Lokaty bankowe już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów posiadających znaczne oszczędności. Ta forma oszczędzania długoterminowego pozwala na wypracowanie realnych zysków przy spełnieniu podstawowych warunków, jakie stawia dana instytucja finansowa. Czy warto posiadać lokatę w banku CA? Sprawdźmy!

RANKING LOKAT BANKOWYCH >>

Lokaty Credit Agricole – rodzaje

Credit Agricole lokaty udostępnia w wielu różnych odmianach dopasowanych do potrzeb wszystkich konsumentów. Najpopularniejsze z nich, to:

 1. Lokata mobilna dla nowych klientów.
 2. Lokata na nowe środki. 
 3. Mobilna lokata dynamiczna.
 4. Lokaty terminowe.
 5. Lokaty terminowe w obcych walutach.

Na chwilę obecną lokaty w Credit Agricole występują w pięciu podstawowych wariantach. Warto oczywiście wiedzieć, jakie warunki oferuje każda z nich, aby dobrać jak najlepsze rozwiązanie pozwalające na zwiększenie swoich oszczędności. Każda lokata Credit Agricole charakteryzuje się innym oprocentowaniem, czasem trwania oraz sposobem naliczania odsetek.

Lokata mobilna dla nowych klientów

Główną cechą charakterystyczną dla tej lokaty jest fakt, iż każdy nowy klient banku może z niej skorzystać już w ciągu 14 dni od czasu otwarcia nowego rachunku. Dodatkowo można ją założyć przez bankowość mobilną CA24 i liczyć na ciekawe oprocentowaniem 3% w skali roku. Bank Credit Agricole wdrożył ten typ lokaty do oferty, aby przyciągnąć uwagę nowych klientów i zachęcić ich do korzystania z innych swoich usług.

Lokata na nowe środki

W Credit Agricole lokata na nowe środki charakteryzuje się przede wszystkim wydłużonym czasem jej trwania. Okres ten może wynosić od 180 dni do nawet 3 lat. Warto też nadmienić, że wszystkie osoby posiadające konta bankowe, która otworzy tę lokatę, może liczyć na oprocentowanie 2% w skali roku oraz wygodny dostęp do rachunku poprzez aplikację mobilną.

Mobilna lokata dynamiczna

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, czy lokaty w Credit Agricole są bezpieczne. Biorąc pod uwagę warunki, jakie proponuje ta instytucja oraz fakt, że lokaty bankowe są zabezpieczone Funduszem Gwarancyjnym po podpisaniu umowy, jak najbardziej można spać spokojnie. Lokata mobilna Credit Agricole to doskonała opcja dla dynamicznych osób, które chcą bez ryzyka wpłacać i wypłacać środki z lokaty bez ryzyka utraty zysków. Ten typ lokaty dostępny jest na okres minimum 1 roku z opcją ciągłego zwiększania oprocentowania w skali miesiąca.

Lokaty terminowe

Każda lokata tradycyjna Credit Agricole zawierana jest na określony czas. Ta instytucja pozwala na otwarcie takiego rachunku na okres od miesiąca do 3 lat. Można ją uruchomić w dowolnej placówce oraz przez bankowość mobilną lub serwis transakcyjny. Nie ulega wątpliwości, że pod względem warunków w Credit Agricole lokaty terminowe cieszą się największym uznaniem wśród klientów w całym kraju.

Lokaty terminowe w obcych walutach

W Credit Agricole lokata walutowa to ciekawe rozwiązanie dla osób posiadających oszczędności w obcej walucie. Na tę chwilę bank CA udostępnia lokatę dla walut w EUR, GBP i USD. Warto też wiedzieć, że w większości przypadków przelewy oraz wypłata środków z tego rachunku są w pełni darmowe.

Inne konta w Credit Agricole

credit agricole konto osobiste
credit agricole konto oszczędnościowe
credit agricole konto walutowe

Lokaty Credit Agricole – oprocentowanie

Tabela oprocentowania lokat Credit Agricole zawiera wszelkie składowe dotyczące tego, z czego składa się oprocentowanie oraz na jakich zasadach naliczane są wypracowane po czasie odsetki. Poniżej znajduje się tabela z podstawowym oprocentowaniem dla każdego rachunku.

Nazwa lokaty Oprocentowanie
Mobilna dla nowych klientów 3%
Na nowe środki Od 1,5% do 3% w zależności od czasu trwania umowy
Mobilna lokata dynamiczna Zmienne wraz ze wskaźnikiem WIBOR (od 1,5%)
Terminowa Stałe według tabeli bankowej
Terminowa – walutowa Stałe według tabeli bankowej

Czy warto zostać klientem banku Credit Agricole? Oprocentowanie lokat mówi samo za siebie. Posiadając jakiekolwiek oszczędności w dowolnej walucie i wysokości, zdecydowanie warto otworzyć nową lokatę w CA.

Warunki dla każdego typu lokaty są inne, a więc aby wybrać najlepszą z nich, wystarczy określić swoje preferencje i to wszystko. Ciekawą alternatywą dla lokat jest konto oszczędnościowe, które jednak nigdy nie wygeneruje takich zysków, jak np. lokata walutowa Credit Agricole. 

Czym wyróżniają się lokaty Credit Agricole?

Jaka jest aktualna oferta banku Credit Agricole? Lokaty bez podatku belki i inne to wysoce atrakcyjne propozycje współpracy dla każdego konsumenta. Oczywiście można przeanalizować dokładnie ranking kont oszczędnościowych, ale ostatecznie to lokaty pozwolą na wypracowanie realnie widocznych zysków. 

Oprocentowanie lokat Credit Agricole to podstawowa cecha wyróżniająca tego typu produkty finansowe dostępne w ofercie tej instytucji. Kolejne cechy, jakimi wyróżniają się lokaty w CA, to:

 • dostęp z poziomu aplikacji mobilnej;
 • możliwość otwarcia rachunku w placówce, przez Internet i na infolinii;
 • opcja skorzystania z oferty ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem.

W przypadku banku Agricole lokaty cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród konsumentów. Wystarczy kilka chwil, by zapoznać się z aktualną ofertą i podjąć decyzję o nawiązaniu współpracy i ulokowaniu swoich oszczędności właśnie w tym banku.

Lokata Credit Agricole – opinie

CA stawia przede wszystkim na zadowolenie swoich konsumentów, co przekłada się na wiele pozytywnych recenzji w sieci. Czy warto posiadać w banku Credit Agricole lokaty? Oferta banku jest o tyle atrakcyjna, iż pozwala dostosować rachunek warunkami bezpośrednio do indywidualnych potrzeb każdego konsumenta. Jednym z najchętniej wybieranych produktów jest Credit Agricole – lokata dynamiczna. Dzięki niej wpłata i wypłata środków odbywa się dynamicznie bez ryzyka utraty zysków i wysokiego oprocentowania lokaty. Klienci tej instytucji doceniają przede wszystkim;

 • wygodny dostęp do środków na lokacie;
 • przejrzyste warunki współpracy;
 • brak ukrytych kosztów;
 • wiele lokat do wyboru o różnym czasie trwania umowy.

Powyższe czynniki to główne cechy, jakie są doceniane przez klientów Credit Agricole. Lokaty – opinie mają wpływ na potencjalnych nowych kontrahentów, dlatego bank kładzie tak mocny nacisk na jak najlepsze stosunki na linii: konsument – bank.

Credit Agricole lokata – jak ją założyć?

Założenie nowej lokaty w banku CA to bardzo prosty proces. Jest na to kilka sposobów, a mianowicie:

 • wizyta w wybranym oddziale CA;
 • otwarcie lokaty przez serwis Internetowy;
 • otwarcie lokaty w aplikacji CA24;
 • kontakt z doradcą przez infolinię.

Jak widać, sposobów na założenie nowej lokaty jest wiele, a najwygodniejszym z nich na pewno jest serwis transakcyjny. Wystarczy posiadać własne konto bankowe w CA, aby móc zalogować się do portalu i założyć nową lokatę na preferencyjnych warunkach.

Czy warto założyć lokatę w Credit Agricole?

Zdecydowanie warto nawiązać współpracę z tym bankiem w kwestii prowadzenia lokaty oszczędnościowej. Tego typu produkty finansowe oferowane przez tę instytucję cieszą się ogromną popularnością ze względu na przejrzyste warunki oraz możliwość wypracowania realnych zysków np. w skali roku.

Wystarczy udać się do dowolnej placówki CA i porozmawiać z doradcą o szczegółach wybranej oferty. Ta instytucja stawia przede wszystkim na zadowolenie konsumenta, dlatego stale zmienia swoją ofertę i dopasowuje ją do indywidualnych potrzeb klientów.

Konto oszczędnościowe czy lokata? 

Wiele osób waha się pomiędzy rachunkiem oszczędnościowym a lokatą. W przypadku tego banku nie ma to jednak większego znaczenia, gdyż każda z propozycji współpracy pozwala na komfortowe zarządzanie oszczędnościami bez ryzyka utraty środków. Nie ulega jednak wątpliwości, że lokaty bankowe w CA umożliwiają wypracowanie znacznie większych zysków, biorąc pod uwagę długoterminową współpracę.

Warto pamiętać, że opcja wypłaty środków bez utraty odsetek dotyczy tylko wybranych lokat. Jeśli chodzi o lokaty terminowe wypłata gotówki przed zakończeniem umowy skutkuje utratą wypracowanych odsetek.

Lokata w Credit Agricole a zyski

Realne zyski wynikające z prowadzenia lokaty w banku CA można obliczyć z prostego wzoru. Wystarczy pomnożyć zdeponowaną kwotę przez ilość dni trwania umowy oraz oprocentowanie, a otrzymany wynik podzielić przez 365. Co ważne, należy także uwzględnić 19% podatek od zysków kapitałowych.

Likwidacja lokaty przed zakończeniem okresu obowiązywania umowy

Wiele osób zamyka otwartą wcześniej lokatę przed czasem, w jakim powinna się samoistnie zakończyć. Najczęściej skutkuje to utratą wszystkich wypracowanych odsetek, szczególnie w przypadku lokat terminowych. Jeśli wiemy, że zainwestowana gotówka będzie nam potrzebna dobrym pomysłem jest otwarcie lokaty dynamicznej lub takiej z krótkim terminem obowiązywania.

Ile może trwać lokata w Credit Agricole?

Lokaty w banku Credit Agricole mogą zostać uruchomione nawet na miesiąc. Najdłuższy czas trwania jednej lokaty to aż 3 lata. Dodatkowo w ramach takiej oferty można liczyć na zmienne oprocentowanie lub stale zwiększające się wraz z upływem kolejnych miesięcy trwania umowy. 

Kto może otworzyć lokatę w Credit Agricole?

W banku CA lokatę może otworzyć praktycznie każda osoba dorosła posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i ukończone 18 lat. Warto też zaznaczyć, że do komfortowego korzystania z lokaty i zarządzania swoimi finansami niezbędne będzie konto bankowe.

Osoby poszukujące możliwości pomnażania swoich oszczędności oraz opcji na bezpieczne ulokowanie dodatkowych środków powinny koniecznie zainteresować się propozycją współpracy od tego banku. Założenie lokaty w CA to kilka kliknięć i minimum formalności. Stałe lub zmienne oprocentowanie, różne czasy trwania umowy oraz dynamiczne warunki współpracy to główne atuty, jakimi wyróżniają się te lokaty spośród innych dostępnych na rynku.

Sprawdź lokaty w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)