Doskonałą formą lokowania swoich środków, aby wypracować dla siebie pewien dochód pasywny, są konta oszczędnościowe. Coraz większa liczba konsumentów wykazuje spore zainteresowanie tego typu usługami bankowymi. Czy rachunek oszczędnościowy to dobry wybór? Jak to wygląda w przypadku banku BNP? Sprawdźmy!

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH >>

Konto oszczędnościowe BNP Paribas – warunki

Co można zyskać, będąc klientem banku BNP Paribas? Konto oszczędnościowe dostępne w ofercie tej instytucji to przede wszystkim brak ukrytych opłat, łatwe wnioskowanie oraz miesięczna kapitalizacja odsetek. Poniższa tabela przedstawia główne warunki, jakimi charakteryzuje się konto oszczędnościowe w tym banku.

Otwarcie i prowadzenie konta 0 złotych
Wypłata środków z konta W dowolnym momencie bez utraty odsetek
Przelewy na rachunek własny 0 złotych
Oprocentowanie Zmienne, 0,01% w skali roku

Warunki, jakie proponuje BNP Paribas, są dość atrakcyjne i sprawiają, że duża liczba konsumentów decyduje się na nawiązanie współpracy z bankiem w tym zakresie.

To ważne! W ramach prowadzenia rachunku oszczędnościowego kapitalizacja odsetek wykonywana jest raz w miesiącu.

Podobne produkty BNP

bnp konto osobiste
bnp konto walutowe
bnp lokata

BNP Paribas konto oszczędnościowe – kto może je założyć?

Odnosząc się do tego kto może założyć własny rachunek oszczędnościowy, warto zauważyć, iż jest on dostępny tylko dla klientów banku posiadających już konto osobiste. W przeciwnym razie założenie nowego konta będzie niemożliwe. Warto jednak rozważyć możliwość otwarcia rachunku do oszczędzania wraz z kontem osobistym, aby mieć wygodny dostęp do swoich bieżących środków i oszczędności.

Konto oszczędnościowe BNP Paribas – zalety i wady

W BNP Paribas konto dobrze oszczędnościowe zostało przekształcone w konto lokacyjne już w listopadzie 2020 roku. Do głównych zalet tego rachunku, zaliczamy:

  • Wygodną obsługę poprzez bankowość internetową i mobilną;
  • Prostotę wnioskowania;
  • Miesięczną kapitalizację odsetek.

W BNP Paribas konto oszczędnościowe ma też pewne wady, o których warto wiedzieć przed podpisaniem umowy. Jaki jest największy minus rachunku w BNP Paribas? Konto oszczędnościowe oprocentowanie utrzymuje na poziomie zaledwie 0,01% w skali roku, co oznacza, że wypracowanie dodatkowych zysków może być dość kłopotliwe. 

Kolejną wadą może też być fakt, że dostęp do tej usługi mają tylko aktualni klienci instytucji BNP posiadający konta osobiste. Niestety jest to małe utrudnienie sprawiające, że część konsumentów nie zdecyduje się na nawiązanie współpracy. 

Konto oszczędnościowe BNP Paribas – opinie

Czy warto mieć konto oszczędnościowe BGŻ BNP Paribas? Opinie konsumentów wskazują jasno na fakt, iż jest to wygodna opcja dla każdego, kto posiada już własny rachunek osobisty w tym banku. Warto mieć na uwadze fakt, że bank stale inwestuje w swój rozwój, dając konsumentom wygodny dostęp do swoich oszczędności poprzez serwis internetowy oraz aplikację mobilną. Do głównych atutów konta oszczędnościowego w tej instytucji według recenzji klientów, zaliczamy:

  • Brak opłat za prowadzenie rachunku;
  • Wypłata środków bez utraty wypracowanych odsetek;
  • Dostęp do rachunku online, stacjonarnie, przez telefon oraz mobilnie.

Wielu konsumentów docenia możliwości, jakie daje im rachunek do oszczędzania w BNP. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dostęp do tej usługi mają jedynie klienci posiadający już konto osobiste w tym banku.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe BNP Paribas?

Zdecydowanie warto założyć własne konto do oszczędzania w BNP, aby łatwo zarządzać swoimi oszczędnościami. Wybierając ten rachunek, można liczyć przede wszystkim na prostą obsługę, brak kosztów oraz prosty proces wnioskowania zajmujący zaledwie kilkanaście minut.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tej instytucji dotyczącą rachunków oszczędnościowych. Wybierając ten bank można mieć pewność, że wszystkie oszczędności będą bezpieczne, a przy dłuższej współpracy zostaną wypracowane widoczne zyski. 

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

3.8/5 - (6 oddanych głosów)