Decydując się na rozpoczęcie współpracy z bankiem odnośnie założenia rachunku walutowego, warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami. Niezależnie od wybranej waluty, bank docelowy przetwarza wszelkie płatności wykonywane kontem walutowym po aktualnym kursie. Zobacz gdzie znajdziesz najkorzystniejsze konto walutowe w poniższym rankingu.

Alior - konto walutowe
WalutaUSD, EUR, GBP i inne
Wymagane konto? NIE
Bankomaty za granicą 5 zł
Ocena10/10
mBank - konto walutowe
WalutaEUR, USD + 9 innych
Wymagane konto? NIE
Bankomaty za granicą0 zł
Ocena9/10

Inne konta

Millennium konto 360
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena10/10
BNP Paribas konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Santander konta
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena9/10
Mbank konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena9/10
PKO konto
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł
Ocena8/10
Pekao konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0zł / od 5 zł
Ocena8/10
Alior Bank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 2,5 zł
Ocena7/10
VeloBank konto
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / od 5 zł
Ocena7/10
Credit Agricole
Prowadzenie konta 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 6 zł
Ocena8/10
ING
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł / 5 zł
Ocena8/10

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania walutowego, warto zwrócić uwagę na możliwość podpisania zobowiązania walutowego np. w dolarach lub euro, które mogą okazać się znacznie atrakcyjniejszą ofertą, szczególnie dla przedsiębiorców posiadających dochody z zagranicy.

ranking konto walutoweCzym charakteryzują się konta osobiste z obcą walutą?

Konta osobiste, które mają możliwość korzystania z walut obcych, są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują po całym świecie niezależnie od tego czy jest to wyjazd służbowy, czy prywatny. Konto oszczędnościowe walutowe ranking zawiera wiele ofert różnych instytucji. Każda z nich ma indywidualne warunki dlatego przed wyborem warto się z nimi zapoznać. W niektórych przypadkach może wiązać się to z przymusem uiszczenia pełnej opłaty za dokonanie transakcji w obcym kraju. Dla konta walutowego ranking umożliwia sprawdzenie, czy dana oferta jest warta uwagi oraz jak wypada na poziomie innych placówek.

Ranking kont walutowych banki – czy warto z niego korzystać?

Ranking kont walutowych, który dostępny jest w internecie, ukazuje, że najlepszą ofertą posiada Alior Bank, który proponuje aż 23 waluty wymiany środków.  Jeżeli decydujemy się na konto walutowe, ranking może okazać się niezbędny podczas analizy dostępnych ofert. Na drugiej pozycji według rankingu kont walutowych umiejscowiony jest MBank oraz ING. Analizując drugą opcję jednak wspomnieć, iż będzie to jedynie bank, który oferuje zaledwie 4 kursy walut. W rankingu kont oszczędnościowych na najwyższej pozycji znajduje się bezapelacyjnie GetIn Bank, w którym oprocentowanie konta wynosi od 0,6 do 2% w zależności od wybranego wariantu współpracy. Jeśli interesuje nas konto walutowe, ranking przyda się głównie klientom, którzy pragną zaczerpnąć nieco więcej informacji na temat współpracy w tym zakresie. 

Ranking kont walutowe – najważniejsze informacje

Najważniejszymi pojęciami, które musi przyswoić każdy klient banku, posiadający konto walutowe jest tzw. spread walutowy, przelew SEPA oraz przelew SWIFT. Pierwsze z nich dotyczy różnicy bankowego kursu a kursu kupna danej waluty. W skrócie oznacza to zysk banku, w którym dokonano przewalutowania gotówki. Przelew SEPA jest szybkim przelewem dla waluty euro pomiędzy bankami znajdującymi się w Unii Europejskiej. Opłaty za wykonanie takiej transakcji zazwyczaj oscylują w granicy od 5 do 10 złotych. Ostatnim pojęciem jest przelew SWIFT, który będąc typowo walutową transakcją, daje możliwość transferu środków na dowolne konto znajdujące się w innym banku. Wiążę się to niestety z o wiele większymi kosztami wykonania transakcji. Wymiany walut z konta można dokonywać stacjonarnie w placówce banku, za pośrednictwem bankowości internetowej oraz w kantorach stacjonarnych rozmieszczonych w wielu punktach na terenie kraju i całego świata.

Czy warto interesować się tematyką kont walutowych?

Zdecydowanie warto podjąć poważną decyzję i założyć własne konto na podstawie narzędzia, jakim jest ranking kont walutowych euro, ponieważ pozwoli to na wybór najatrakcyjniejszej oferty na rynku. Przez rankingi kont walutowych banki mogą reklamować się wśród potencjalnych klientów i przyciągnąć ich uwagę ciekawą propozycją współpracy. Odnosząc się do zalet założenia konta walutowego, można wyróżnić przede wszystkim znacznie lepsze kursy przewalutowania, szybkość działania banku, a także możliwość przelewania środków na konta walutowe w innych bankach. Konta walutowe charakteryzują się tym, że można z nich korzystać na terenie niemalże całego świata. Ciekawostką jest fakt, że w przypadku wymiany sporej ilości gotówki istnieje możliwość negocjacji cen. Jest to jednak uzależnione od danego banku i kwoty, jaka podlega wymianie. Konta walutowe umożliwiają też zaciągnięcie kredytu dla firm, charakteryzującego się bardzo dobrym oprocentowaniem.

3.7/5 - (3 oddanych głosów)