Konta walutowe cieszą się stale rosnącą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wygodny dostęp do swoich finansów w obcej walucie to przede wszystkim możliwość realizowania płatności za granicą bez ponoszenia kosztów przewalutowania środków. CA tak, jak wiele innych instytucji finansowych posiada w swojej ofercie rachunek walutowy. Sprawdźmy, kto może go założyć i czym wyróżnia się ten produkt finansowy.

Konto walutowe Credit Agricole – kto może je założyć?

W Credit Agricole konto walutowe może założyć praktycznie każdy, kto posiada pełną zdolność do czynności prawnych i ukończone minimum 18 lat. Warto też zaznaczyć, że do posiadania takiego rachunku w obcej walucie bank Credit Agricole wymaga od klientów posiadania konta osobistego.

RANKING KONT WALUTOWYCH >>

Osoby poszukujące komfortowego dostępu do swoich środków w obcej walucie mogą wygodnie nimi zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego w banku Credit Agricole. Rachunek walutowy prowadzony przez tę instytucję jest więc dostępny dla każdego, kto chce mieć możliwość realizowania płatności na całym świecie bez kosztów przewalutowania.

Podobne produkty Credit Agricole

credit agricole konto osobiste
credit agricole konto oszczędnościowe
credit agricole lokata

Rachunek walutowy Credit Agricole – warunki współpracy

Biorąc pod uwagę warunki, jakie proponuje ten bank, zdecydowanie warto szczegółowo przyjrzeć się tabeli opłat i prowizji. Poniżej znajdziesz najistotniejsze warunki prowadzenia konta walutowego w CA.

Usługa Opłata
Prowadzenie konta 2 złote
Karta do konta 0 złotych za wydanie i prowadzenie
Waluty EUR, GBP, USD
Przelewy 0 złotych pomiędzy rachunkami walutowymi i kontem osobistym posiadacza
Wypłata środków z bankomatów 0 złotych

Jak widać, konto walutowe Credit Agricole to praktycznie same zalety. Istotne jest to, że dla każdego typu konta opłaty i prowizje mogą być nieco różne. Najczęściej jednak za samo otwarcie nowego rachunku bank nie pobiera żadnych opłat. Kiedy jednak chodzi o przelewy SWIFT, warto liczyć się z prowizją na poziomie ok. 0,25% wartości transakcji, ale nie mniej niż 40 złotych.

Uwaga! Dokładne warunki współpracy w zakresie oprocentowania i kosztów transakcji można sprawdzić w dokumentacji dostępnej na stronie Internetowej banku.

W przypadku podstawowego konta z opcją walutową miesięczne wydatki wynoszą 0 złotych, przy spełnieniu szczegółowych warunków dyktowanych przez bank. Opłata dodatkowa w tej sytuacji wynosi 9 złotych, natomiast wypłata gotówki z bankomatów realizowane są za 6 zĺotych, chyba, że klient spełni preferencyjne warunki.

Jak działa karta wielowalutowa w Credit Agricole?

Zasada działania karty wielowalutowej z tej instytucji jest dziecinnie prosta. Wystarczy posiadać konto osobiste, a następnie złożyć dyspozycję uruchomienia rachunku walutowego. Płatności za granicą oraz w Internecie można w tym przypadku realizować za 0 złotych. Oprócz tego bankomaty i wpłatomaty również najczęściej są do dyspozycji klientów banku CA bez ukrytych prowizji. Ogólnie rzecz biorąc konto wielowalutowe Credit Agricole to przede wszystkim: 

 • bezpieczeństwo;
 • swoboda wypłaty środków w bankomatach przy minimalnej miesięcznej opłacie;
 • darmowe bankomaty na terenie Polski.

Współpracując z tym bankiem w zakresie rachunku walutowego, warto też wiedzieć, że istnieje możliwość indywidualnego dostosowania limitów na koncie poprzez serwis CA24.

Jak założyć konto walutowe w Credit Agricole?

Wiele osób zastanawia się jak założyć konto walutowe w Credit Agricole. To bardzo proste. Można to zrobić poprzez:

 • serwis Internetowy; 
 • aplikację mobilną;
 • infolinię;
 • w wybranym oddziale banku w Polsce.

Do konta w Credit Agricole karta walutowa wydawana jest praktycznie od ręki i to za darmo. Sam proces założenia walutowego rachunku w tym banku jest bardzo prosty, dlatego coraz większa liczba konsumentów decydujemy się na założenie takiego konta.

Konto walutowe Credit Agricole – opinie

Kiedy wiemy już jak otworzyć konto walutowe Credit Agricole warto też zapoznać się z recenzjami konsumentów na temat działania takiego rachunku w tej instytucji. Rachunek walutowy Credit Agricole ma doskonałe opinie od konsumentów. Większość z nich docenia takie aspekty, jak:

 • wygodny dostęp do rachunku;
 • brak ukrytych opłat;
 • wiele walut do wyboru;
 • darmowe bankomaty w kraju.

Czy warto skorzystać z oferty banku Credit Agricole? Konto walutowe – opinie na temat funkcjonowania tej instytucji świadczą tylko o tym, że warto udać się do wybranego oddziału lub założyć nowy rachunek w wybranej walucie przez Internet.

Jak zlecić dyspozycję wymiany walut w Credit Agricole?

Każdy, kto posiada aktywne konta bankowe, a w tym walutowe może wygodnie zlecić wymianę waluty poprzez infolinię. Aby tego dokonać, wystarczy:

 1. Zadzwonić na infolinię dostępną od 9:00 do 16:00 w dni robocze.
 2. Wybrać numer „3” na klawiaturze numerycznej.
 3. Zlecić dyspozycję wymiany walut. 

Najlepsze jest to, że wymienione środki praktycznie natychmiast trafiają na wybrany rachunek walutowy. Warto też wspomnieć, że lokaty bankowe w CA również dostępne są w wersji walutowej. Dla osób zarabiających w Euro lub innej walucie, to doskonała opcja na zwiększenie swoich oszczędności.

Co można zyskać, otwierając konto walutowe w Credit Agricole?

Założenie własnego rachunku w obcej walucie umożliwia nie tylko swobodne realizowanie płatności poza granicami kraju, ale także szybką wymianę walut w razie potrzeby. Dla osób zarabiających w EUR, GBP lub USD to niemalże idealne rozwiązanie. 

Dlaczego warto nawiązać współpracę z tą instytucją i założyć Credit Agricole – konto walutowe? Opłaty, jakie obowiązują klientów w ramach skorzystania z tej usługi, są wręcz minimalne. Przy spełnieniu dodatkowych warunków promocyjnych można całkowicie uniknąć opłat za prowadzenie konta, wydanie karty oraz wypłatę środków w bankomatach.

Posiadając konto walutowe w CA, otrzymujemy przede wszystkim:

 • kartę wielowalutową;
 • dostęp do środków przez aplikację mobilną i serwis Internetowy;
 • pomoc doradców banku w każdym zakresie spraw.

Jak widać, współpraca z tą instytucją opłaca się nie tylko w przypadku posiadaczy zwykłych kont osobistych, ale także tych walutowych.

Wpłata i wypłata środków z konta walutowego – krok po kroku

Każdy, kto chce wpłacić lub wypłacić środki w obcej walucie na swoje konto może to zrobić na kilka sposobów, a mianowicie:

 1. W wybranym oddziale CA.
 2. We wpłatomatach i bankomatach z obsługą walut.

Posiadając rachunek walutowy w tym banku, szybko wpłacisz lub wypłacisz środki, a dodatkowo wymienisz walutę po atrakcyjnym kursie, jaki zaproponuje Ci bank CA.

Serdecznie zachęcamy do nawiązania współpracy z tą instytucją w zakresie prowadzenia dowolnego konta osobistego, oszczędnościowego lub właśnie walutowego. Otwarcie rachunku to tylko kilka chwil, a może przynieść wiele korzyści. Biorąc pod uwagę opinie konsumentów oraz warunki współpracy, rachunek walutowy CA to najlepsza dostępna opcja.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

3.6/5 - (5 oddanych głosów)