Rachunki maklerskie cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów zarówno tych z większymi pokładami gotówki, jak i tymi, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę w inwestycje z niewielkim wkładem własnym na początek. Każdy, kto decyduje się na współpracę z domem maklerskim konkretnej instytucji finansowej, musi dokładnie zapoznać się z jej ofertą, opłatami oraz możliwościami, jakie daje.

mBank konto maklerskie – jak to działa?

mBank konto maklerskie można założyć bez problemu w każdym stacjonarnym oddziale. Do złożenia wniosku potrzebny jest aktualny dokument tożsamości i nieco wolnego czasu potrzebnego na przetworzenie dokumentów przez pracownika mBank. Rachunek maklerski w tej instytucji dostępny jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. To ciekawa forma inwestowania pozwalająca na prosty zakup i sprzedaż akcji, obligacji, papierów wartościowych i nie tylko. Rachunek maklerski mBank dostępny jest w stacjonarnych punktach obsługi klienta oraz online za pośrednictwem dedykowanego portalu. Zakładając w mBank konto maklerskie, można inwestować w akcje w Polsce i za granicą, co przekłada się na o wiele większe możliwości wypracowania zysku w krótkim czasie. W ramach współpracy można także realizować operacje w walutach obcych oraz korzystać z analiz i prognoz przygotowanych przez ekspertów pracujących dla banku mBank.

RANKING KONT MAKLERSKICH >>

mBank konto maklerskie – jak zacząć inwestować?

Każdy, kto posiada konto maklerskie mBank, może zacząć inwestować praktycznie od zaraz bez zbędnych formalności. W tej instytucji całą procedurę można zamknąć w kilku krokach i cieszyć się możliwościami, jakie dają konta maklerskie tej instytucji. Pierwszym krokiem jest założenie konta, o które wniosek można wysłać online lub udać się osobiście do wybranej placówki. Oddziały mBank przyjmują wszystkich zainteresowanych klientów w swoich godzinach pracy, umożliwiając dobór rozwiązań finansowych na miarę indywidualnych potrzeb. Aby rozpocząć korzystanie z konta, wystarczy przelać dowolną kwotę na swoje konto maklerskie mBank. Opinie na temat działania tego typu rozwiązań są bardzo pozytywne, dlatego warto zastanowić się nad podpisaniem umowy z domem maklerskim tej instytucji. Po zaksięgowaniu wpłaty do klienta przesyłana jest informacja o aktywności rachunku. Następnie można bez żadnych ograniczeń kupować i sprzedawać akcje, obligacje i papiery wartościowe.

Inne konta oferowane przez mBank

mbank konto oszczędnościowe
mbank konto walutowe
mbank lokata

mBank konto maklerskie – logowanie i opłaty

Analizując mBank dom maklerski, logowanie do portalu jest niezwykle prosta, a obsługa swoich inwestycji intuicyjna. Aby wejść na swoje konto, wystarczy podać numer klienta oraz samodzielnie ustalone hasło dostępu. Po wpisaniu poprawnych danych uzyskuje się dostęp do strony internetowej umożliwiającej kupno i sprzedaż akcji, obligacji i papierów wartościowych. W przypadku mBank konto maklerskie opłaty nie są pobierane. Miesięczne koszty prowadzenia rachunku są zerowe, jednak warto mieć na uwadze fakt, że instytucja pobiera pewien procent od obrotu transakcjami. Kontrakty na indeksy, akcje i waluty mają swoje jednorazowe, stałe opłaty, które zawarte są w umowie współpracy z domem maklerskim mBank.

Czy warto mieć konto maklerskie w mBank?

Zdecydowanie warto korzystać z usług, jakie proponuje dom maklerski mBank. Logowanie do serwisu jest możliwe z dowolnego urządzenia i miejsca, co przekłada się na niezwykły komfort użytkowania portalu. Każdy, kto zdecyduje się na rachunek maklerski w tej instytucji, może liczyć na całodobowy dostęp do konta, profesjonalną obsługę oraz analizy rynkowe ekspertów, które udostępniane są całkowicie za darmo.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty korzystania z usług domu maklerskiego mBanku, można powiedzieć, że jest to jedna z atrakcyjniejszych ofert dostępnych obecnie na rynku finansowym w Polsce. Brak ukrytych opłat, przejrzyste warunki współpracy oraz pomoc fachowców to główne cechy, jakie przekonują konsumentów do podpisania umowy.

Sprawdź konta maklerskie w innych bankach

4.5/5 - (2 oddanych głosów)