Konta gdzie możemy ulokować pieniądze umożliwiają wielu osobom zdobycie pasywnego dochodu ze środków, które zostały już zaoszczędzone. Decydując się jednak na tę formę oszczędzania, warto zwrócić uwagę na szczegóły ofert, które dotyczą tego typu rachunków bankowych. Bardzo często może okazać się, że propozycja danej instytucji finansowej nie będzie tak atrakcyjna, jak wydaje się na symulacji. Wiele czynników ma wpływ na ostateczne warunki i zyski, jakie zapewnia ta forma lokowania gotówki.

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH >>

Alior Bank konta oszczędnościowe – rodzaje

Obecnie istnieje wiele rodzajów kont, jakie oferuje Alior Bank. Konta oszczędnościowe występują w kilku wariantach dostosowanych do potrzeb każdego konsumenta. Decydując się na współpracę, warto wiedzieć, że konto oszczędnościowe Alior Bank to jedno z najlepiej oprocentowanych na rynku. Na tę chwilę dostępne są takie usługi, jak: zwykłe konto oszczędnościowe, rachunek wykorzystujący świadczenie 500 plus oraz konto mega oszczędnościowe. Alior Bank dostosował swoją ofertę tak, aby każdy mógł z łatwością dobrać rodzaj konta lub lokaty do swoich potrzeb. Głównym wyznacznikiem, który należy brać pod uwagę, jest ilość środków, które dana osoba jest w stanie przeznaczyć. Im większa kwota znajdzie się na rachunku oszczędnościowym w Alior Bank, tym większe będą zyski.

Analizując ofertę tej instytucji, można też przyjrzeć się nieco bliżej formie oszczędzania, jaką oferują lokaty Alior Bank. Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest jednak znacznie atrakcyjniejsze i pozwala na swobodne zarządzanie środkami znajdującymi się na rachunku w banku. Wszystkie środki, jakie są przelewane na konto służące do oszczędzania, są atrakcyjnie oprocentowane, a samo prowadzenie rachunku jest w pełni darmowe. Podsumowując, można powiedzieć, że konto oszczędnościowe w Alior Bank to nie jedyna forma lokowania oszczędności, która dostępna jest w ofercie tej instytucji.

Podobne produkty Alior

alior konto osobiste
alior konto walutowe
alior lokata

Jak założyć konto oszczędnościowe w Alior Bank?

Aby założyć w Alior Bank konto oszczędnościowe, wystarczy kilka chwil i dostęp do internetu. Oczywiście całą procedurę można załatwić w oddziale banku Alior, jednak przesłanie formularza i danych osobowych online jest znacznie łatwiejsze. Osoby, które posiadają już kredyt gotówkowy w Alior Bank będą szybciej weryfikowane, gdyż instytucja posiada już ich dane osobiste potrzebne do stworzenia umowy. Konto oszczędnościowe typu mega można założyć całkowicie przez internet, natomiast w przypadku zwykłego rachunku konieczne będzie udanie się do oddziału Alior. W formularzu wystarczy podać swoje dane osobowe, potwierdzić jej aktualnym dowodem osobistym oraz dokonać pierwszej wpłaty na konto.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, jaka jest w Alior Bank tabela opłat i prowizji. Konto oszczędnościowe prowadzone przez tę instytucję ma jedne z lepszych warunków, biorąc pod uwagę inne propozycje form oszczędzania dostępnych na rynku. Wszelkie koszty i oprocentowanie konta można sprawdzić na oficjalnej stronie banku oraz dzwoniąc na infolinię.

Konto oszczędnościowe Alior Bank – wady i zalety

Przed podjęciem decyzji o współpracy z bankiem Alior, dobrze jest poznać wady i zalety danego rozwiązania. Zalet jest wiele i zaliczamy do nich głównie:

  • Atrakcyjne oprocentowanie
  • Możliwość wnioskowania online
  • Bogatą ofertę lokat i kont oszczędnościowych
  • Brak ukrytych kosztów

Istnieją jednak też pewne wady tego typu form oszczędzania, gdyż środki przelane na rachunek często muszą „przebywać” tam przez wiele miesięcy, aby wypracować jakikolwiek zysk. Dodatkowo pomimo tego, że bank umożliwia konsumentom stały dostęp do środków, to jednak ich wcześniejsza wypłata powoduje, że cały proces oszczędzania zaczyna się od początku. Oznacza to, że wpłacając pieniądze na rachunek oszczędnościowy lepiej nie ruszać ich przez cały okres trwania umowy.

Konto oszczędnościowe w Alior Bank – opinie

W sieci krążą liczne recenzje, które dotyczą oferty finansowej, jaką jest konto oszczędnościowe Alior Bank. Opinie mówią jasno, że współpraca z Alior w tym zakresie przebiega zawsze pomyślnie, a pracownicy instytucji zawsze chętnie pomagają przy załatwianiu formalności. Dużym atutem korzystania z rachunków oszczędnościowych według zadowolonych klientów jest atrakcyjne oprocentowanie, możliwość dopasowania długości trwania umowy do indywidualnych potrzeb oraz darmowe wpłaty i wypłaty środków.

Jak zamknąć konto oszczędnościowe w Alior Bank?

Zarówno otwarcie, jak i zlikwidowanie rachunku w Alior jest proste. Warto jednak wiedzieć, jak zamknąć konto oszczędnościowe w Alior Bank. Przed końcem umowy wystarczy złożyć stosowny wniosek online lub w siedzibie banku oraz zlecić wypłatę środków pieniężnych. Warto jednak wiedzieć, że likwidacja lokaty lub konta wiąże się często z utratą wypracowanych zysków. Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem jest dotrwać do końca trwania umowy i dopiero wtedy wypłacić gotówkę wraz z pozyskanymi procentami, jakie wypracowała.

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)