Konta oszczędnościowe to coraz częściej wybierana forma współpracy z instytucjami finansowymi działającymi na terenie całej Polski. Osoby posiadające nieco oszczędności w formie gotówki często nie wiedzą, w jaki sposób ją ulokować, aby na siebie zarabiała choćby w małym stopniu. Dobrym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z bankiem ING, który w swojej ofercie posiada takowy rachunek oszczędnościowy wyróżniający się atrakcyjnym oprocentowaniem oraz brakiem ukrytych opłat. Bank ING dostosował swoją ofertę tak, by zadowolić każdego klienta i dopasować możliwości oszczędzania indywidualnych potrzeb. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje konsumentom prowadzenie rachunku oszczędnościowego w tej instytucji.

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH >>

Podobne produkty ING

ing konto osobiste
ing konto walutowe
ing lokata

Jak działa konto oszczędnościowe w ING?

Konto oszczędnościowe w tej instytucji daje wiele możliwości, dlatego warto poznać każdą z nich. W przypadku ING konto oszczędnościowe można założyć bez wychodzenia z domu, odwiedzając oficjalną stronę internetową instytucji lub logując się na portal moje ING jeśli dana osoba jest już klientem tego banku. Zasada działania konta jest prosta, a dla klientów dostępne są trzy funkcjonalności, które ułatwiają oszczędzanie, do których zaliczamy:

  • Cele oszczędnościowe
  • Smart Saver
  • Konto funduszowe

Pierwsza opcja, czyli cele oszczędnościowe to forma oszczędzania, podczas której klient musi wyznaczyć sobie określone cele do zrealizowania w danym czasie. Po wybraniu celu można systematycznie oszczędzać środki na jego realizację, a postęp widoczny jest w dedykowanej zakładce znajdującej się w aplikacji banku lub na stronie internetowej. Klienci mogą ustawić automatyczne przelewanie środków na rachunek oszczędnościowy lub samodzielnie wpłacać dowolne kwoty. Warto wiedzieć, że nie ma żadnych ograniczeń co do ilości ustawionych celów do zrealizowania.

Konto oszczędnościowe ING daje także możliwość oszczędzania na co dzień poprzez opcję Smart Saver. Oznacza to, że podczas wykonywania płatności kartą bank będzie automatycznie pobierać wyznaczoną kwotę i przelewać ją bezpośrednio na otwarte konto oszczędnościowe. ING udostępniając taką funkcjonalność, sprawił, że konsumenci coraz częściej decydują się na współpracę właśnie ze względu na tę wygodną formę oszczędzania. ING Bank Śląski pozwala także na prowadzenie konta funduszowego, gdzie bez żadnej prowizji każdy klient może nabyć fundusze, wybrać dowolny pakiet oraz rozpocząć przygodę z inwestowaniem zaoszczędzonych środków pieniężnych.

Konto oszczędnościowe ING – wady i zalety

Jak każda usługa finansowa także ING konto oszczędnościowe posiada swoje wady i zalety. Do głównych atutów tego typu usługi zaliczamy przede wszystkim: wygodę oszczędzania, możliwość wybrania kilku opcji automatycznego odkładania środków, a także ciekawą opcję przygody z funduszami inwestycyjnymi dla początkujących. Są to podstawowe zalety korzystania z usług finansowych tego przedsiębiorstwa. Oczywiście występują też pewne wady takich rozwiązań, do których zaliczamy: możliwość utraty zarobionych środków przy niespełnieniu warunków umowy, niewielkie opłaty przy wpłacie gotówki w oddziałach oraz stosunkowo niskie oprocentowanie.

Czy warto mieć konto oszczędnościowe w ING?

Jeśli chodzi o bank ING konto oszczędnościowe, oprocentowanie posiada na dość niskim poziomie, jednak przy wpłacie odpowiednio wysokich kwot okazuje się, że jest to dość atrakcyjne rozwiązanie umożliwiające wypracowanie pasywnego dochodu. Osoby posiadające konto bankowe z tej instytucji mogą także z łatwością założyć konto oszczędnościowe. ING kalkulator to funkcjonalność, która pozwala na wyliczenie tego, jaką kwotę można zarobić przy regularnym odkładaniu określonej kwoty w skali miesiąca, kwartału, a nawet roku. Czym jednak wyróżnia się konto oszczędnościowe ING? Opinie konsumentów na temat tego typu usługi mówią jasno, że wygoda, przejrzyste warunki oraz możliwość zarządzania rachunkiem przez internet to główne powody, dla których warto nawiązać współpracę w tym zakresie z instytucją ING.

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

4.2/5 - (5 oddanych głosów)