Posiadanie konta walutowego to przywilej, na który obecnie może pozwolić sobie praktycznie każdy. Warto jednak dokładnie przeanalizować warunki, jakie proponują konkretne instytucje finansowe w zakresie przewalutowywania środków oraz opłat za prowadzenie rachunku walutowego. Istotne jest to, aby dokładnie sprawdzić warunki współpracy oraz opłaty, jakie związane są z prowadzeniem konta walutowego.

Konto walutowe PKO – warunki

Konto walutowe PKO to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje innowacyjnych rozwiązań polegających na możliwości wymiany walut w dowolnym czasie i miejscu. Bank PKO dokłada wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom obecnych konsumentów oraz przyciągnąć uwagę nowych. Jeśli chodzi o warunki, jakimi wyróżnia się konto walutowe w PKO, warto zauważyć, iż prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe tak samo, jak wykonywanie przelewów zagranicznych. Ważne jest jednak to, że darmowe konto walutowe możliwe jest tylko wtedy, kiedy rachunek jest podpięty do karty z funkcją wielowalutową.Ciekawostką jest też fakt, że konto walutowe PKO pozwala na komfortową wymianę walut po atrakcyjnych kursach.

RANKING KONT WALUTOWYCH >>

Konto walutowe PKO BP – jak je założyć?

Cała procedura założenia rachunku walutowego jest banalnie prosta. Wystarczy wejść na oficjalną stronę banku, wypełnić wniosek i poczekać na weryfikację przez bank PKO. Konta walutowe można także z powodzeniem założyć, udając się do stacjonarnego punktu obsługi klienta. Trzeba jednak mieć na uwadze, aby przystąpić do wnioskowania z aktualnym dowodem tożsamości, bez którego podpisanie umowy o świadczenie usług walutowych nie będzie możliwe. Wystarczy kilka chwil, aby stać się posiadaczem rachunku walutowego i móc wykonywać różnego rodzaju operacje płatnicze aż w 10 różnych walutach.

Podobne produkty PKO BP

pko konto osobiste
pko konto oszczędnościowe
pko lokata

Konto walutowe PKO BP – opinie

Czym wyróżnia się konto walutowe PKO BP? Opinie na ten temat są jasne i wskazują na fakt darmowego prowadzenia rachunku przy zachowaniu warunków umowy oraz aż 10 dostępnych kursów walut dla każdego klienta. Według konsumentów alternatywą dla PKO BP konto walutowe jest usługa oferowana przez serwis Paypal, który daje możliwość realizacji płatności w sklepach internetowych i nie tylko z możliwością przewalutowywania środków. Możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, prosta obsługa rachunku oraz zerowe koszty to główne cechy, jakie doceniają klienci banku PKO BP.

Konto walutowe PKO BP – czy warto je mieć?

Zdecydowanie warto posiadać konto walutowe PKO. Wypłata z bankomatu nie generuje żadnych dodatkowych kosztów pod warunkiem, że odbywa się w rodzimej walucie dla danego kraju. Każdy, kto posiada w PKO BP konto walutowe, może całkowicie za darmo realizować przelewy zagraniczne oraz płacić kartą wielowalutową, dzięki czemu zainteresowanie tego typu usługami bankowości stale wzrasta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tej instytucji w zakresie kont walutowych oraz podpisania umowy o świadczenie tego typu usług.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

4.1/5 - (10 oddanych głosów)