Odkładanie oszczędności to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają spore pokłady niewykorzystanej gotówki i przechowują ją np. w domu lub na tradycyjnym rachunku bankowym. Dodatkowo odłożona gotówka powinna na siebie pracować i wytwarzać zyski, dlatego bardzo dobrą decyzją jest założenie konta oszczędnościowego, na którym będą znajdować się odłożone środki pieniężne. Bank Pekao pozwala na utworzenie takiego konta w sposób prosty, bez zbędnych formalności. Konto tego typu nie wymaga uiszczenia dodatkowych opłat za jego prowadzenie, gdyż środki pieniężne znajdujące się na nim są w stałym obrocie przez bank. Dzięki temu ewentualne prowizje opłacane są z wypracowanego zysku, a pozostałe środki dodawane do konta klienta.

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH >>

Pekao – konta oszczędnościowe rodzaje 

Ze względu na rodzaje konta, bank Pekao daje kilka możliwości. Jedną z form oszczędzania, jaka oferowana jest przez tę instytucję, to konto oszczędnościowe. Pekao wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dopasowuje ofertę tak, aby zawierała w sobie wszystkie zalety prowadzenia tego typu rachunku. Rachunek oszczędnościowy to jednak nie jedyna możliwość, która pozwala na oszczędzanie oraz wypracowywanie zysku z dodatkowo zaoszczędzonych środków. W ofercie banku znajduje się także możliwość założenia standardowej lokaty lub skorzystania z programu akumulacji gotówki. Każde z powyższych rozwiązań pozwala na gromadzenie środków w krótkich okresach, dzięki czemu oszczędzanie staje się o wiele prostsze. Należy jednak pamiętać, że gotówka, którą gromadzi rachunek oszczędnościowy Pekao, może być wypłacona w każdej chwili bez dodatkowych opłat. 

Podobne produkty PEKAO

pekao konto osobiste
pekao konto walutowe
pekao lokata

Jak założyć konto oszczędnościowe w Pekao

Aby założyć konto oszczędnościowe, Pekao stworzyło specjalny serwis internetowy dla swoich klientów, dzięki któremu można załatwić wszelkie formalności bez wychodzenia z domu. Warto jednak wspomnieć, że istnieje także możliwość załatwienia sprawy bezpośrednio w placówce banku Pekao. Konto oszczędnościowe jest coraz popularniejszą formą oszczędzania pieniędzy, dlatego wielu klientów tej instytucji decyduje się na jego założenie. Odnosząc się do tego, jak założyć konto oszczędnościowe, Pekao przygotował szereg rozwiązań i instrukcji. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest kontakt z bankiem poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Będąc już klientem przedsiębiorstwa np. posiadaczem rachunku indywidualnego, można liczyć na znacznie szybsze rozpatrzenie wniosku przez bank Pekao. Konto oszczędnościowe wymaga określenia czasu trwania procesu oszczędzania, minimalnej wpłaty oraz wpłaty początkowej. Po dokonaniu wyboru tych podstawowych składowych dotyczących konta można przystąpić do złożenia wniosku i podpisania umowy.

Jak działa konto oszczędnościowe w Pekao?

Warto wiedzieć, w jaki sposób funkcjonuje oszczędzanie w Pekao. Oprocentowanie konta oszczędnościowego pozwala na wypracowanie po pewnym czasie zysków już po wpłacie nawet kilkuset złotych. Trzeba także być świadomym tego, że im większa kwota znajduje się na rachunku, tym większe będą zyski. Duża grupa klientów nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie korzyści przynosi Pekao konto oszczędnościowe. Oprocentowanie to cecha charakterystyczna dla tego produktu, gdyż jest szczególnie atrakcyjne. Bank zapewnia dobre stopy procentowe zysku, bezpieczeństwo oraz łatwość wypłat środków pieniężnych, dzięki czemu coraz większa grupa konsumentów decyduje się na skorzystanie z oferty banku.

Konto oszczędnościowe w Pekao – opinie

Współpracując z bankiem prędzej czy później można zainteresować się ofertą otwierającą konto oszczędnościowe Pekao. Opinie na temat takich rozwiązań są stosunkowo dobre. Pozytywne opinie są skutkiem przedstawienia jasnej oferty, która dostosowywana jest także do indywidualnych potrzeb kontrahentów. Kredyt gotówkowy w Pekao może stać się tylko wspomnieniem po podjęciu decyzji o założeniu rachunku oszczędnościowego, na którym zgromadzone środki wraz z zyskiem mogą być wykorzystane w późniejszym czasie.

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

4.5/5 - (2 oddanych głosów)