania umowy bez konsekwencji. O ile nie wiąże się to z żadnymi karami finansowymi, to jednak utrata zarobionych środków w tak długim czasie, może okazać się bolesna. 

Czy warto założyć lokatę w banku Pekao?

Zdecydowanie warto skorzystać z oferty, jaką proponuje bank Pekao. Lokaty, które dostępne są dla klientów banku to dobry sposób na wypracowanie dodatkowej gotówki bez większego ryzyka. Warto wspomnieć, że lokaty można łączyć z funduszem inwestycyjnym, co znacznie zwiększa zyski konsumenta. Przed podjęciem decyzji o założeniu lokaty można skorzystać z funkcjonalności, jaką jest ranking wielu lokat porównujący wszystkie oferty pochodzące z różnych banków. Konto oszczędnościowe nie jest tak dochodowym rozwiązaniem, jak lokata, jednakże pozwala na bezpieczne wpłacanie i wypłacanie środków bez ryzyka utraty zysków. Jednoznacznie można powiedzieć, że założenie lokaty w banku Pekao jest dobry pomysłem, który pozwoli na wypracowanie dodatkowych środków pieniężnych przez zgromadzone oszczędności na rachunku bankowym.

Sprawdź lokaty w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)