Każdy, kto otrzymuje wynagrodzenie w obcej walucie, najczęściej chce pozostawić większość środków bez konieczności ich przewalutowania. Na jakie rozwiązanie zdecydować się w takiej sytuacji? Naprzeciw oczekiwaniom konsumentów wychodzi bank Citi Handlowy, proponując konto walutowe. Co warto wiedzieć o tej usłudze? Podpowiadamy!

Citi Handlowy konto walutowe – kto może je założyć?

W banku Citi Handlowy konto walutowe może założyć praktycznie każdy, kto posiada już indywidualny rachunek bankowy. Dla osób nieposiadających konta osobistego w tej instytucji konieczne będzie jego uruchomienie. Oprócz tego bank standardowo wymaga:

  • ukończenia pełnoletności;
  • pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • aktualnego dowodu tożsamości.

Konta walutowe może więc mieć każdy, po spełnieniu kilku podstawowych warunków, jakie stawia Citi Handlowy. Rachunek walutowy w tym banku to przede wszystkim wygodny sposób na zarządzanie finansami w różnych walutach, a także atrakcyjna oferta produktów i usług pokrewnych.

RANKING KONT WALUTOWYCH>>

Podobne produkty Citi Handlowy

citi handlowy konto osobiste
citi handlowy konto szczędnościowe
citi handlowy lokata

Jak założyć konto walutowe w Citi Handlowy?

Wielu konsumentów na pewno zastanawia się, w jaki sposób założyć konto walutowe? Citi Handlowy to instytucja, która pod pewnymi wymogami umożliwia bardzo proste przejście przez proces rejestracji nowego rachunku. W celu korzystania z konta walutowego należy:

  1. Założyć konto osobiste w Citi Handlowy.
  2. Wybrać jedną z 14 opcji rachunku walutowego.
  3. Pobierz umowę i warunki korzystania z konta walutowego. 
  4. Podpisz dokumenty elektronicznie, potwierdzający transakcję.

Jak otworzyć konto walutowe w Citi Handlowy? To bardzo proste. Powyższe kroki dotyczą obydwu dostępnych metod wnioskowania, a mianowicie przez;

  • serwis Internetowy;
  • aplikację mobilną.

Jak widać, założenie konta walutowego w tym banku to prosta sprawa. Zaledwie kilka kroków dzieli konsumentów od możliwości wygodnego zarządzania swoimi finansami w obcej walucie. To jednak nie wszystko, gdyż Citi Handlowy daje jednocześnie dostęp do ciekawych usług dodatkowych.

Konto walutowe Citi Handlowy – opłaty i oprocentowanie

Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chodzi o konto walutowe Citi Handlowy? Opłaty w ramach korzystania z tego rachunku są minimalne, bądź nawet zerowe. Tabela znajdująca się niżej przedstawia najważniejsze aspekty w tym zakresie.

Prowadzenie konta 0 złotych dla wszystkich walut
Transakcje kartą 0 złotych
Przelew SEPA 0 złotych
Przelew SWIFT 0 złotych
Wypłaty z bankomatów 0 złotych za 4 transakcje w miesiącu, bankomaty Citi bez ograniczeń

Analizując szczegółowe warunki, warto także zwrócić uwagę na spread. W tym przypadku wynosi aktualnie 0,7-0,9%.

Uwaga! Wszystkie rachunki walutowe inne niż GBP, USD i CHF od 15 lipca 2022 roku będą płatne 15 złotych miesięcznie.

Aby zrealizować transakcję kartą, trzeba wcześniej podpiąć ją pod wybrany rachunek walutowy. Dzięki temu oszczędzamy środki w ramach przewalutowania, kiedy kurs nie jest atrakcyjny.

Konto walutowe Citi Handlowy – opinie

Analizując możliwości rachunku w różnych walutach, warto też wiedzieć nieco więcej od samych konsumentów na temat oferty Citi Handlowy. Konto walutowe – opinie na temat tego produktu finansowego jasno wskazują na kilka głównych atutów, do których zaliczamy:

  • możliwość wyboru jednej z 15 walut (nawet kilka kont jednocześnie);
  • brak opłat za prowadzenie konta i transakcje Internetowe;
  • atrakcyjny spread;
  • wiele usług dodatkowych dostępnych od ręki.

Klienci posiadający konta walutowe i osobiste jednocześnie cenią sobie przede wszystkim opcję korzystania z karty wielowalutowej oraz serwisu transakcyjnego. Co ciekawe, dostęp do rachunku możliwy jest też przez aplikację mobilną, a ten fakt docenia nawet 90% klientów banku.

Usługi dodatkowe dla konta walutowego w Citi Handlowy

W ramach usług dodatkowych każdy klient ma dostęp przede wszystkim do:

  • natychmiastowej wypłaty środków poza granicami kraju (do równowartości 1000 USD lub 10 000 USD dla klientów premium);
  • natychmiastowych przelewów bez dodatkowych kosztów do 50 000 złotych.

W Citi Handlowy konto walutowe oprocentowanie ma na przyzwoitym poziomie, dzięki czemu przewalutowanie walut nie generuje zbyt dużych kosztów. Do usług dodatkowych zaliczamy także kantor Internetowy. Możliwość wymiany środków w 15 różnych walutach i brak ukrytych opłat to tylko niektóre z cech wyróżniających te usługi bankowe.

Czy warto założyć konto walutowe w Citi Handlowy?

Rachunek walutowy w Citi Handlowy to doskonała opcja dla każdego, kto pracuje za granicą i chce otrzymywać wypłatę na polskie konto, ale w obcej walucie. Zakładając konto walutowe w Citi, można być pewnym, że środki będą całkowicie bezpieczne, a za prowadzenie rachunku nie zapłacimy ani złotówki.

Wybierając usługę walutową do konta osobistego w tym banku, można realizować transakcje płatnicze bez konieczności przewalutowania środków. To bardzo ważne, gdyż różnice pomiędzy kursami walut mogą generować straty przy częstych płatnościach.

Komu przyda się konto walutowe w Citi Handlowy?

Indywidualne konto walutowe przyda się każdemu, kto:

  • pracuje za granicą;
  • ma oszczędności w obcej walucie;
  • chce dokonać wymiany walut;
  • wybiera się na wakacje zagraniczne. 

Oczywiście to tylko niektóre sytuacje, kiedy posiadanie rachunku walutowego okaże się szczególnie przydatne. Darmowe wypłaty z bankomatów Citi, a także brak dodatkowych kosztów przewalutowania to tylko niektóre cechy, o jakich warto wiedzieć. To sprawia, że korzystanie z rachunku walutowego to niezwykła wygoda, jaką można zdobyć przez kilka kliknięć w serwisie Internetowym lub aplikacji mobilnej.

Każdy, kto szuka połączenia wygody i bezpieczeństwa powinien koniecznie zapoznać się z ofertą Citi Handlowego. W ramach prowadzenia konta w jednej z 15 dostępnych walut, można nie tylko wymieniać środki na koncie w atrakcyjnych kursach, ale także realizować płatności online oraz kartą wielowalutową, która jest podpięta bezpośrednio pod wybrany rachunek bankowy.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)