Aby rozpocząć inwestycję w akcje, obligacje lub inne umowy pozwalające na wypracowanie pasywnego zysku trzeba posiadać indywidualny rachunek maklerski. Decydując się na jego założenie, warto dokładnie przeanalizować oferty banków w tym zakresie i wybrać możliwie najlepszą. Odpowiednie dopasowanie usług finansowych do potrzeb to klucz do sukcesu i możliwość wypracowania zysku przy korzystaniu z konta maklerskiego.

Dom maklerski PKO BP – jak założyć i zalogować się na konto?

Dom maklerski PKO BP dostępny jest dla wszystkich osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe lub własny rachunek bankowy w tej instytucji. W przypadku PKO konto maklerskie dostępne jest z poziomu przeglądarki internetowej pod specjalnym adresem. Ze względu na rodzaje można wyróżnić dwa typy klientów, którzy mogą rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami.

RANKING KONT MAKLERSKICH >>

Klient indywidualny Klient instytucjonalny
Inwestycje na GPW i rynkach zagranicznych Fuzje, przejęcia i doradztwo finansowe
Inwestycje w fundusze Obsługa rynku pierwotnego, wtórnego i niepublicznego
Oszczędzanie na emeryturę Sprzedaż i kupno znanych pakietów papierów wartościowych
Obligacje

Powyższa tabela ma jedynie na celu przybliżyć możliwości, jakie otrzymują konkretni klienci wykorzystujący dom maklerski PKO BP. Sam proces logowania na własne konto maklerskie PKO jest prosty. Podczas obsługi swoich inwestycji warto jednak skorzystać z pomocy specjalistów i doradców finansowych, aby wybrać najkorzystniejszą formę lokowania kapitału. Istotne jest to, że konto maklerskie dostępne jest tylko z poziomu przeglądarki ze względu na swój rozbudowany interfejs. Trzeba też pamiętać, że rachunek maklerski PKO, mogą założyć jedynie:

  • Osoby pełnoletnie,
  • Posiadające aktualny dowód tożsamości ,
  • Rozliczające się w urzędzie skarbowym,
  • Posiadające wolne środki przeznaczone na inwestycję.

Aby założyć własne konto inwestycyjne w PKO, wystarczy spełnić powyższe warunki, udać się do wybranego oddziału bankowego I podpisać umowę o świadczenie usług maklerskich. To bardzo proste i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu każdy może rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami. 

Inne konta oferowane przez PKO

pko konto oszczędnościowe
pko konto walutowe
pko lokata

Dom maklerski PKO BP – warunki współpracy

Każdy, kto posiada już konto oszczędnościowe, może także z powodzeniem założyć własne konto maklerskie. PKO BP daje taką możliwość wszystkim klientom, którzy są zainteresowani procesami inwestycyjnymi. Analizując warunki współpracy dom maklerski PKO Bank Polski to jedna z lepszych propozycji rozwiązań inwestycyjnych dostępnych na rynku. Darmowe prowadzenie indywidualnego konta oraz niewielki procent opłat za wykonywane transakcje to główne cechy, jakimi wyróżnia się PKO BP konto maklerskie. W ofercie banku znajduje się także propozycja dla osób należących do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, a także możliwość przedłużenia programów benefitowych. Ciekawostką jest też fakt, że bank PKO BP nie daje możliwości mobilnego zarządzania rachunkiem. Aplikacja PKO pozwala jedynie na wykonywanie operacji na rachunkach oszczędnościowych, indywidualnych, firmowych oraz walutowych. Do obsługi konta maklerskiego w tej instytucji konieczne jest zalogowanie się do portalu poprzez dedykowaną stronę internetową.

Konto maklerskie PKO – opłaty i prowizje?

Dom maklerski PKO pobiera pewne opłaty i prowizje, które stanowią dochód dla banku. Samo prowadzenie konta jest darmowe, jednak trzeba wiedzieć, na jakiej podstawie bank pobiera swoją prowizję. Jeśli chodzi o warunki współpracy, konto maklerskie PKO BP opłaty pobiera tylko za zrealizowane operacje kupna i sprzedaży. To zaledwie procent, od sprzedaży akcji, obligacji oraz papierów wartościowych dostępnych na rynku światowym. Dzięki temu bank umożliwia darmowe prowadzenie rachunku bez stałych miesięcznych opłat.

Jakie możliwości daje dom maklerski PKO BP?

Odnosząc się do tego, jakie możliwości daje rachunek maklerski w banku PKO BP, warto wyróżnić:

  • Dostęp do profesjonalnych analiz rynkowych,
  • Możliwość inwestycji w fundusze, akcje i obligacje,
  • Opcję kupna papierów wartościowych,
  • Oferty specjalne dedykowane dla zaawansowanych klientów,
  • Możliwość oszczędzania na emeryturę w formie indywidualnego rachunku IKE.

To tylko niektóre z funkcjonalności, jakie oferuje indywidualne lub instytucjonalne konto maklerskie w banku PKO BP. Warto zauważyć, że to jedna z najlepszych propozycji finansowych dotyczących inwestycji dostępna na rynku. Niskie prowizje, brak stałych opłat oraz łatwy dostęp do konta z poziomu przeglądarki internetowej to główne cechy, jakie wyróżniają usługi bankowości maklerskiej tej instytucji.

Zdecydowanie warto korzystać z konta maklerskiego w PKO BP, które dostępne jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Dom maklerski w tej instytucji obsługujący wszystkie konta inwestycyjne pozwala podpisywać kontrakty terminowe, sprawdzać aktualne notowania rynkowe oraz prowadzić szczegółowe rozliczenia transakcji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą banku i podpisania umowy o współpracę w zakresie świadczenia usług maklerskich. To wygodna forma prowadzenia rachunku umożliwiającego inwestycje na różnych płaszczyznach. 

Sprawdź konta maklerskie w innych bankach

4.7/5 - (3 oddanych głosów)