Ze względu na ciągłe bogacenie się wielu grup społecznych banki starają się dostosować swoją ofertę bezpośrednio do potrzeb takich konsumentów. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość założenie konta maklerskiego, które pozwala na inwestycję w akcje, obligacje oraz różnego rodzaju kontrakty i fundusze. To bardzo dobra forma lokowania oszczędności, która pozwala w stosunkowo krótkim czasie wypracować widoczne zyski.

Konto maklerskie ING – kto może je mieć? 

Niewiele osób wie, że może bez żadnego problemu założyć własne konto maklerskie. ING daje taką możliwość każdemu, kto chce zacząć zarabiać na swoich oszczędnościach. Warto zauważyć, że rachunek maklerski ING może posiadać każdy, kto ukończył 18 rok życia i posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Poza tym bank nie stawia żadnych dodatkowych warunków odnoszących się do tego, kto może założyć konto maklerskie.

RANKING KONT MAKLERSKICH >>

Jak założyć konto maklerskie w ING?

Sama procedura, która pozwala założyć konto maklerskie ING, jest bardzo prosta i nie wymaga wielu formalności. Wniosek można złożyć osobiście w każdym oddziale ING, telefonicznie lub poprzez dedykowaną aplikację banku. Do weryfikacji będzie potrzebny jedynie dowód osobisty, konto bankowe oraz aktualny numer telefonu. Cały proces złożenia wniosku aż do docelowego założenia rachunku trwa zaledwie 10 minut. Warto też zauważyć, że wnioskując online, umowę można podpisać w obecności kuriera, który dostarczy ją w ciągu 2-3 dni od daty wydania dyspozycji przez bank ING. Rachunek maklerski to wygodna forma lokowania swoich oszczędności pozwalająca na wypracowanie widocznych zysków w określonym umową czasie. Aplikacja ING zainstalowana na telefonie umożliwia założenie takiego konta bez zbędnych formalności, a swoją tożsamość można potwierdzić nawet zwykłym selfie przesłanym przy pomocy programu mobilnego.

Inne konta oferowane przez ING

ing konto oszczędnościowe
ing konto walutowe
ing lokata

Konto maklerskie ING – opinie

Na temat tego, jak działa konto maklerskie ING, opinie są jednoznaczne. Konsumenci wykazują swoje duże zadowolenie z obsługi przez tę instytucję oraz aprobatę dla oferty finansowej biura maklerskiego online. Zakładając rachunek maklerski ING, warto sprawdzić recenzje konsumentów na temat działania takiego konta. W tym przypadku opinie klientów są bardzo dobre i wskazują na wiele zalet wynikających ze skorzystania z takiej formy lokowania swoich oszczędności. Zachęcamy także do podzielenia się swoimi odczuciami, aby każdy kolejny konsument mógł łatwiej podjąć decyzję o współpracy.

Dom maklerski ING – czy to naprawdę działa?

Biorąc pod lupę sposób działania banku ING, dom maklerski wydaje się być sensownym pomysłem ze strony banku. Można powiedzieć, że konto umożliwiające zarządzanie akcjami i obligacjami jest pewnym zalążkiem do tego, aby ta instytucja stała się prawdziwym domem maklerskim na miarę dzisiejszych, zaawansowanych technologicznie czasów. Oprócz tego, że każdy klient tego banku może skorzystać z formy współpracy polegającej na nieco bardziej ryzykownych inwestycjach, warto też zauważyć, że same władze banku podejmują konkretne kroki w celu rozszerzenia swojej oferty. Czy dom maklerski ING ma właściwie sens? Według wielu konsumentów tak choćby ze względu na możliwość stacjonarnego zarządzania swoimi oszczędnościami i inwestycjami podczas kontaktu bezpośredniego z doradcą dostępnym w danej placówce. Podsumowując, sam fakt powstania domu maklerskiego ING jest dość ciekawy, jednak aby cały ten proces był w pełni funkcjonalny, należy zadbać o wiele aspektów współpracy w tym zakresie po obu stronach.

Kto powinien założyć rachunek maklerski w ING?

Każdy, kto jest w stanie wypracować stałe, miesięczne oszczędności powinien pomyśleć o założeniu rachunku maklerskiego w ING. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli wypracować konkretne zyski w dość krótkim czasie. Bank ING ze względu na dopasowanie się do konsumentów pozwala też na wybór wariantu konta zależne od tego, w jakiej wysokości środki będą na nim inwestowane.

Czy warto mieć rachunek maklerski w ING?

Zdecydowanie warto posiadać takie konto do zarządzania inwestycją w akcje, obligacje i nie tylko. Pozwala to na szybkie wypracowanie zysków z możliwością indywidualnego dostosowania stopnia ryzyka. Czym wyróżnia się jednak ING konto maklerskie? Opinie na temat funkcjonowania tej usługi mówią jasno, że prosty interfejs, obsługa mobilna oraz bogata oferta akcji i obligacji to nie jedyne atuty takiego konta. Warto też wspomnieć o zerowym oprocentowaniu oraz ofercie dostosowanej dla osób inwestujących na rachunku kwoty powyżej 10 000 złotych miesięcznie.

Sprawdź konta maklerskie w innych bankach

4/5 - (5 oddanych głosów)