Konto oszczędnościowe to doskonała alternatywa dla ogólnodostępnych lokat w instytucjach finansowych. Wybierając taki rachunek, można przede wszystkim bezpiecznie ulokować swoje oszczędności, generując przy tym pasywny dochód. Jaką ofertę w ramach konta oszczędnościowego przedstawia Citi Handlowy? Sprawdźmy to.

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH >>

Konto oszczędnościowe Citi Handlowy – kto może je założyć?

Konto oszczędnościowe Citi Handlowy to przede wszystkim rachunek dostępny dla każdego, kto posiada już aktywny rachunek indywidualny lub firmowy w tej instytucji. Warto mieć na uwadze fakt, że założenie samego rachunku oszczędnościowego nie jest możliwe, gdyż do jego poprawnego działania potrzebny jest dostęp do podstawowego rachunku w tym banku.

Jeśli chodzi o ogólne warunki założenia, te są takie same, jak w przypadku kont osobistych i nie tylko. Osoba, która chce założyć w Citi Handlowy konto oszczędnościowe, musi mieć:

 • ukończone 18 lat;
 • pełną zdolność do czynności prawnych;
 • stałe miejsce zamieszkania/zameldowania.

Dodatkowo założenie rachunku w tej instytucji pozwala nie tylko na wygodne zarządzanie swoimi finansami, ale także realne wypracowanie pasywnego zysku przy stale zwiększających się oszczędnościach na koncie.

Podobne produkty Citi Handlowy

citi handlowy konto osobiste
citi handlowy konto walutowe
citi handlowy lokata

Konto oszczędnościowe w Citi Handlowy – czy to jedyna opcja oszczędzania?

Warto zaznaczyć, że analizując ofertę banku Citi Handlowy, można skorzystać z takich usług, jak:

 1. Konto oszczędnościowe.
 2. Konto superoszczędnościowe.
 3. Lokaty terminowe.
 4. Internetowa t-lokata.

Biorąc jednak pod uwagę warunki współpracy, jakie oferuje ta instytucja finansowa, ciekawą opcją wydają się dwa pierwsze rozwiązania. Konta oszczędnościowe dostępne w aktualnej ofercie to przede wszystkim wygodny dostęp do swoich oszczędności w każdej chwili, a także całkowicie darmowe prowadzenie rachunku.

Oczywiście lokaty również są ciekawą opcją lokowania swoich oszczędności, jednakże nie są tak mocno elastyczne jak rachunek przeznaczony stricte do oszczędzania z opcją wpłaty i wypłaty środków bez ryzyka utraty wypracowanego kapitału.

Uwaga! Każdy, kto decyduje się na lokatę lub konto osobiste jest zobowiązany do skorzystania z produktu finansowego, jakim jest konto osobiste. To jedyny warunek, jaki jest wymagany przez bank Citi Handlowy. Konto oszczędnościowe stanowi prawdopodobnie najlepszą możliwą opcję jeśli chodzi o skuteczne oszczędzanie i bezpieczne lokowanie swoich dodatkowych funduszy.

Rachunek oszczędnościowy Citi Handlowy – jak go założyć?

Założenie rachunku oszczędnościowego w przypadku tej instytucji jest banalnie proste. Kiedy posiadasz już w banku własny rachunek prywatny lub firmowy, możesz zrobić to na dwa sposoby, a mianowicie:

 1. Online.
 2. Przez telefon.

To, w jaki sposób otworzysz elastyczne konto oszczędnościowe, zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli chcesz zrobić to przez Internet, musisz:

 1. Zalogować się do bankowości online.
 2. Przejść do zakładki – przelewy – konta.
 3. Otworzyć wybrane przez siebie konto oszczędnościowe.


O tym warto wiedzieć… rachunek oszczędnościowy założony w serwisie Internetowym jest do dyspozycji każdego klienta praktycznie natychmiast.

Konsumenci na terenie całego kraju, mogą także wygodnie skontaktować się z przedstawicielem banku telefonicznie. Warto również zaznaczyć, iż nie ma konieczności długiego oczekiwania na linii w celu połączenia się z konsultantem. Citi Handlowy pozwala na zamówienie rozmowy telefonicznej bezpośrednio na stronie Internetowej tego banku.

Czym wyróżnia się konto oszczędnościowe w Citi Handlowym?

Analizując aktualną ofertę banku, wato wiedzieć, czym tak właściwie wyróżnia się konto oszczędnościowe. Citi Handlowy w ramach tej usługi daje wszystkim swoim klientom wiele możliwości takich, jak:

 • swobodna wpłata i wypłata środków bez utraty odsetek;
 • oszczędzanie rozpoczyna się już od pierwszej wpłaconej złotówki z miesięczną kapitalizacją odsetek;
 • stały dostęp do rachunku za pośrednictwem aplikacji mobilnej i serwisu Internetowego;
 • bezpłatna wypłata środków i darmowe zlecenie polecenia przelewu.

Jeśli chodzi o pozostałe kwestie, warto zaznaczyć, że tylko pierwsza wypłata środków jest darmowa. Każda kolejna związana jest z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty zgodniej z tym, na co wskazuje tabela oprocentowania konta oszczędnościowego. Citi Handlowy oferuje jednak szczególnie atrakcyjne warunki pod względem oprocentowania, a także opłat dodatkowych. Głównie z tego względu coraz większa liczba konsumentów decyduje się na nawiązanie współpracy z tą instytucją. Poniższa tabela przedstawia podstawowe opłaty i warunki korzystania z produktu finansowego, jakim jest rachunek oszczędnościowy Citi Handlowy.

Otwarcie konta 0 złotych, dla konta superoszczędnościowego warunkiem jest wpłata środków na minimum 3000 złotych – w przeciwnym razie 15 złotych
Otwarcie rachunku w walucie obcej 0 złotych
Oprocentowanie dla PLN 0,07%
Oprocentowanie w USD 0,05%
Oprocentowanie w GBP 0,05%

Analizując powyższą tabelę, warto też wiedzieć, że oprocentowanie dla poszczególnych rachunków walutowych zależne jest także od deponowanej kwoty. Wskazane wartości dotyczą kwot do 20 000 złotych. Powyżej tego poziomu oprocentowanie w PLN wynosi 0,05%, natomiast nie jest już dostępne w innych walutach.

To ważne! Wszystkie oszczędności do określonej ustawowo kwoty są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny!

Oznacza to, że w Citi Handlowy elastyczne konto oszczędnościowe to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa wszystkich zaoszczędzonych środków, ale także szansa na realne wypracowanie zysku bez ryzyka utraty odsetek.

Jak zarządzać kontem oszczędnościowym w Citi Handlowy?

Zarówno konto dla młodych, jak i konto maklerskie nie koliduje w żaden sposób z rachunkiem oszczędnościowym prowadzonym przez tę instytucję finansową. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że do zarządzania zaoszczędzonymi środkami dostępne są dwie możliwości:

 1. Bankowość Internetowa.
 2. Bankowość mobilna.

Oczywiście, można także skorzystać ze stacjonarnej obsługi w oddziałach, jednakże wymaga to nieco więcej czasu – a przecież chodzi tylko o sprawną analizę zaoszczędzonych na rachunku środków.

Rachunek oszczędnościowy Citi Handlowy – opinie klientów

Wiele rankingów jasno wskazuje na fakt, że oferta banku wyróżnia się spośród innych. W przypadku Citi Handlowy oprocentowanie konta oszczędnościowego jest na tyle dobre, że już przy większych kwotach pozwala na wypracowanie realnego zysku. Według konsumentów w kraju, do najważniejszych atutów rachunku oszczędnościowego w tym banku, zaliczamy:

 • możliwość wypłaty środków bez utraty wypracowanych odsetek;
 • stały dostęp do rachunku przez aplikację mobilną i bankowość Internetową;
 • wiele usług dodatkowych dostępnych w ramach konta oszczędnościowego.

Oprócz powyższy warto też wspomnieć, że klienci tej instytucji finansowej mocno doceniają możliwość szybkiego aplikowania o założenie rachunku oszczędnościowego w dowolnej walucie.

Oczywiście, że warto zostać klientem banku Citi Handlowy. Wystarczy spojrzeć na aktualną ofertę produktów i usług finansowych, aby przekonać się, że jest to instytucja, która dopasowuje się do potrzeb nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)