Lokaty to bardzo ciekawa forma lokowania kapitału, który ma możliwość w określonym czasie wypracować pewien dochód. Ostateczna kwota zysku jest zależna w dużej mierze od tego, ile zainwestuje dana osoba oraz jakie będzie oprocentowanie lokaty w skali roku. Bank ING jest jedną z instytucji działającej na terenie kraju, która posiada rozbudowaną ofertę lokat zarówno dla nowych, jak i obecnych konsumentów.

RANKING LOKAT >> >>

Lokata ING – kto może ją założyć?

Jeśli chodzi o bank ING, lokata może zostać założona przez każdą osobę, która ukończyła 18 rok życia i posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Warto zauważyć, że lokaty bankowe pozwalają na wypracowanie pasywnego zysku przez zgromadzone na koncie oszczędności. ING umożliwia szybkie założenie lokaty praktycznie każdemu, niezależnie od tego czy jest to klient banku, czy też nie. Warto wiedzieć, że lokaty bankowe są przeznaczone dla osób posiadających nieco większe oszczędności ze względu na to, iż oprocentowanie lokat ING pomimo swojej atrakcyjności pozwala wypracować widoczne zyski dopiero od znacznych kwot oszczędności.

Inne konta w ING

ing konto osobiste
ing konto oszczędnościowe
ing konto walutowe

ING Lokata – rodzaje

Warto wiedzieć, że wszystkie konta oszczędnościowe są podobnie oprocentowane, jak lokaty. ING oddziały banku obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. ING lokata występuje w kilku różnych odmianach. Może to być rachunek terminowy, na który wpłaca się określoną sumę pieniędzy. Czas trwania lokaty wynosi 3 miesiące, a oprocentowanie dla tego typu oszczędzania jest stałe. Warto jednak wspomnieć, że ta forma lokowania środków jest dostępna wyłącznie dla klientów posiadających konta oszczędnościowe w tym banku. Lokaty w ING są dobrze oprocentowane i występują także w formie lokaty z funduszem. Ciekawostką jest fakt, że w ofercie banku są dostępne do wyboru różnego rodzaju fundusze z podziałem na różnego rodzaju obligacje. W ING lokaty na nowe środki są ciekawą formą oszczędzania, która jest atrakcyjnie oprocentowana i umożliwia pasywny zarobek nawet przy niewielkich kwotach inwestycji. 

Jak założyć lokaty w ING?

Lokaty ING wyróżniają się tym, że są łatwe w założeniu i wymagają jedynie posiadania konta oszczędnościowego. Sama procedura otwarcia lokaty jest prosta i można ją przeprowadzić całkowicie online bez zbędnych formalności. Wystarczy posiadać aktualny dowód osobisty i pełną zdolność do czynności prawnych. Warto wiedzieć, że darmowe pożyczki w bankach praktycznie nie istnieją, dlatego pasywny zarobek w formie lokaty może stanowić dobrą formę zabezpieczenia finansowego na przyszłość. Cały proces założenia lokaty można opisać w kilku krokach:

  • Wypełnienie wniosku online lub stacjonarnie w placówce
  • Założenie konta oszczędnościowego
  • Wpłata środków
  • Przekazanie środków na poczet lokaty
  • Wypłata wypracowanych zysków po upływie czasu trwania umowy lub ich wpłata na nową lokatę

Jak widać, cała procedura założenia lokaty niezależnie od jej typu jest prosta i nie wymaga załatwiania wielu formalności. Zarówno stali klienci tego banku, jak i nowi mogą skorzystać z takiej możliwości bez ryzyka utraty wypracowanych zysków. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają pewne oszczędności i nie wiedzą, w jaki sposób je zainwestować. Pomimo tego, że wysokość zysków na lokatach nie jest zbyt duża, szczególnie przy mniejszych kwotach to jednak to dobra forma lokowania dodatkowej gotówki, aby wypracować zysk pasywny bez ryzyka jego utraty.

Lokaty ING – opinie

Lokaty w ING wyróżniają się przejrzystymi warunkami współpracy oraz dużą możliwością dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb konsumenta. Warto zwrócić uwagę na fakt, że lokata z funduszem ING opinie posiada na bardzo dobrym poziomie ze względu na duże zadowolenie konsumentów korzystających z tego typu usług. Prostota wnioskowania, możliwość załatwienia formalności online oraz atrakcyjne oprocentowanie to główne aspekty, jakie wpływają na pozytywne recenzje konsumentów na temat tego typu usług banku ING.

Czy warto założyć lokatę w ING?

Oczywiście, że warto założyć lokaty ING. Czy się opłaca? Najlepiej przekonać się samemu i sprawdzić ofertę tego banku udając się do placówki stacjonarnej. Lokaty w ING charakteryzują się atrakcyjnym oprocentowaniem oraz możliwością wpłaty dowolnej kwoty w celu wypracowania dodatkowego zarobku. Warto zwrócić też uwagę na to, że czas trwania jest stosunkowo krótki jeśli chodzi o ING lokaty. Oprocentowanie jest także na tyle atrakcyjne, że nawet osoby z niewielkim wkładem na rachunku mogą wypracować widoczne zyski.

Bank ING jest instytucją, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, szczególnie jeśli chodzi o ofertę dotyczącą lokat. Takie działania przekładają się nie tylko na zadowolenie klientów, ale także możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb konsumentów chcących skorzystać z oferty finansowej tego przedsiębiorstwa. Decydując się na założenie rachunku oszczędnościowego, można w pełni korzystać z bogatej oferty lokat o różnym stopniu ryzyka i zysku, dlatego z pewnością każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

Sprawdź lokaty w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)