Kupno akcji, obligacji i papierów wartościowych to główne funkcjonalności domów maklerskich dostępnych online. Dzięki nim można łatwo zarządzać swoimi inwestycjami oraz przelewać środki przeznaczone na nowe inwestycje. Obecnie wiele osób poszukuje wygodnych rozwiązań maklerskich, przez co bank Pekao stworzył swoją własną ofertę w tym zakresie.

Konto maklerskie Pekao – warunki

Jeśli chodzi o konto maklerskie Pekao, trzeba nadmienić, iż umożliwienia korzystanie z wielu możliwości inwestycyjnych w Polsce i na całym świecie. Ciekawostką jest też fakt, że każdy, kto posiada rachunek maklerski Pekao, może bez problemu zlecać transakcje pakietowe oraz zlecenia do dyspozycji maklera, czyli DDM. Mając konto maklerskie Pekao, można dokonywać wielu transakcji polegających na kupnie i sprzedaży akcji, obligacji i papierów wartościowych. Bank udostępnia także nowoczesny serwis analityczny, z którego w ramach współpracy mogą korzystać wszyscy konsumenci. Nowoczesne konto maklerskie przeznaczone jest dla osób indywidualnych, które pragną w jakiś sposób zainwestować swoje oszczędności. Dom maklerski Pekao umożliwia wykonywanie szeregu operacji dostępnych online z dowolnego miejsca na ziemi. Znacznie ułatwia to realizację wszelkich inwestycji oraz przelewanie środków na rachunki indywidualne po wypracowaniu zysków.

RANKING KONT MAKLERSKICH >>

Jak założyć konto maklerskie w Pekao?

Wszystkie osoby, które potrzebują nowoczesnych rozwiązań finansowych, powinny wiedzieć, jak założyć w Pekao konto maklerskie. Aby otworzyć nowy rachunek maklerski w tym banku, trzeba udać się do punktu obsługi maklerskiej Pekao. Dom maklerski pozwala na podpisanie umowy o świadczenie usług finansowych polegających na zarządzaniu akcjami, obligacjami oraz papierami wartościowymi. Sama procedura założenia konta jest prosta. Wystarczy posiadać aktualny dowód osobisty, przelać z góry określoną kwotę na rachunek maklerski oraz dokonać pierwszej transakcji inwestycyjnej. Bank Pekao umożliwia zarządzanie kontem całkowicie online po jego aktywacji. Warto też wspomnieć, że ta instytucja pozwala na wyznaczenie pełnomocnika, który w imieniu właściciela rachunku może realizować wszelkiego rodzaju operacje.

Inne konta oferowane przez Pekao

pekao konto oszczędnościowe
pekao konto walutowe
pekao lokata

Konto maklerskie w Pekao – opłaty

Biuro maklerskie Pekao SA nie pobiera żadnych ukrytych opłat za prowadzenie indywidualnego rachunku. Samo otwarcie konta jest całkowicie darmowe, a opłaty związane są tylko z transakcjami, jakie są wykonywane. Bank pobiera procent od obrotu w zależności od typu inwestycji. Posiadając rachunek maklerski Pekao, opłaty nie są dotkliwe w porównaniu do funkcjonalności, jakie proponuje instytucja. Proste wykonywanie transakcji polegających na zakupie akcji, obligacji oraz papierów wartościowych, oraz ich późniejsza odsprzedaż są łatwe w zrealizowaniu, a bank nie pobiera zbyt dużych prowizji za ich realizację.

Konto maklerskie Pekao – zalety posiadania

Posiadając w Pekao rachunek maklerski, można liczyć na kompleksową obsługę, łatwy dostęp do analiz wykonywanych przez wykwalifikowanych specjalistów oraz wielu akcji i obligacji dostępnych w Polsce i na całym świecie. Warto zauważyć, że Pekao SA konto maklerskie to swego rodzaju rachunek inwestycyjny, który jednak jest niezwykle dobrą opcją w stosunku do zwykłych kont oszczędnościowych. Inwestycje prowadzone bez dom maklerski w Pekao, są całkowicie bezpieczne, a ryzyko utraty środków jest praktycznie zerowe. Ciekawostką jest także fakt, że samo założenie rachunku jest proste, nie wymaga wielu formalności oraz może je założyć praktycznie każdy. Zarówno osoby prywatne, jak i klienci korporacyjni mogą prowadzić w Pekao SA konto maklerskie z całkowitym dostępem online do tego typu usługi finansowej.

Czy warto mieć konto maklerskie w Pekao?

Zdecydowanie warto mieć własny rachunek maklerski w banku Pekao, który dobro klienta stawia sobie ponad wszystko. Zadowolenie konsumentów to coś, co ta instytucja ceni sobie w pierwszej kolejności, dlatego też opinie na temat funkcjonowania domu maklerskiego są bardzo dobre. Większość konsumentów wyraża w swoich recenzjach mocne zadowolenie ze świadczonych usług jednakowo pod względem dostępu do konta, obsługi przez doradców oraz wysokości opłat. Posiadając konto dla młodych, również można wnioskować o rachunek maklerski, który dostępny jest dla każdego zainteresowanego klienta. Niezależnie od tego, czy dana osoba jest już kontrahentem korzystającym z usług tej instytucji, czy nie może założyć konto maklerskie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź konta maklerskie w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)