Komisja Nadzoru Finansowego wpisała Citi Handlowy na listę instytucji inwestycyjnych. To bardzo dobre poruszenie ze strony tego banku. Dzięki temu w ofercie klienci mogą znaleźć usługi maklerskie dopasowane do swoich potrzeb finansowych. Jak w praktyce działa rachunek maklerski w Citi? Oto kilka ważnych informacji.

RANKING KONT MAKLERSKICH >>

Konto maklerskie Citi Handlowy – czym się wyróżnia?

Konto maklerskie Citi Handlowy to przede wszystkim maksimum bezpieczeństwa ulokowanych środków oraz wiele możliwości inwestowania. Pomaganie swoich oszczędności w Citi Handlowy jest dziecinnie proste. Do głównych cech wyróżniających ten produkt finansowy, zaliczamy:

 • odroczone terminy płatności;
 • możliwość połączenia konta maklerskiego z rachunkiem osobistym;
 • łatwy dostęp do pomocy doradców inwestycyjnych;
 • obsługa konta przez Internet i stacjonarnie;
 • automatyczne zasilanie rachunku;
 • przejrzysta tabela opłat za transakcje dodatkowe nieuwzględnione w ofercie.

Konto maklerskie Citi Handlowy, bank pozwala otworzyć każdemu, kto posiada jakiekolwiek środki do inwestowania oraz własny rachunek bankowy (najlepiej CitiKonto). Decydując się na skorzystanie z usług maklerskich tej instytucji, można przede wszystkim liczyć na realne zyski i zwrot zainteresowanych środków. Klienci posiadający konta maklerskie w Citi mogą skorzystać też z dodatkowych usług takich, jak:

 • doradztwo w zakresie akcji zagranicznych;
 • wsparcie indywidualnego maklera;
 • dostęp do analiz rynków akcji w kraju i za granicą;
 • dostęp do platformy online lub obsługi telefonicznej;
 • możliwość kupna akcji na ponad 20 giełdach na całym świecie.

Co ciekawe, klienci sprzedający i nabywający papiery wartościowe mogą je przekazywać poprzez obsługę bezpośrednio w placówkach banku. Tym zadaniem zajmuje się Dyrektor ds. współpracy z klientem.

Inne konta oferowane przez Citi Handlowy

citi handlowy konto szczędnościowe
citi handlowy konto walutowe
citi handlowy lokata

Indywidualny makler – czy warto mieć konto maklerskie w Citi Handlowy?

Jedną z ciekawych opcji, jakie oferuje rachunek inwestycyjny Citi Handlowy jest dostęp do wsparcia doświadczonego maklera. Czym jednak zajmuje się osoba na tym stanowisku? Każdy klient może skorzystać z usługi w zakresie:

 • przygotowania rekomendacji;
 • prezentowania informacji na temat aktualnej sytuacji na giełdzie;
 • wysyłania komunikatów SMS;
 • monitorowania aktyw klienta oraz ich wycena;
 • realizacja inwestycji według działania ustalonego z klientem.

Jak widać, rachunek maklerski Citi Handlowy to nie tylko zwykłe konto w banku. Będąc klientem tej instytucji finansowej, można poczuć się maksymalnie bezpiecznie. Warto też nadmienić, że bank dokłada wszelkich starań, by zapewnić dostęp do usług maklerów niezależnie od pory dnia.

Jak skontaktować się z maklerem? Informacje dla posiadaczy konta maklerskiego w Citi Handlowy

Banki na terenie Polski dają swoim klientom różne formy kontaktu. Jeśli chodzi o usługi maklerskie Citi Handlowy, bank pozwala na kontakt poprzez:

 • stacjonarne placówki na terenie kraju;
 • infolinię pod numerem 22 692 22 0;
 • serwis Internetowy.

Warto nadmienić, że infolinia w przypadku usług maklerskich dostępna jest przez całą dobę. Każdy klient może w ramach tej usługi zlecić dyspozycję kupna lub sprzedaży akcji, ale nie tylko. Na infolinię można zadzwonić w celu uzyskania pomocy w rozwiązywaniu problemów np. zablokowanym dostępie do rachunku maklerskiego online.

To warto wiedzieć! Papiery wartościowe będące przedmiotem zbycia nie są zagwarantowane przez Skarb Państwa ani Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak założyć konto maklerskie w Citi Handlowy?

Niewiele osób wie, czym w rzeczywistości jest konto maklerskie Citi Handlowy. Jak założyć taki rachunek? Poniżej przedstawiamy krótki poradnik. Dzięki temu otwarcie nowego rachunku będzie dziecinnie proste i przyjemne. Ten typ konta założymy na dwa sposoby:

 • osobiście w wybranym oddziale;
 • przez bankowość elektroniczną.

Aby założyć rachunek maklerski, warto mieć własne konto osobiste w tym banku. Dzięki temu zarówno proces wnioskowania, jak i zarządzanie inwestycjami jest o wiele łatwiejsze. Zakładając konto przez Internet, musisz:

 1. Założyć konto CitiKonto lub Citigold Private Client.
 2. Uruchomić rachunek maklerski.
 3. Zapewnić odpowiednie środki na koncie.
 4. Rozpocząć inwestycję.

Uruchomienie konta maklerskiego jest dość prostym procesem. Wystarczy kilka chwil, aby uzyskać dostęp do analiz giełdowych oraz możliwości inwestowania w dowolne akcje i obligacje.

Rachunek maklerski da się założyć też w wybranych oddziałach Citi Handlowy. Na miejscu można nie tylko otworzyć rachunek inwestycyjny, ale także zarządzać kupnem i sprzedażą akcji, obligacji i papierów wartościowych. Wszystkie adresy, gdzie przyjmowani są klienci inwestycyjni banku Citi Handlowy znajdują się na oficjalnej stronie Internetowej tej instytucji.

Konto maklerskie Citi Handlowy – prowizje i opłaty

Praktycznie zawsze prowadzeniem rachunku w banku wiąże się z koniecznością uiszczania opłat np. za dodatkowe transakcje. Instytucje finansowe często nie pobierają opłat za prowadzenie i otwarcie rachunku. Nie inaczej jest w przypadku konta inwestycyjnego Citi handlowy. Wystarczy zapoznać się z podstawową ofertą, aby zauważyć, iż jest to mocno atrakcyjna oferta pod względem kosztów. 

Konto maklerskie Citi Handlowy prowizje i wszelkie opłaty zawiera w ogólnodostępnej tabeli na stronie Internetowej. Poniższa tabela przedstawia podstawowe koszty związane z korzystaniem z usługi, jaką jest konto maklerskie. Citi Handlowy koszty w tym przypadku przedstawia następująco:

Otwarcie konta 0 złotych
Prowadzenie konta 0 złotych
Aneks do umowy 0 złotych
Przekroczenie terminu płatności odroczonej 0,5% wartości zobowiązania, ale nie mniej niż 50 złotych
Zmiana imiennych akcji na okaziciela 50 złotych

Oczywiście powyższe dane to tylko podstawowe informacje, stanowiące warunki korzystania z usługi – konto maklerskie. Citi Handlowy opłaty pobiera tylko za wyszczególnione czynności. Wykonywanie dyspozycji, zlecenia przelewów w obcych walutach oraz przeniesienie papierów wartościowych – to transakcje i zlecenia, które podlegają dodatkowym opłatom.

Uwaga! Samo prowadzenie rachunku, jak i korzystanie z pomocy maklera jest całkowicie darmowe dla wszystkich klientów.

Konto maklerskie Citi Handlowy – opinie

Konsumenci na terenie kraju doceniają przede wszystkim: 

 • wygodny dostęp do rachunku;
 • możliwość połączenia konta osobistego i maklerskiego;
 • szybka wpłata i wypłata środków;
 • darmowy dostęp do analiz rynku i pomocy maklera;
 • przejrzyste warunki współpracy.

To tylko podstawowe elementy, jakie doceniane są przez osoby posiadające konto maklerskie Citi Handlowy. Opinie to główny wyznacznik atrakcyjności oferty banku. Każdy, kto zdecyduje się na rachunek bankowy z usługami maklerskimi, może liczyć na szybkie przychody i bezproblemową wypłatę należnych środków.

Wiele osób ceni sobie także wygodny sposób zarządzania swoimi inwestycjami. Można to robić online lub poprzez dedykowaną infolinię maklerską. To kolejny aspekt przekładający się na zwiększone zainteresowanie usługami maklerskimi tej instytucji finansowej.

Zachęcamy do zapoznania się z propozycją współpracy od tego banku w zakresie inwestowania na rynkach krajowych i zagranicznych. Tego typu produkty finansowe banku Citi Handlowy znajdują szerokie grono odbiorców, doceniających ich funkcjonalność, przejrzysty interfejs serwisu Internetowego oraz brak ukrytych kosztów.

Sprawdź konta maklerskie w innych bankach

5/5 - (4 oddanych głosów)