Najważniejsze informacje:

 • Jeśli spełnimy kilka warunków, to nasze konto oszczędnościowe będzie miało lepszy procent.
 • Konto oszczędnościowe w Credit Agricole możemy założyć przez telefon dzwoniąc pod numer +48 71 35 49 009 lub przez internet na stronie CA24
 • System oszczędzania oferowany przez Credit Agricole pozwala na wygodne oszczędności poprzez wpłacanie na konto oszczędnościowe zaokrąglonych kwot podczas płacenia kartą.

Konta oszczędnościowe jako produkt finansowy dostępne są w ofertach wielu banków już od dawna. Mimo to, że możliwości finansowe konsumentów stale się zmieniają, to jednak posiadanie rachunku oszczędnościowego do dziś nie odeszło do lamusa. Na jakie konto warto się jednak zdecydować? Czy prowadzenie rachunku oszczędnościowego generuje koszty? Jak wypada bank CA ze swoim kontem oszczędnościowym na tle innych? Sprawdźmy to.

Credit Agricole konto oszczędnościowe warunki współpracy

W Credit Agricole konto oszczędnościowe dostępne jest praktycznie dla każdego, kto posiada już rachunek bankowy indywidualny lub biznesowy w tej instytucji. Tylko w tym przypadku możliwe jest skorzystanie z funkcjonalności, jakie oferuje rachunek do oszczędzania CA.

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH >>

Rachunek oszczędnościowy Credit Agricole to przede wszystkim:

 • Stały dostęp do swoich oszczędności;
 • Możliwość wypłaty środków bez utraty odsetek;
 • Opcją wpłaty pieniędzy w dowolnym czasie i w dowolnej kwocie;
 • Dostęp do opcji automatycznego oszczędzania.

O tym warto wiedzieć! W ramach współpracy instytucją, jaką jest Bank Credit Agricole można założyć jeden rachunek oszczędnościowy z kwartalną kapitalizacją odsetek oraz aż cztery inne z kapitalizacją dzienną. Dzięki temu oszczędzanie staje się jeszcze łatwiejsze.

Podobne produkty Credit Agricole

credit agricole konto osobiste
credit agricole konto walutowe
credit agricole lokata

Credit Agricole oprocentowanie rachunku oszczędzam

Jeszcze przed podpisaniem umowy o prowadzenie nowego rachunku oszczędnościowego, warto wiedzieć nieco więcej na temat szczegółowych warunków współpracy z Credit Agricole. Oprocentowanie rachunku oszczędzam, jest zmienne, a dodatkowo obejmuje liczne promocje. W ofercie promocyjnej przy zachowaniu takich warunków, jak:

 • Wpływy na konto osobiste minimum 1500 złotych miesięcznie;
 • Wpływy na Rachunek Oszczędzam minimum 100 złotych miesięcznie;
 • Posiadanie konta co najmniej od 3 miesięcy.

Spełniając powyższe warunki, bank Credit Agricole oprocentowanie rachunku oszczędzam zwiększy aż do 1,1% na kwartał.

Jest też druga opcja pozwalająca na uzyskanie jeszcze lepszych warunków, pod warunkiem spełnienia określonych wymogów. Ta oferta dotyczy nowych klientów i pozwala na uzyskanie 1,5% w skali roku, a dodatkowo wymaga:

 • Wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych;
 • Wpływy środków nie większych niż do 50 000 złotych.

Warto też mieć na uwadze fakt, że oferta obowiązuje tylko przez 3 miesiące od czasu uruchomienia promocji. Oprocentowanie powyżej kwoty 50 000 złotych wynosi 1,1% na preferencyjnych warunkach, a dla pozostałych klientów plasuje się na poziomie 0,50%. Jak widać, w Credit Agricole oprocentowanie konta oszczędnościowego jest bardzo atrakcyjne, biorąc pod uwagę inne konta oszczędnościowe dostępne na rynku.

Jak założyć rachunek oszczędnościowy w Credit Agricole?

W Credit Agricole rachunek oszczędzam, można założyć na wiele sposobów. Aby zostać posiadaczem nowego konta oszczędnościowego, można skorzystać z jednego ze sposobów, a mianowicie:

 1. Wejść na stronę CA24.
 2. Odwiedzić wybraną placówkę CA.
 3. Umówić się z doradcą przez serwis online.
 4. Zadzwonić na infolinię. 

Jak widać, proces rejestracji nowego konta oraz uruchomienie dodatkowych usług to kwestia kilku chwil. Dla osób poszukujących ekspresowej obsługi i minimum formalności oferta banku CA prawdopodobnie będzie najlepsza.

Co można zyskać zakładając rachunek oszczędnościowy w Credit Agricole?

Przeglądając dostępne na rynku konta oszczędnościowe, można zauważyć, że wiele z nich udostępnia wiele udogodnień. Zakładając rachunek oszczędnościowy lub konto osobiste w CA można zyskać przede wszystkim:

 • wygodny dostęp do rachunku;
 • brak ryzyka utraty wypracowanego kapitału przy wypłacie gotówki;
 • liczne narzędzia do oszczędzania np. CAsaver.

Jak działa system oszczędzania proponowany przez bank Credit Agricole? Konto oszczędnościowe pozwala na automatyczne zaokrąglanie kwot przy płatnościach kartą. Dodatkowe środki w tym przypadku są automatycznie przelewane na rachunek oszczędnościowy. System zaokrągla automatycznie w górę ustaloną kwotę, która może wynosić:

 • 50 gr;
 • 1 złoty;
 • 2 złote;
 • 5 złotych;
 • 10 złotych.

W zależności od ustalonej kwoty zaokrąglenia i swoich wydatków miesięcznie można zaoszczędzić nawet do tysiąca złotych. Ta funkcja jest dostępna dla każdego, kto posiada własny rachunek oszczędnościowy, ale pod warunkiem korzystania z usługi, jaką jest np. konto dla młodych. Współpracując z tą instytucją, otrzymujesz atrakcyjne oprocentowanie, gwarancję bezpieczeństwa środków znajdujących się na rachunku oraz kompleksową obsługę ze strony doradców w każdym zakresie.

Konto oszczędnościowe Credit Agricole opinie konsumentów

Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy z bankiem i założeniu rachunku oszczędnościowego, warto poznać opinie konsumentów na temat wybranej usługi. Jakie są recenzje na temat Credit Agricole – konto oszczędnościowe? Oprocentowanie na wysokim poziomie to podstawowa kwestia doceniana praktycznie przez wszystkich klientów tego banku.

Konsumenci korzystający z funkcjonalności konta oszczędnościowego w CA doceniają także:

 • dostęp do środków poprzez serwis transakcyjny i aplikację mobilną;
 • kompleksową pomoc doradców finansowych;
 • możliwość wypłaty środków w dowolnym czasie bez utraty wypracowanych zysków.

Jak widać, według opinii konsumentów korzystanie z konta oszczędnościowego w CA to same plusy. Co ciekawe, nawet klienci posiadający konto maklerskie mogą równoczesne założyć rachunek do oszczędzania i to całkowicie za darmo.

Czy środki na rachunku oszczędnościowym w Credit Agricole są bezpieczne?

Pieniądze zgromadzone na koncie do oszczędzania w CA są w 100% bezpieczne ze względu na fakt, iż ta instytucja objęta jest działaniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W praktyce oznacza to tyle, że w razie problemów finansowych banku każdy klient ma zagwarantowaną wypłatę środków o równowartości 100 000 euro.

Redakcja podpowiada

Jeśli konto jest w posiadaniu współmałżonków, to limit przysługuje każdemu z osobna.

Rachunek Oszczędzam Credit Agricole najważniejsze informacje

Aby założyć własny rachunek oszczędnościowy, należy posiadać również konto osobiste w dowolnym wariancie. Dodatkowo w ramach posiadania Rachunku Oszczędzam, można skorzystać z kapitalizacji odsetek w formie kwartalnej lub miesięcznej. W tym przypadku im krótszy będzie okres kapitalizacji, tym większe będą zyski na koncie oszczędnościowym.

Lokata a konto oszczędnościowe Credit Agricole 

Najważniejszą różnicą pomiędzy kontem oszczędnościowym a lokatą jest to, że rachunek w banku umożliwia swobodne wpłacanie i wypłacanie środków bez ryzyka utraty zysku. Kiedy decydujemy się na założenie lokaty, nie ma takiej możliwości, chyba że pod ryzykiem utraty pozyskanego kapitału. 

Biorąc pod uwagę podstawowe różnice tych dwóch produktów finansowych, zdecydowanie lepszą opcją jest połączenie konta osobistego z oszczędnościowym, na które przelewane są dowolne środki. 

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Credit Agricole?

Oczywiście, że warto założyć własny rachunek oszczędnościowy w CA. Wybierając ofertę tej instytucji finansowej, można liczyć przede wszystkim na:

 • profesjonalną obsługę klienta;
 • wiele usług dodatkowych;
 • możliwość zarządzania oszczędnościami bez ryzyka ich utraty.

Aby zapoznać się z aktualną ofertą banku, wystarczy udać się do wybranej placówki CA na terenie kraju lub zadzwonić na infolinię. To najprostszy sposób na założenie konta indywidualnego wraz z rachunkiem oszczędnościowym. Trzeba pamiętać, iż jest to podstawowy warunek pozwalający na korzystanie z opcji oszczędzania w tej instytucji. 

Serdecznie zachęcamy do korzystania z oferty tego banku. Szybkość działania i bezpieczeństwo to główne domeny działalności CA. Wybierając dowolny oddział lub obsługę online, można praktycznie od ręki załatwić wszelkie sprawy związane z bankowością i kontem oszczędnościowym. 

Źródło:

https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/rachunek-oszczedzam

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)