Obecnie na rynku finansowym dostępnych jest wiele produktów bankowych, pozwalających na wygodne zarządzanie swoimi oszczędnościami. Warto zaznaczyć, że lokata to tylko jedna z wielu propozycji banków, w celu ulokowania swoich dodatkowych środków. Jak działa lokata w Citi Handlowy? Czy warto z niej skorzystać? Sprawdźmy.

RANKING LOKAT >>

Lokaty Citi Handlowy – rodzaje

Citi Handlowy lokaty oferuje wszystkim klientom niezależnie od tego, w jakiej wysokości oszczędności posiadają. W aktualnej ofercie banku dostępne są dwa typy lokat, a mianowicie:

 1. Lokata terminowa – pozwala zaplanować swoje zyski w czasie bez zbędnych formalności. W tym przypadku, nawet w dniu założenia lokaty, można orientacyjnie wyliczyć odsetki.
 2. T-lokata Internetowa – jest to opcja dla osób korzystających z bankowości online. Lokata w trzech walutach z dostępem przez aplikację i serwis transakcyjny. 

Uwaga! Lokaty bankowe oferowane przez Citi Handlowy objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Wpływa to na zwiększony poziom bezpieczeństwa zdeponowanych oszczędności.

Każda lokata Citi Handlowy to nie tylko maksimum bezpieczeństwa, ale i duża elastyczność. Mimo to, że ofercie banku dostępne są tylko dwa typy lokat, to jednak cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród konsumentów.

Inne konta w Citi Handlowy

citi handlowy konto osobiste
citi handlowy konto szczędnościowe
citi handlowy konto walutowe

Lokaty Citi Handlowy – lokata terminowa czy T-lokata? Podpowiadamy!

Przeglądając oficjalną stronę Internetową banku Citi Handlowy, można dokładnie przeanalizować warunki oszczędzania przy pomocy tego produktu finansowego. Poniższa tabela to krótkie porównanie dwóch typów lokat – terminowej i T-lokaty Internetowej.

Nazwa Lokata terminowa T-lokata Internetowa
Oprocentowanie 0,01% niezależnie od waluty 0,01% niezależnie od waluty
Czas trwania Od 1 tygodnia do 2 lat Od 1 tygodnia do 2 lat
Minimalny depozyt 5000 złotych 5000 złotych

Jak widać, zarówno dla tradycyjnej lokaty terminowej, jak i tej Internetowej warunki korzystania są praktycznie takie same. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku T-lokaty Internetowej sposób jej założenia jest znacznie wygodniejszy. Szczegółowa tabela oprocentowania lokat Citi Handlowy dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych konsumentów na stronie Internetowej banku.

To ważne! Bank Citi Handlowy udostępnia lokaty w trzech walutach: PLN, USD i GBP.

Jak założyć lokatę w Citi  Handlowy? Krok po kroku

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się, w jaki sposób można założyć lokaty w Citi Handlowy. W zależności od wybranego typu produktu finansowego, można to zrobić w następujący sposób:

 1. Zalogować się na swoje CitiKonto.
 2. Przejść do ustawień, wybierając sekcję – Lokaty terminowe.
 3. Otworzyć lokatę i wpłacić wymagany depozyt.

Warto zaznaczyć, że w tym przypadku lokata jest aktywna praktycznie od razu. Osoby posiadające już rachunek bankowy tej instytucji mogą także uruchomić lokatę telefonicznie i stacjonarnie w wybranych placówkach na terenie Polski.

Uwaga! Wszystkie lokaty znajdujące się w aktualnej ofercie są dostępne tylko dla osób posiadających konta osobiste. Jeśli takowego nie mamy, konieczne będzie jego wcześniejsze założenie.

T-lokata Internetowa również może zostać założona w powyższy sposób. Warto jednak zaznaczyć, iż w przypadku tego produktu nie ma możliwości jego uruchomienia w placówce bankowej. Biorąc pod uwagę możliwości każdej z dostępnych z lokat – nie ma znaczenia, na jaką się zdecydujemy. Zarówno jedna, jak i druga to maksimum wygody, bezpieczeństwa i możliwość wypracowania realnych zysków.

Co warto wiedzieć o lokatach w Citi Handlowy?

Wiele osób na pewno zastanawia się, czy lokaty w Citi Handlowy są bezpieczne. Aby przekonać się, że ten produkt finansowy to gwarancja bezpieczeństwa dla wszystkich oszczędności, warto poznać kilka zalet tego typu lokat. Zaliczamy do nich:

 • trzy waluty do wyboru: PLN, GBP, USD;
 • prosty sposób wnioskowania;
 • niewielkie minimum depozytu;
 • wiele opcji wyboru czasu trwania lokaty;
 • dostęp do kalkulatora odsetek.

Podsumowując, w Citi Handlowy lokaty terminowe sprawdzają się świetnie, jeśli chodzi o wypracowanie pasywnego zysku. Oczywiście im większy wkład w lokatę, tym większe będą możliwości wypracowania dodatkowych odsetek.

Uwaga! Wcześniejsza wypłata środków z lokaty wiąże się każdorazowo z utratą wypracowanych do tej pory odsetek!

Warto więc dobrze się zastanowić nad uruchomieniem lokaty, gdyż tylko po zakończeniu się umowy samoistnie, odsetki zostaną naliczone do rachunku. Osoby chcące mieć swobodny dostęp do oszczędności z opcją swobodnej wypłaty, powinny wybrać np. konto oszczędnościowe.

Lokata czy konto oszczędnościowe w Citi Handlowy?

Na pewno wiele osób zastanawia się, co jest lepszą opcją – lokata czy rachunek oszczędnościowy? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli chcemy mieć wygodny dostęp do oszczędności bez ryzyka utraty odsetek – lepszą opcją będzie konto oszczędnościowe. Osoby, które posiadają spory kapitał, którego aktualnie nie potrzebują, mogą bez problemu uruchomić lokatę i pozostawić tam środki na cały czas jej trwania.

Zarówno lokaty, jak i rachunki oszczędnościowe w Citi Handlowy dostępne są w trzech walutach. Dzięki temu nawet osoby posiadające oszczędności w obcej walucie mogą liczyć na zyski bez konieczności przewalutowania.

W przypadku tej instytucji obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Aby wybrać odpowiedni produkt dopasowany do naszych potrzeb, konieczne jest określenie swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Citi Handlowy – zamknięcie lokaty

Wiemy już, w jaki sposób założyć nową lokatę, ale jak jednak zamknąć ją bez utraty wypracowanych odsetek? To proste. Już na etapie otwierania lokaty wybieramy sposób jej zamknięcia. Bank Citi Handlowy daje klientom trzy metody do wyboru:

 1. Automatyczne odnowienie lokaty po jej zakończeniu i kapitalizacja odsetek z doliczeniem ich do bieżącego kapitału lokaty.
 2. Automatyczne odnowienie lokaty po jej zakończeniu z wypłatą wypracowanych odsetek na CitiKonto.
 3. Zamknięcie lokaty po zakończeniu czasu obowiązywania umowy i wypłata kapitału wraz z odsetkami na rachunek bankowy.

Powyższe podpunkty to trzy możliwości pozwalające na wypłatę środków bez ryzyka utraty wypracowanych odsetek. Warto pamiętać, że w przypadku lokat, zawsze muszą zakończyć się samoistnie zgodnie z umową. Wcześniejsze zerwanie umowy powoduje, że odsetki nie zostaną doliczone, a więc przepadną.

Lokaty Citi Handlowy – opinie konsumentów

W sieci krąży wiele recenzji na temat funkcjonowania banku Citi Handlowy. Lokaty opinie mają na świetnym poziomie, a zadowoleni konsumenci doceniają przede wszystkim:

 • przejrzyste warunki współpracy;
 • gwarancję bezpieczeństwa oszczędności, dzięki BFG;
 • prosty sposób wnioskowania;
 • trzy waluty do wyboru.

Warto jednak zaznaczyć, że pewnym minusem według opinii klientów jest konieczność posiadania rachunku osobistego w tej instytucji finansowej. Nie jest to jednak nadmierny kłopot, gdyż założenie nowego rachunku nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Co jeszcze doceniają klienci Citi Handlowy? Oprocentowanie lokat to kolejna kwestia, jaką warto poruszyć. Oprocentowanie jest na dość niskim poziomie, ale jednak konsumenci cieszą się, iż zawsze jest stałe i pozwala na wypracowanie wcześniej obliczonych zysków.

Czy warto założyć lokatę w Citi Handlowy?

Zdecydowanie warto uruchomić lokatę w tym banku. Decydując się na wybór tej instytucji, warto jednak zwrócić uwagę na oprocentowanie lokat. Citi Handlowy dopasowuje się do potrzeb konsumentów i udostępnia własny kalkulator zysków. Dzięki temu klienci mogą wygodnie obliczyć ewentualne odsetki w ramach lokaty, zależne od czasu jej trwania.

Podsumowując, korzystanie z lokat w Citi Handlowy to wygodna opcja dla osób, które mogą „zamrozić” swoje oszczędności na jakiś czas. W czasie trwania lokaty wypłata środków będzie niemożliwa, chyba, że z utratą odsetek. W ten sposób jednak cały czas trwania lokaty pójdzie na marne, a więc decyzję i jej założeniu warto wcześniej dobrze przemyśleć.

Wystarczy wejść na stronę Internetową banku lub zadzwonić na infolinię, aby uzyskać więcej informacji na temat tego produktu finansowego. Aby uruchomić nową lokatę, wystarczy posiadać lub założyć rachunek bankowy i to wszystko.

Sprawdź lokaty w innych bankach

4.7/5 - (3 oddanych głosów)