Lokaty bankowe to doskonała opcja pozwalająca na wypracowanie dodatkowego dochodu bez większego wysiłku. Każdy, kto posiada jakiekolwiek dodatkowe środki pieniężne, może wpłacić je bezpośrednio na rachunek oszczędnościowy i poczekać aż odsetki umowne zostaną naliczone. Wiele instytucji proponuje taką formę oszczędzania. Sprawdźmy, jak na tle innych wypada bank BNP.

RANKING LOKAT >>

BNP Paribas lokaty – rodzaje

Jeśli chodzi o bank BNP Paribas, lokata występuje w czterech różnych odmianach dopasowanych do potrzeb większości konsumentów. Do najpopularniejszych typów lokat dostępnych w aktualnej ofercie BNP Paribas, zaliczamy:

  • Lokatę GoOnline;
  • Lokatę GoMobile;
  • Lokatę dla Samodzielniaka;
  • Lokatę standardową w PLN.

Każda powyższa lokata ma inne warunki i dopasowana jest do potrzeb konkretnego konsumenta. Wystarczy zapoznać się z podstawowymi warunkami umownymi, aby wybrać najlepszą firmę oszczędzania dla siebie. Poniższa tabela przedstawia najważniejsze cechy każdej z lokat.

Lokata GOonline Lokata GOmobile Lokata dla Samodzielniaka Lokata Standardowa w PLN
Oprocentowanie 0,01% w skali roku Oprocentowanie 0,01% w skali roku Oprocentowanie 0,3% w skali roku Oprocentowanie 0,01% w skali roku
Wiele okresów lokacyjnych do wyboru Dostępna od 1000 złotych Kwota minimalnego wkładu to tylko 100 złotych Aż 6 okresów lokacyjnych do wyboru
Niska kwota minimalnego wkładu 3-miesięczny czas trwania lokaty Możliwość otwarcia lokaty online Minimalna kwota wkładu na poziomie 1000 złotych
Wnioskowanie przez internet, telefon i stacjonarnie Dostęp do rachunku przez bankowość internetową i mobilną Dostęp do rachunku online i stacjonarnie

W przypadku banku BNP Paribas lokaty charakteryzują się przede wszystkim wygodnym dostępem do rachunku, niskimi kwotami minimalnymi oraz wieloma opcjami czasu lokacyjnego do wyboru. Jakie jeszcze rachunki można założyć, będąc klientem BNP Paribas? Lokata na nowe środki to również wygodny sposób na oszczędzanie i wypracowanie pasywnego dochodu. Doskonałym wyborem jest też lokata progresywna BNP Paribas charakteryzująca się preferencyjnymi warunkami współpracy. 

To ważne! Każdy, kto posiada własne konto oszczędnościowe, może bez żadnego problemu założyć też lokatę na dowolny cel.

Inne konta w BNP Paribas

bnp konto osobiste
bnp konto oszczędnościowe
bnp konto walutowe

Jak założyć lokatę w BNP Paribas?

Sam proces złożenia wniosku o założenie lokaty jest bardzo prosty. W zależności od wybranej oferty dyspozycję można złożyć:

  • Przez przeglądarkę internetową; 
  • Mobilnie;
  • Osobiście w oddziale.

Warto jednak wiedzieć, że nie każda z lokat pozwala na użycie wszystkich powyższych form kontaktu. Niektóre rachunki dostępne w ofercie mają pewne ograniczenia odnoszące się do sposobu wnioskowania.

Lokata BNP Paribas – opinie

Jakie warunki współpracy doceniają konsumenci BNP Paribas? Lokata według opinii klientów to przede wszystkim wygoda użytkowania, możliwość wypracowania dodatkowych oszczędności bez wysiłku oraz miejsce do bezpiecznego przechowywania swoich zaoszczędzonych pieniędzy. Większość osób docenia takie aspekty, jak:

  • Różne okresy lokacyjne do wyboru;
  • Możliwość wnioskowania o lokatę przez internet, mobilnie i stacjonarnie;
  • Ciekawe oprocentowanie pozwalające na wypracowanie widocznych zysków.

W przypadku BGŻ BNP Paribas oprocentowanie lokat jest na tyle atrakcyjne, że coraz większa liczba konsumentów w całym kraju decyduje się na nawiązanie współpracy z tą instytucją finansową.

Czy warto założyć własną lokatę w BNP Paribas?

Zdecydowanie warto założyć różnego rodzaju lokaty, a także rachunek, jakim jest lokata strukturyzowana. BNP Paribas daje swoim klientom wiele możliwości oszczędzania, dzięki czemu zdobycie dodatkowych środków staje się dziecinnie proste. Założenie lokaty oszczędnościowej to bardzo dobra decyzja nawet w przypadku osób nieposiadających dużych oszczędności.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą banku dostępna zarówno stacjonarnie, jak i na oficjalnej stronie internetowej BNP. Lokata to doskonałe miejsce do bezpiecznego ulokowania swoich dodatkowych środków oraz szansa na zdobycie dodatkowego pasywnego dochodu.

Sprawdź lokaty w innych bankach

3.7/5 - (3 oddanych głosów)